Fringe

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не ми е јасно зошто се мачеа да го влечат црнецов, и така се ќе се избришеше.
Им помогна во престрелката бе. :pos:

Да, да, имаше малце глупи моменти. Ама некако...пак во последните моменти сè се реши...
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Малку беше 1 епизода за краjот. Смртта на Виндмарк беше малце тапа, можеа подобро да jа направат, секоjа чест за Олив од другиот универзум - секси милфица :) Се надевам на спин-оф во догледно време
 
H

HoT IcE

Гостин
Финалето беше ...финалето го играа максимално на емоции. Многу емотивно финале, збогувањето на Волтер со Питер, после разговорт на Доналд со Волтер околу судбината и емоциите. Крајот беше очигледен, и очигледно беше дека вака ќе заврши во последен момент, ама од аспект на емоционалноста епизодава беше навистина посебна.
Плус со нападот во центарот на Обсерверите дадоа нависина убава ретроспектива за сите ФринџИвентс со кои се соочија, со онаа змија што излегува од стомакот, со пеперутките, навистина беше интересно и ми беше ќејф да ги гледам како умираат.
Не знам зошто, ама мене смртта на Виндмарк беше одлична, Олива го прееба максимално ебачки with superpower based on emotions, so go die you little bald shit!
За мене серијава е 10/10, ББ левел квалитет, нешто најинтересно и креативно што сум гледал, и тоа секогаш ќе биде така. Огромен лајк за Фринџ и за сите сезони!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.912
Поочекуван расплет немам видено од The Wedding Planner навака... Што е сосема во ред пошто и онака на никој не му беше гајле.

Фала им за дружењето, беше квалитетно потрошено тв-време. Добра дружина, пријатна за гледање. Го надминаа Стар Трек во зборување бесмислици и пак останаа интересни. Не стана монотони, како се менуваа времињата и универзумите се менуваа и карактерите, емоциите, дејството... Добро возење што би рекол њот.

Се надевам на повеќе вакви серии во иднина.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.551


You are welcome!


Да не заборавам. Сеа кога е завршена серијата, еве листа со песните на Волтер.
  • The Pusher by Steppenwolf
  • Hurdy Gurdy Man by Donovan
  • I've Seen All Good People: A. Your Move, B. All Good People by Yes
  • Roundabout by Yes
  • Head Over Heels by Tears for Fears
  • She's Doing Fine by Violet Sedan Chair
  • Science Fiction / Double Feature by The Rocky Horror Picture Show
  • The Losing End (When You're On) by Neil Young With Crazy Horse
  • Strange Brew by Cream
  • Riders on the Storm by The Doors
  • The Mighty Quinn (Quinn the Eskimo) by Manfred Mann
  • Seven Suns (rising) by Violet Sedan Chair
  • Too Much Time On My Hands by Styx
  • No Time by The Guess Who
  • Ain't Wastin' Time No More by The Allman Brothers Band
  • Keep Climbing by Violet Sedan Chair
  • White Rabbit by Jefferson Airplane
  • Green Onions by Booker T. & The MG's
  • Only You by Yazoo
  • The Man Who Sold the World by David Bowie
Има и дополнително Моцарт и Телониус Монк.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Серијата започна со Волтер пренесувајќи туѓ син преку портал и така и заврши.
LOST финти :)
--- надополнето: 20 јануари 2013 во 03:06 ---
Го одбраа најникаквиот можен завршеток, покрај толкав огромен избор...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Добро возење ама пак бледо финале.. не отидоа all in некако.
Незнам поделени мислења имам.. премногу дупки и глупости за да си дозволат safe ending.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Снежана финале. И така си живееја среќно и весело се додека смртта не ги раздели.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Не сум баш задоволен од финалето би го оценил како просечно и повеќе ми наликуваше на финале на некоја драма отколку на финале на научно фантастична серија (иако имаше доста такви елементи).
Финалето на третата сезона беше најдобро финале според мене :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
После финалето на Lost сфатив дека понекогаш предвидливоста и не е толку лоша работа.

Попредвидливо и посигурно финале од ова на Fringe здравје, ама ми се допадна, што поради елементите кои ги изнафрлија од сите претходни сезони, што поради Волтер и Џон Нобл. Плус и ме фатија на емоции, што понекогаш прави да им прогледам низ прсти на дупките и глупостите (види: Lost финале).
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Прва серија да заврши точно со сцената што си ја имав во глава...
Да не беа емоциите ќе бев прилично разочарана. Ама, поради тоа што бев опседната со серијава ќе кажам дека заврши добро и емоциите си го направија своето.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Имаше глупави моменти тоа да, ама ќе ми остане во топ 5 серии засега.
Смртта на Виндмарк ми беше многу јака, Олива масакр го направи.
И голем лајк за Фринџ моментите низ епизодава, тоа мислам дека најмногу ми се свиѓаше.
Како и да е, ќе ми фалат, ама здравје за некое време повторување на четвито и одново гледање на сите 5 сезони. Обавезно тоа.
П.С. Дијалогот помеѓу Волтер и Астрид во забаракадираниот дел и моментот кога и рече дека убаво има(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom