Fringe

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Не само тоа туку ме буни и приказната со Септември, доколку сите Набљудувачи престанаа да постоjат тогаш Септември немаше да го спаси Питер од мразот = Питер немаше да биде жив.
--- надополнето: 21 јануари 2013 во 14:43 ---
Питер постои бидејќи потекнува од другиот тајмлајн, оној од 1-3 сезона. Оној Питер кој го видовме на крајот од серијата во паркот е истиот Питер кој изненадно се појави во езерото во четврта сезона, т.е. во новиот тајмлајн. Значи, во тековниот тајмлајн, Обсерверите не постојат, поради тоа Питер е жив, но останува во црвениот универзум (претпоставувам, нели бидејќи Септември не го попречува Волтернејт во пронаоѓањето на лекот), а Питер од плавиот универзум умира. Питер од првичниот тајмлајн се појавува како аномалија, се среќава со Оливија, и` ги враќа сеќавањата од оригиналниот тајмлајн и двајцата си живеат среќно и весело.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Ме интересира нешто да прашам.До седма епизода сум од прва сезона,ама серијава е како CSI со научна фантастика.Секоја епизода за себе.Ќе ја биди серијава понатака или вака ќе си продолжи?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.510
Поени од реакции
33.674
Ме интересира нешто да прашам.До седма епизода сум од прва сезона,ама серијава е како CSI со научна фантастика.Секоја епизода за себе.Ќе ја биди серијава понатака или вака ќе си продолжи?
Gledaj, povrzano e. :)
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Јас на МТВ ја пратам и незнам дали почнаа репризи да даваат или јас сум пропуштил некоја епизода. Од кај испадна агентов Френсис жив сега? Нели го утепа човекот? Инаку за 2 сезона 11 епизода праам муабет.
 
H

HoT IcE

Гостин
Јас на МТВ ја пратам и незнам дали почнаа репризи да даваат или јас сум пропуштил некоја епизода. Од кај испадна агентов Френсис жив сега? Нели го утепа човекот? Инаку за 2 сезна 11 епизда праам муабет.
it's alternate universe dude. there he is alive.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јас на МТВ ја пратам и незнам дали почнаа репризи да даваат или јас сум пропуштил некоја епизода. Од кај испадна агентов Френсис жив сега? Нели го утепа човекот? Инаку за 2 сезна 11 епизда праам муабет.
Ах...Тоа е епизода од прва сезона ама ја убутаа у втора, зашто според договорот помалце 1 епизода снимиле во првата сезона, па ај да вратат.

П.С. Сеа мене ми помина смената за да одговорам на ова прашање. Кој е следен?
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
it's alternate universe dude. there he is alive.
Па не е дејството во алтернативен универзум.
--- надополнето: 22 јануари 2013 во 23:22 ---
Ах...Тоа е епизода од прва сезона ама ја убутаа у втора, зашто според договорот помалце 1 епизода снимиле во првата сезона, па ај да вратат.

П.С. Сеа мене ми помина смената за да одговорам на ова прашање. Кој е следен?
Е ова има логика. Ама која им е логиката на нив ова да го прават незнам. Стварно глуп потег...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.510
Поени од реакции
33.674
Kako e ziv agentot e novoto site se mrtvi! :D

Io Sono Interista mora da im se kaze na lugevo toa sto sakaat da go slusnat.
By the way, on a ttly unrelated note, kazi shoubava bese Aneto na globusite, mislam deka ima sansi za oskar.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
wot Уште нешто да те прашам,дали цела серија е онака,односно секоја епизода да изгледа како за себе,а дури на крај да ги спојат работите или?
--- надополнето: 24 јануари 2013 во 19:09 ---
И НЕ ПИШИТЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ,ЌЕ ПРЕКИНАМ ДА ЈА ГЛЕДАМ,ВЕЌЕ ПРОЧИТАВ НЕСАКАЈЌИ НЕКОЛКУ РАБОТИ.Изнервиран сум од вашиот однос зато со големи букви :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Ако си изнервиран, има тема: Кајгана Психолог. Не се форсирај овде, никој не те тера да читаш.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.965
wot Уште нешто да те прашам,дали цела серија е онака,односно секоја епизода да изгледа како за себе,а дури на крај да ги спојат работите или?
--- надополнето: 24 јануари 2013 во 19:09 ---
И НЕ ПИШИТЕ ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ,ЌЕ ПРЕКИНАМ ДА ЈА ГЛЕДАМ,ВЕЌЕ ПРОЧИТАВ НЕСАКАЈЌИ НЕКОЛКУ РАБОТИ.Изнервиран сум од вашиот однос зато со големи букви :)
Нема што да се нервираш, серијата завршена е. Не влегувај на темава додека не изгледаш се.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.833
Поени од реакции
33.743
Добро бе луѓе, што гледате вие, пак ли да цртам временски линии?
Волтер не е избришен од постоење, тој се наоѓа во времето каде науката го прави тој чекор кон роботизација на луѓето со цел поголема интелигенција. А ова е далеку пред ливадата. Што значи тој живее години пред ливадата, и со неговите промени го менува текот на настаните, односно иднина каде не постојат обзервери, а ако не постојат неможат да извршат инвазија во денот кога овие беа на ливадата.

Значи тој постои, врши промена, и си живее, умира од старост или штагод.
Писмото репрезентира исто што беше и за Волтер. Надеж. Како што незнаеше тогаш тој што значи, незнае сега ни Питер. Баш симплификација која требаше да ви помогне околу тоа, како што Септември му го прати лалето од иднина, така сеа Волтер..
This ^^^
Освен болдираното - не сум баш убеден дека Септември или Алистер Пек (ако му го погодив името - ќе мора да ја гледам пак таа епизода) му го прати лалето на Волтер, без разлика што Доналд му кажа во претпоследната епизода нешто со кое дојдовме до претпоставка дека тој му го пратил.
--- надополнето: 29 јануари 2013 во 03:13 ---
+ мене ми се допадна крајот со лалето и целата таа емотивна игра. Освен што не успеаја да ја натераат Оливија да почне да глуми - она до крај си остана верна на себеси и својата насмевка! :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom