Game of Thrones

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Демек така поголеми и се шансите миксер да освои ?
Знае дека wot и го има меракот, и да не се слече три миксера ги добива.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Линкови со стрим ќе се најдат ама снимкана ќе биде како да е снимано со абакус.
Утре со кафето за расонување, абе милина.
Тоа е моментот. Утре наспан, свеж, си седнувам на 1080p во темна соба, исклучен телефонот и уживам.

Порано од нестрпливост чекав торент по емитувањето и ја гледав, но видов дека кога ја гледам епизодата во 5-6 саат сум право зомби. Ништо не регистрирам од дијалозите и сценографијата, ниту пак се сеќавам што сум гледал.

На 10 месеци чекање пола ден не ми прави разлика. Како и да е, конечно ја дочекавме!

П.С. Без разлика на тоа што пишав се разбира дека ќе останам до касно и ќе ја проследам еуфоријата и спојлерите на премиерата по интернетов. :)
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Линк некој да споделите за гледање ако не заспијам (а нема?)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.645
нека прати некој хуман торент по пп[DOUBLEPOST=1396837398][/DOUBLEPOST]го турија на замунда :гик:
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Не ќе биде лошо темава да се затвори дур не ја изгледаат сите епизодaта :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Добра воведна,
сите очекувавме Џејми да е оладен во врска со Серсеи, испадна обратното, the cunt. Интересно е шо дури во 4 сезона по кој знае колку време почнуваме да гледаме дијалози меѓу Тајвин и Џејми, Џејми и Тирион, па и Џејми и Серсеи. Почетната сцена со топењето на Ice :place: Денерис досадна ко и увек, guess what, нов град впустини со робови. Ја мислам дека ќе ги ослободи но со малку препреки и борба, вие што мислите? Иначе гледајте ја во 720p, многу менува. :P
п.с Она дебелоно уште да ја рејпнеше Санса фалеше, се си мислев натаму оди. :facepalm:
п.п.с Наредната епизода се вика The Lion and The Rose. Во 1 сезона во епизодата The Wolf and The Lion имаше дуел меѓу Џејми и Нед. Кхххм...
 
Последно уредено:

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
DA NI E ZIV I HELTI TRAJCETA LANISTEROF, IAKO POVEKETO GO ZNAA KAKO TAJVIN NO KLETITE AMERIKANS GO PRISVOJUVAAT ZA SEBE, SE GLEDA DEKA E MAKEDONEC OD FILIPOVATA LOZA, GO IMA MINDOT NA ALEKSANDRETA, NASE DETE LAVOVSKO, A I GRBOT NA LANISTEROF E LAVOT CAR MAKEDONSKI I ZVOTNISKI, DAJ VAKA NEKA GI ZAEBE I GRCISTATA KLETI, DA NI E ZIVA I VECNA MAKEDONIJA POZZ OD MNELBURN
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
и како и нормално секогаш имале прва јака епизода, треба по саат и пол да ги прават, се осеќав ко епизода од 20 мин да гледам у пм :)[DOUBLEPOST=1396862605][/DOUBLEPOST]
she wants the D :D
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Колку работи за цитирање имаше во епизодава, цело сценарио ќе го постириаме тука деновиве.

Подобар почеток не можеа да изберат, the Ice is melting, here come the floods.
Па и Ned кога го прикажаа претходно во потсетувањето. :place:
Болно за Stark фановите, ама совршен почеток на сезоната.

Kit растури во сцената негова, и нормално кога конечно му даваат достојно сценарио за работа. Мислам и најдобар момент ми беше во епизодава тоа, барем до последната сцена. Кој тим се Arya и Sandor човече, која хемија ја имаат. Од криењето во грмушките па до заминувањето со "понито" на Arya. Последниот кадар. :cuc:

Joffrey, кралот, колку и да го мразиш, како comic relief е еден од најдобрите. Го уништи татко му, а баш мислев обратно ќе биде.
"Oh, Uncle, look, someone forgot to write down all your great deeds!" :vozbud:
Кои татко-син односи ги имаат Lannisters...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
11.487
Абе, Дарио Нахарис го глуми нов глумец? :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom