Fringe

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Јас ги изгледав првите 4 сезони, ми остана уште 5-та и никако да ја догледам веќе неколку месеци. :/
Очекував повеќе ама не е ни пола од 3-та и 4-та :confused: али да го видиме крајот сепак, до 5-та еп сум.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Ја догледав, импресиониран сум (y) , поопширно утре...[DOUBLEPOST=1435396559][/DOUBLEPOST]Значи...презадоволен сум од серијата :bravobe:
Првпат слушнав за неа кога бев на факултет 2008/09 и ме привлече поради тоа што беше sf/mystery. Како студент на електро нема шанси такво нешто да не ти падне во очи :cool:Ја гледав прва сезона и втора до средина, по што од повеќе причини следуваше прекин од скоро 3 години, кога решив пак да и дадам шанса. И не згрешив. :гик: 2 сезона заврши одлично, таман да те привлече веднаш да продолжиш со 3-та. И тогаш дојде според мене шлагот на серијата...the alternate universe :cuc: amen to that :vozbud: Ни доближија нешто толку абстрактно, нешто што денес е само теорија, на ниво како да е одење до центар со градски автобус, like a boss :cool:. Too good to be true ама исклучително интересно за гледање. Fauxlivia беше исто толку привлечна како и “нашата“ :love:. После тоа дојде и заплеткувањето на временските линии, исчезнувањето на Питер, кое цело време те држи во неизвесност, се мислиш како ли сега ќе го вратат во приказната...за на крај да дојде финалето, 5-та сезона со The Observers. Ни на крај памет не очекував дека ќе бидат прикажани на тој начин. Испадна дека се роботизирани копилиња од луѓе, кои со помош на технологијата стигнале многу понапред во еволуцијата. Само што побогу бараа во нашето време?! Што интерес имаа за до толку да се занимаваат со нас, да не поробат такаречи, па дури и да почнат да ја менуваат планетата по нивните потреби? Колку што знам не беа тука за некој ресурс? Едноставно од кеф, because they can. Мило ми е што им се удри од глава гордоста, ми смо јачи од све...е па испадна работата со свој камен по глава :LOL:.
Крајот си беше супер (y) Мораше да биде на емоции пошто тоа е суштината на приказната. емоциите се тие што не прават луѓе, такви какви што сме. Ако завршеше на некој хај-тек начин, значи ќе завршеше in the Observers way (n).
За глумците имам само пофални зборови, пред се Волтер :cuc:. Јас би му дал и оскар за улогава. Питер и Олив исто така одлични (y). Астро и Бројлс (y). Виндмарк :kuracc:

Се на се, ја квалификувам како одлична серија, по мој вкус, а доказ за тоа е желбата секогаш да посегнеш по нова епизода штом си ја изгледал претходната.



:bravobe:
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.441
Серијава ја почнав пред 2 дена. До 7еп сум. Ама досаднаа е веќе..Веќе е видено,класична серија у која има еден шо знае се и тие околу него се инатат(Петар). Секоја епизода е да не речам приказна за себе. Ме интересира, вреди ли да се гледа? Има многу серии што треба да бидат гледани, барем да не го губам времето на оваа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Серијава ја почнав пред 2 дена. До 7еп сум. Ама досаднаа е веќе..Веќе е видено,класична серија у која има еден шо знае се и тие околу него се инатат(Петар). Секоја епизода е да не речам приказна за себе. Ме интересира, вреди ли да се гледа? Има многу серии што треба да бидат гледани, барем да не го губам времето на оваа.
Вреди, не се откажувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom