Game of Thrones

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Според мене баш топ заврши сезонава ;)
А бе добро заврши ама епизодата како за финале беше слаба, малку динамика, и две сцени кои вредеа, King of the North и Калиси со змајчеките.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Претпоставувам дека ова значи сецесија? Посебно кралство на Северот?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не туку дека од поклоност која ја дале на Баратеон - сега одат на тронот. (секоја куќа е претендент за тронот... некои формирале алијанса... како што беше досега)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Пошто главната тема е затворена,овде ќе ги пренесам моите импресии.Стигнав до осма епизода,рестото ќе го фатам при крајот на денот.

Мислев дека нема да најдам високо квалитетна серија од калибарот на новата Галактика,но се излажав.Многу јака приказна,интересни ликови(нема црно-бело,се се меша во едно големо сивило),атмосферата е top notch........

Се плашам дека после ова морам да ги набавам книгите,а тоа ќе ме кошта спремање на правосудниот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Како што не извести нашиот дописник од Вестерос, wot, Peter Dinklage a.k.a Tyrion Lannister, ја доби наградата за најдобра машка споредна улога на годинешните Emmy Awards.

Во таа чест (привремено) ја отворам темава.Немој сте пишале спојлер зошто ќе ве барам со Дотракиве од маало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom