Game of Thrones

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас како да читав дека ќе паузираат една година ама мислев дека е кромид вест.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Па ако не видиме борба во 80 минути, што ќе гледаме? Само да не биде Џон и Дени лигавење пола епизода, омг, д хорор. :facepalm:
Сум приметил дека твоите желби за серијава не се исполнуваат, се обратно е, значи да очекуваме секс од 50 минути.:icon_lol:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
2019 дури 8ма сезона. Тоа е ќе се изначекаме, треба да научи да лета Најт Кинг.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
И јас како да читав дека ќе паузираат една година ама мислев дека е кромид вест.
Снимањето на 8ма почнува во октомври оваа година, проверена вест. Е сега изгледа ќе снимаат подолго од вообичаено па после додека оди во пост продукција одзема време и затоа се очекува да излезе 2019..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.960
Снимањето на 8ма почнува во октомври оваа година, проверена вест. Е сега изгледа ќе снимаат подолго од вообичаено па после додека оди во пост продукција одзема време и затоа се очекува да излезе 2019..
Да, тоа е официјалното објаснување. Јас сметам дека сепак паузата од една година треба да се поврзе со најавата на Џорџ дека e можно две ASOIAF книги да излезат 2018-та, од кои едната е следната во серијалот.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Night King го има читано ликнатото сценарио и знаеше дека ќе дојде Дани, затоа ги чекаше. ;)
Или можда прочитал една намерна грешка од Vori во ДК/темава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.960
Кит со својот збунет/полузбунет израз на лице пресече низ седумте сезони ко врел нож низ путер. Нема потреба од глумење, доволно е само да го напраи тој израз.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Се на се, супер епизода ама предвидливи сцени (барем за мене).

Кога го пратија Гендри знаев дека Дени ќе се појави со змејовите и дека ќе умре еден.
Кога пропадна змејот знаев дека ќе го вратат поради сцената со мечката.

Некако непредвидливоста ми е сведена на минимум за разлика од претходните сезони.

А да, сакам зомбињава да ги изедат Санса и мали прст
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Кога пропадна змејот знаев дека ќе го вратат поради сцената со мечката.
Што има врска сцената со мечката и враќањето на змејот?

Дури и во најновото видео од ХБО после оваа епизода, и двајцата автори си кажуваат дека сакале да стават зомби поларна мечка веќе повеќе сезони, ама секогаш ги откачувале заради финансии поради CGI-то. Во оваа сезона имаат финансии на претек и удри бригу на весеље. Само се потврди она што го пишав пред некој ден - сцената со мечката е само ради CGI куропецање и ништо друго. Ниту наговестува нешто во понатамошниот тек на епизодата, нити претставува нешто што не го знаевме. И преглупа смрт за Торос.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom