Gley.mk (македонска национална стриминг платформа за гледање серии и филмови)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
Пишува 7 дена бесплатно, бираш претплата со картичка и во делот за пишување податоци од картичката најдоле пишува дека претплатата почнува за 1 ден :eek:

Screenshot_20220426-164028_Chrome.jpg
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
така пишува, инаку 7дена се, не се секирај
Ама е збунувачки тоа.

Се немам претплатено а сепак добив награда од Глеј на квиз прашања на Инстаграм кој пола и погрешно ги одговорив.
Добив торбичка платнена за пазарување, поларно ќебе, и смоки Стоби Флипс Giga Pack.

Ќебето е убаво меко темно маслинаста боја.
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
За оваа платформа мрсул не давам, а не пак пари да им давам.

Да ни е жив и здрав TrackerMK :kafence:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
Гледам ставиле Mythbusters. Е ова им е добро :aplauz: но од сезона 5 само епизоди.
Screenshot_20220604-131912_GLEY.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
На RARBG ги имаш сите 15 сезони, и то ехееее од кога... шо се мачиш незнам.
Знам дека ги има на други сајтови. Сепак коментарот ми беше пофалба што некој се потрудил нешто такво да понуди на интернет со македонски превод.

Мене Mythbusters не ми е сега приоритет да гледам. На Gley не сум претплатен само апликацијата ми стои на телефонот уште од првиот пат кога се регистрирав и начекав бесплатно без внесување картичка.

Ако има нешто за мене привлечно македонска содржина некогаш момеби и би размислил да се претплатам. Сега за сега не.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
Екслузивно ви го најавуваме стартот на соработката со првата македонска стриминг платформа Gley

Само во Нептун, со секој купен телевизор или лаптоп добијте до 3 месечна Gley претплата ❗

ℹ Прочитајте повеќе на следниот линк: https://bit.ly/3PEcGt5

 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А да подработеа на додавање повеќе содржини?!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
А да подработеа на додавање повеќе содржини?!
Додаваат повеќе српски отколку македонски содржини. Последно имаат нешто Stand up Скопје гори од смеа.

Кај нас ретко се снимаат серии поради повеќе причини од кој главната е финансиите а вакви сервис услуги бара да се има голем избро филмови и серии. За странски содржини го имаме Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney plus. Ок е да се има српска, хрватска и друг вид екс ју содржина но фали доста македонска содржина бидејќи сепак ова е македонски сервис.

Барем да се договореа со кинотека и кој се не е задолжен за стари македонски филмови па да ги ставеа дигитализирани од Стoле Попов филмовите, да ставеа Мис Стон, Македонска крвава свадба, Црно Семе и други.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom