Gley.mk (македонска национална стриминг платформа за гледање серии и филмови)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Испробајте си среќа може ќе добиете гага пакет со ваучер за гледање Gley.mk
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
59
Поени од реакции
37
Знае некој како да инсталирам Gley на Hisense A6BG? Не можам да ја симнан апликајицата преку app store-от на телевизорот, и исто така Google не ми дозволува да се логирам преку пребарувачот на ТВ-то, за евентуално да ја симнам апликацијата преку Google Play Store. Фала однапред.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Моментално имаат добра понуда за оние кои сакаат да ја подржат единствената македонска стриминг платформа а притоа да не се осеќаат дека премногу плаќаат.

13-12-2022_130905.jpg
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Каде можам да најдам листа со сите серии и филмови што ги нуди gley.mk?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Радио МОФ направија големо интервју со основачот на Gley Дарко Перушевски. Во дел од интервјуто беше прашан дали планираат спортски или некој квизови од содржини. Одговорот беше дека се прават update на апликацијата и ќе има услови за да се понуди Live events (преноси во живо) Имале преговори за спортски содржини ама не оние погледаните затоа се прескапи.

 
Ф

Флеш

Гостин
Радио МОФ направија големо интервју со основачот на Gley Дарко Перушевски. Во дел од интервјуто беше прашан дали планираат спортски или некој квизови од содржини. Одговорот беше дека се прават update на апликацијата и ќе има услови за да се понуди Live events (преноси во живо) Имале преговори за спортски содржини ама не оние погледаните затоа се прескапи.

Добра идеја ама не се доволно моќни да имаат поголем потенцијал .... Недостатокот на материјали и ограниченост е проблемот....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Добра идеја ама не се доволно моќни да имаат поголем потенцијал .... Недостатокот на материјали и ограниченост е проблемот....
Тоа да. Одамна мислам некаде имаше кажано дека сакаат да се шират на регионално ниво. Во ова интервју кажа дека ќе понудат и некој бугарски содржини, имале мислам спомна преговори со Албанија..

Секако за наши услови ова е добро. Да, фалат содржини повеќе но нашава држава тоа е ќе треба години и години за да се достигне нешто повеќе од сегашново што го имаат. Мене искрено ме одвлекува Gley поради ваквите работи затоа што слабо има содржини што се ексклузива само за нивната услуга. Слабо нова македонска содржина.
Овие регионалниве претежно српски серии ги даваат и на некој од српските телевизии а и Телма кај нас даваше дел од тие серии.

Пример за наши услови најдобро e да направат и телевизии свој затоа што постариве пак ги врзува тоа да седат и чекаат што телевизиите ќе понудат, не можат многу да се вклопат во денешното дигитално време.

За македонски содржини филмови и серии се појави на пазарот и Kinemoe ама тој е ужас во споредба со Gley па и останативе во регионов.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
471
Поени од реакции
1.488
Тоа да. Одамна мислам некаде имаше кажано дека сакаат да се шират на регионално ниво. Во ова интервју кажа дека ќе понудат и некој бугарски содржини, имале мислам спомна преговори со Албанија..

Секако за наши услови ова е добро. Да, фалат содржини повеќе но нашава држава тоа е ќе треба години и години за да се достигне нешто повеќе од сегашново што го имаат. Мене искрено ме одвлекува Gley поради ваквите работи затоа што слабо има содржини што се ексклузива само за нивната услуга. Слабо нова македонска содржина.
Овие регионалниве претежно српски серии ги даваат и на некој од српските телевизии а и Телма кај нас даваше дел од тие серии.

Пример за наши услови најдобро e да направат и телевизии свој затоа што постариве пак ги врзува тоа да седат и чекаат што телевизиите ќе понудат, не можат многу да се вклопат во денешното дигитално време.

За македонски содржини филмови и серии се појави на пазарот и Kinemoe ама тој е ужас во споредба со Gley па и останативе во регионов.
Како да има повеќе Македонски содржини кога не се снима?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Исто така не пишав дека во план им е да понудат поевтини пакети или пакети без претплата во кој ќе има и реклами. Нешто што во светот го практикуваат некој стриминг платформи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Во интервјуто што го поставив пред некој месец од Радио МОФ најава имаше за Live stream на Gley што значи покрај филмови, серии, документаци ќе има и некој преноси дали на спорт или нешто слично.
Деновиве тестираат.
20230623_232637.jpg
Јас бидејќи немам претплата не ни можам ова да го отворам да видам што е.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
192
Поени од реакции
88
Во интервјуто што го поставив пред некој месец од Радио МОФ најава имаше за Live stream на Gley што значи покрај филмови, серии, документаци ќе има и некој преноси дали на спорт или нешто слично.
Деновиве тестираат.
Прегледај го приврзокот 382393
Јас бидејќи немам претплата не ни можам ова да го отворам да видам што е.
Јас имам и ќе ти кажам
Автоматски споено мислење:

Јас имам и ќе ти кажам
Нема ништо ново,само што ја прошириле листата на филмови серии.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom