Gley.mk (македонска национална стриминг платформа за гледање серии и филмови)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ова е нова македонска стриминг платформа претежно за серии и филмови од регионот, балканов и нашава држава Македонија.


Претплатата на оваа стримонг платформа е
Screenshot_20211103-160558_Chrome.jpg

Од македонски серии ги има Преспав, Фамилија Марковски, а од филмови видов го има Џган, Мајки Трето полувреме изгледа го има.

Сеуште не сум се претплатил, а ако го сторам тоа ќе пишам подетално впечатови.
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
30дена фрее се претплатив
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.741
Поени од реакции
1.168
Преспав и Фамилија Марковски ги има на Youtube. Зошто би плаќал за нешто што го има бесплатно на друго место.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Преспав и Фамилија Марковски ги има на Youtube. Зошто би плаќал за нешто што го има бесплатно на друго место.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Епа најверојатно од сега нема да ги има. Тоа е намената да се плаќа за тие серии.

На телефон ја инсталирав и гледам преку телефон бесплатно ми дава да гледам. Пакет одма активиран Family а не сум ни се претплатил со картичка. Нема Cast за на телевизор да го пуштиш видеото.

Ајде уште се на почеток дај боже да им тргне ова. Нека им е со среќа.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
За разлика од сериине на United Media што ги има на EON, овде гледам доста серии од српскиот Суперстар канал кој засега нема VOD платформа во Србија, па можда оваa ќе ја шират и на тој пазар.

„Црна свадба“ им е последната серија на Суперстар и на 31ви играше премиерно четвртата епизода од серијата, а овде веќе ја има и тоа со превод што е за пофалба.

Да се надеваме само дека повеќе македонски продукции ќе ги пуштат своите филмови во HD на платформава.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Толку беше од Преспав цели епизоди на Јутјуб бесплатно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Фалат доста опции на оваа платформа кој ги имаат веќе другите развиени платформи.

Содржински веќе видени работи но се надевам често ќе нудат нови работи кој ќе се ексклузива за оваа платфорна. Доколку намерата им е да се пробијат и со корисници од екс ју државите и пошироко ќе мора да ги преведуваат сите филмови и серии и на српски, хрватски и на англиски а исто така и детските анимирани серии да ги нудат и со аудио сихркнизација на овие јазици.

Но ајде секој почеток е тежок така и за ова.

Јас би сакал Јужни ветар да ја стават серијата и филмот, Тома филмот, Врати ќе се роде, Монтевидео, Стела, Ругање со Христос, филмовите на Столе Попов, на Вардар филм..
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903

Kajgana Shop

На врв Bottom