Gley.mk (македонска национална стриминг платформа за гледање серии и филмови)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Јас имам и ќе ти кажам
Автоматски споено мислење:


Нема ништо ново,само што ја прошириле листата на филмови серии.
Дали можеш да го отвориш тоа Тест Live да видиш што има?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Добив ваков одговор од Gley

Наскоро ќе објавиме нова начин на стримање на Gley. Поздрав.

Ова им е супер затоа што засега во регионов се можеби ретките кој ќе понудат покрај филмови и серии и нешто лајв стриминг услуга.

Убаво би било да понудат телевизии или барем некакви спортски преноси.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Добив ваков одговор од Gley

Наскоро ќе објавиме нова начин на стримање на Gley. Поздрав.

Ова им е супер затоа што засега во регионов се можеби ретките кој ќе понудат покрај филмови и серии и нешто лајв стриминг услуга.

Убаво би било да понудат телевизии или барем некакви спортски преноси.
Ви се чудам на паметот, шо се мачите... отвори си таму ThePirateBay и не се замарај.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Ви се чудам на паметот, шо се мачите... отвори си таму ThePirateBay и не се замарај.
Aбе јас си гледам на Stremio и по нешто HBO Mаx. Мразам да ми се полни меморија на компјутер/лаптоп за само еднаш или два пати што ќе изгледам нешто. Порано симнував филмови ама еднаш ќе ги изгледам или ќе симнам со план да гледам некој ден и ќе седи за џабе да полни меморија а еднаш сум гледал и потоа веќе не ми е потребно видеото а мрза сум да земам и да бришам :icon_lol:

Gley можеби би се претплатил некогаш кога веќе би немал понуда за нелегално. HBO Max имам затоа што на Tелеком имам HBO пакет канали.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Za prvpat GLEY ke prenesuva boks mec od Amerika.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Za prvpat GLEY ke prenesuva boks mec od Amerika.
Автоматски споено мислење:


И по преносот ќе можело да се гледа снимка од боксот кога ќе си посакаш.

За почеток бокс па потоа и друго нешто спорт.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Приметив дека снимките од тие бокс натпреварите може да се гледаат без да се има претплата. Не ме заинтересирало до сега да уклучам и вчера гледајќи што имаат и дали има нешто ново на грешка ми се кликна на бокс и гледам се пушти. Другите содржини филмови, серии дава известување да се претплатиш.
Дали е пропуст или намерно не знам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
BKFC 52 ПРОМОТИВНО БЕСПЛАТНО НА GLEY‼
Не пропуштајте ги сите возбудливи борби ВО ЖИВО!
За да го гледате настанот без никаква претплата потребно е да се регистрирате на https://www.gley.mk и да изберете:
КОРИСНИЧКИ ПОСТАВКИ -> ПРЕГЛЕД НА ПАКЕТ -> GLEY ВАУЧЕР
и да го внесете еднократно кодот YV2IQR.

САМО НА GLEY - сега веќе и настани во живо!
Активацијата на пакетот трае еден цел ден значи до 21 октомври некаде до претпладне. Покрај бокс може да гледате и се што таму има. Кој сака нека си испроба.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Gley слави втор роденден! Веќе две години ги носиме на едно место вашите омилени филмски и телевизиски ликови, најголемите холивудски ѕвезди, како и омилените цртани јунаци натсинхронизирани на македонски и албански.

Отсега и дел без да платиш!
Регистрирај се и СЛОБОДНО ГЛЕЈ - кога, каде и колку сакаш.
Еве што све вие бесплатно

Screenshot_20231110-142758_Chrome.jpg
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Бесплатен период користење има само во Телеком или и во А1 даваат?

Поминаа две поточно една ипол година од како започна со работа GLEY и иако сум пишувал тука пак ќе пишам слаба понуда. Имаат потенцијал за да се развијат, да понудат и подобро нешто ама кај нас сето тоа оди бавно. Се надевам за некој години ќе понудат подобро нешто.

Моја замерка е што многу малку имаат македонски содржини, дали е до нив или не можат да се договорат за да понудат нешто повеќе македонски содржини не знам. Филмови колку толку има во Македонија снимано за да се направи некоја понуда поголема од ова што го нудат.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Бесплатен период користење има само во Телеком или и во А1 даваат?

Поминаа две поточно една ипол година од како започна со работа GLEY и иако сум пишувал тука пак ќе пишам слаба понуда. Имаат потенцијал за да се развијат, да понудат и подобро нешто ама кај нас сето тоа оди бавно. Се надевам за некој години ќе понудат подобро нешто.

Моја замерка е што многу малку имаат македонски содржини, дали е до нив или не можат да се договорат за да понудат нешто повеќе македонски содржини не знам. Филмови колку толку има во Македонија снимано за да се направи некоја понуда поголема од ова што го нудат.
На А1 можи интернет да замениш за Хбо Макс и Gley
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
Во постпејд имаат сеф и можи да замениш интернет пример 60гб од сефот за Gley или 80гб за Хбо Макс
Фала на инфото, една година џабе сум плаќал пошто незнаев дека може вака..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom