Game of Thrones

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
многу ме интересира како ќе напикаат две војни и инцестен секс во една епизода
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Ова претпоставка ти е или ти се испушти?
па претпоставаувам дека ќе некоја има рчка со Серси и после војна со Умрените... и нормално сношајот меѓу Денерис и Џон што сите го чекаме од прва епизода
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Страшо е најпозитивен лик во серијава со тоа што оживува. Би било убаво да седне на тронот. :)
Инаку во врска со чупињава од Старкови, сметам дека приказната Арја нема шанси да заврши толку глупо, со тоа што ќе седи во дворецот и ќе им се курчи на сите со маските. Ако е така залудни ќе се сите секунди потрошени на приказната со неа.
Се сеќавам која еуфорија и мистика беше кога за прв пат дојде кај тој со многуте лица на врата. Барем јас со нетрпение очекував сцени од таа сижетна линија. Сега јес да тупат со неа, ама сметам дека ќе има јако финале. Не сакам да прогнозирам.
Се согласувам и со членот од погоре дека Брен требаше да биде прикажуван почесто со неговите визии.

Змејот лапајца и шушлек ќе испушта!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
многу ме интересира како ќе напикаат две војни и инцестен секс во една епизода
Епизодата ќе трае 81 минута без тие минути кои се сметаат за крајот и почетокот, така да ќе има место за се.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
А зошто очекувате да има битки во наредна епизода? Не верувам дека ќе има нешто такво. Ќе го видиме собирот ваму со Серсеи и Дени, ќе видиме другите релевантни ликови што прават, и тоа ќе биде тоа. Не верувам да има нешто повеќе. Може да заврши со Најт Кинг уствари, како најава за последната сезона, ама битки стварно не верувам да има.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Може да заврши со Најт Кинг уствари, како најава за последната сезона, ама битки стварно не верувам да има.
како мислиш уште една сезона, нели нема веќе да се снима серијава
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.737
како мислиш уште една сезона, нели нема веќе да се снима серијава
Потврдена е осма сезона.
Ова ко старите екс ју бендови за да соберат луѓе на концерт секогаш промовираат со "За последен пат"
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Потврдена е осма сезона.
Ова ко старите екс ју бендови за да соберат луѓе на концерт секогаш промовираат со "За последен пат"
аеае ова све ми мења сега. значи наредна епизода може само да се очекува да умре неко од поомилените ликови.. Тирион или шо ти знам.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
И јас сметам дека веќе не гледаме некој јака борба оваа сезона..здравје за 2 години :))
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Па ако не видиме борба во 80 минути, што ќе гледаме? Само да не биде Џон и Дени лигавење пола епизода, омг, д хорор. :facepalm:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Има инфо дали во сличен период ќе излезе последната сезона? Или ќе биде покасно, чак и есен? (мада не верувам)

Иначе, не заборавајте дека Висерион (100% е он, после трето гледање на епизодата, овој пат на џам верзија, се виде дека погоди кафеав змеј, не зелен-Регал) блуеше оган баш кога беше погоден и се деси како експлозија (сигурна смрт).
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
аеае ова све ми мења сега. значи наредна епизода може само да се очекува да умре неко од поомилените ликови.. Тирион или шо ти знам.
Имаат зацртано 6 епизоди за наредната сезона, што значи дека веќе го имаат и сценариото и податокот дека ќе се емитува за 2 години (во 2019).

И околу тоа дека Серси не е трудна. Јас мислам дека е, но ќе изигра паметно и мислам дека ќе го поврзе детето со Грејџој т.е. на крајот тој ќе си го пикне палецот за зацртаната цел. Јас мислам дека Џејми на крајот ќе ја убие, а истото тоа го напишав и кога заврши 5-тата сезона.

И ајде дебелиот нека ги заврши книгите, не само што е можно тој да умре пред да ги издаде книгите, туку може и ние да умреме пред книгите да бидат издадени. Моите деца имаат еден аманет-да ја догледаат малечката невеста, па не би ги товарел со уште еден- да ги прочитаат книгите. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom