Grand Theft Auto V

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
интегрална е на лаптопов.
СПоред интернетов, може демек да се игра и на интегрирана графичка.
Не дека Јутуб е некој релевантен извор, зашо може и некој да каже дека игра на Интегрирана, а да не игра, но пробај види.
Види што чип е интегрираната и пиши на youtube GTA V Intel HD xxxxx, може ќе се погоди некој што ја пробал, па и има среќа да ја игра.



п.с. пиши што лаптоп имаш, име и шифра.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
СПоред интернетов, може демек да се игра и на интегрирана графичка.
Не дека Јутуб е некој релевантен извор, зашо може и некој да каже дека игра на Интегрирана, а да не игра, но пробај види.
Види што чип е интегрираната и пиши на youtube GTA V Intel HD xxxxx, може ќе се погоди некој што ја пробал, па и има среќа да ја игра.



п.с. пиши што лаптоп имаш, име и шифра.
asus x750j
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Може и на интегрирана ама е болка за очите. Да имаше било каква дополнителна графичка ке одеше солидно.

И јас ја играм на лаптоп со слаба графичка, медиум синтези 720p резолуција, 40 фрејма просек.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
има ли некоја финта како да го намалам лагот при играње? могу лагира при трчање, пукање и возење. Ги играм мисиите, не онлајн. се ми е на минимум ставено
ја играм на лаптоп
Intel(R) Core(TM) i7-4700HQ CPU 2.40 GHz
RAM 8GB
64-bit Operating System
колку рам имаш одделено за графичка, дај screenshot од подесувањата за графика во играта
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
И јас се испробав, ама лагот не го решив. Се мислам дека е од торентот на Reloaded. Имам солиден компјутер и графичка картица и мислам дека не е до компјутерот. За секој случај ги изгаснав сите програми и антивирус, ама лагот не исчезна. Конкретно мене ми се појавува во за време на мисиите. Совет?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
И јас се испробав, ама лагот не го решив. Се мислам дека е од торентот на Reloaded. Имам солиден компјутер и графичка картица и мислам дека не е до компјутерот. За секој случај ги изгаснав сите програми и антивирус, ама лагот не исчезна. Конкретно мене ми се појавува во за време на мисиите. Совет?
Што подразбираш под солиден компјутер?
До Reloaded не е зашто јас ја имам и нема проблеми.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
И јас имам исто рам, процесор i7-2600 и GTX 960 па немам ич лаг.
Дефинитивно не е до хардверот.

Sent from my A8 using Tapatalk
 
H

HoT IcE

Гостин
Вреди играва за 30 евра?
Ќе ја тера онлајн на i3 4150 @ 3.5 Ghz и GTX 750 Ti со 8GB рам?
Ја играв пиратската верзија без никаков проблем на 60 фпс на дифолт сетингс, без ништо да чепкам.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Вреди играва за 30 евра?
Ќе ја тера онлајн на i3 4150 @ 3.5 Ghz и GTX 750 Ti со 8GB рам?
Ја играв пиратската верзија без никаков проблем на 60 фпс на дифолт сетингс, без ништо да чепкам.
За онлајн може ке треба да намалиш нешто малце ама кај и да е ке тера

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom