Football Manager 2016

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Untitled Game.

:place:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Почнав со Атлетико,прва сезона солидна..Одлични млади играчи со простор за напредок(Вието,Кореа О. Торес,Саул,Гименез,Лукас Хернандез,Караско) и ги форсирав цела сезона,на крајот 2-ро место у Примера со 10-тина бода пред Реал и 10-тина позади Барселона :D Трансфери летниот период не земав ништо бидеќи ми дадоа мал буџет(5 милиони),зимото го шитнав Џексон Мартинез во Бенфика за 25 милиони за Вието да добие поголем простор за напредок и Торес како бек-ап напаѓач. Испратив понуда до Черишев дека бев ептен тесен на крилните позиции(освен Гризман и Караско немав друго класично крило па морав често Кореа да го играм таму,па дури и Торес во ситуации кога имав повредени/суспендирани). Но,на последниот ден не успев навреме да го потпишам Черишев и ми беше прв договорен трансфер за летото. Видов дека Лавеци и Кариљо му остануваа уште 6 месеци,па веднаш ги потпишав и нив за летото. Летниот преоден рок ми се вратија доста играчи од позајмица,Черчи го продадов веднаш во Норвич,Лео Баптистао ми се врати од позајмица во Виљареал па сезонава тој ќе ми биде бек ап напаѓач,Краневитер исто така е доста напреднат и има уште многу простор за напредок па и него го рачунам за сезонава. Сега почна втората сезона,во прво коло против Барса ми дадоа црвен уште у 2-ра минута,на крај СЕ ИЗВАДИЈА некако 1-1 откако ги издоминирав целата утакмица. Презадоволен сум од тимот,на сите позиции сум ОДЛИЧНО покриен со минимум 2-ца играчи..

ГК-Облак,Моја
Бекови-Филипе Луис и Сикера на левата страна,десно Хуанфран и Гамез
Стопери-Годин,Лукас,Гименез,Савиќ
ЦМ-Коке,Саул,Габи и Краневитер(мада овој повеќе ДМ е,ама сеа го тренирам за ЦМ)
Крила-Гризман и Лавеци лево,Караско и Кариљо десно
АМ-Кореа и О. Торес
Напад-Вието и Лео Баптистао
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.198
Поени од реакции
5.373
Почнав со Атлетико,прва сезона солидна..Одлични млади играчи со простор за напредок(Вието,Кореа О. Торес,Саул,Гименез,Лукас Хернандез,Караско) и ги форсирав цела сезона,на крајот 2-ро место у Примера со 10-тина бода пред Реал и 10-тина позади Барселона :D Трансфери летниот период не земав ништо бидеќи ми дадоа мал буџет(5 милиони),зимото го шитнав Џексон Мартинез во Бенфика за 25 милиони за Вието да добие поголем простор за напредок и Торес како бек-ап напаѓач. Испратив понуда до Черишев дека бев ептен тесен на крилните позиции(освен Гризман и Караско немав друго класично крило па морав често Кореа да го играм таму,па дури и Торес во ситуации кога имав повредени/суспендирани). Но,на последниот ден не успев навреме да го потпишам Черишев и ми беше прв договорен трансфер за летото. Видов дека Лавеци и Кариљо му остануваа уште 6 месеци,па веднаш ги потпишав и нив за летото. Летниот преоден рок ми се вратија доста играчи од позајмица,Черчи го продадов веднаш во Норвич,Лео Баптистао ми се врати од позајмица во Виљареал па сезонава тој ќе ми биде бек ап напаѓач,Краневитер исто така е доста напреднат и има уште многу простор за напредок па и него го рачунам за сезонава. Сега почна втората сезона,во прво коло против Барса ми дадоа црвен уште у 2-ра минута,на крај СЕ ИЗВАДИЈА некако 1-1 откако ги издоминирав целата утакмица. Презадоволен сум од тимот,на сите позиции сум ОДЛИЧНО покриен со минимум 2-ца играчи..

ГК-Облак,Моја
Бекови-Филипе Луис и Сикера на левата страна,десно Хуанфран и Гамез
Стопери-Годин,Лукас,Гименез,Савиќ
ЦМ-Коке,Саул,Габи и Краневитер(мада овој повеќе ДМ е,ама сеа го тренирам за ЦМ)
Крила-Гризман и Лавеци лево,Караско и Кариљо десно
АМ-Кореа и О. Торес
Напад-Вието и Лео Баптистао
Тоа е некој ке спрема испити некој веќе изиграл цела сезона и почнал втора :(
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Да ми пушти некој линк по ПП на најновиот пач ако не му е тешко. :D
 
Член од
6 декември 2015
Мислења
17
Поени од реакции
0
Има негде оригиналот да се купи за поволна цена, доволно ми е офлајн само.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
дечки да ве прашам да ми дадете линк за симнување и најнов пач....

од замунда веќе ја симнав али нешто ми заебава (ваљда јас не знам да ја средам)

##Инсталација :

1. Запишете на диск или маунтнете с Daemon Tools.

2. Инсталирајте!

3. Копирајте с'д'ржанието на папка Crack, намирашта се в iso фајла и го поставете в главната директорија на играта

4.1 След като инсталирате играта на Desktop-a ви ште се појават две иконки: fmMASKING.ехе и fm.ехе

Стартирајте играта п'рвија п'т от fmMASKING.exe, започнете Career Mode, направете си сејф, след което излезте от играта.

4.2 Стартирајте играта от fm.ехе, заредете си сејфа и играјте.

Този начин на процедиране се прави само п'рвијат п'т, когато стартирате играта и е за да не се получават б'гове по време на кариер мода / като нереални финанси и прочие /

Всеки следвашт п'т, когато пускате играта, го правете чрез fm.exe иконката

* Ако сте използвали предишен релијз от друг тракер и с'ответно имате направен сејф, п'рво изтријте сејфа и чак тогава изп'лнете ст'пките от 4.1 и 4.2. Трјабва да премахнете с'ответно сејфа както от My Documents папката, така и от appdata\local foldersја инсталирав го копирав фолдерот crack .... и ова ми го вика 
A

Aexil Kong

Гостин
дечки да ве прашам да ми дадете линк за симнување и најнов пач....

од замунда веќе ја симнав али нешто ми заебава (ваљда јас не знам да ја средам)

##Инсталација :

1. Запишете на диск или маунтнете с Daemon Tools.

2. Инсталирајте!

3. Копирајте с'д'ржанието на папка Crack, намирашта се в iso фајла и го поставете в главната директорија на играта

4.1 След като инсталирате играта на Desktop-a ви ште се појават две иконки: fmMASKING.ехе и fm.ехе

Стартирајте играта п'рвија п'т от fmMASKING.exe, започнете Career Mode, направете си сејф, след което излезте от играта.

4.2 Стартирајте играта от fm.ехе, заредете си сејфа и играјте.

Този начин на процедиране се прави само п'рвијат п'т, когато стартирате играта и е за да не се получават б'гове по време на кариер мода / като нереални финанси и прочие /

Всеки следвашт п'т, когато пускате играта, го правете чрез fm.exe иконката

* Ако сте използвали предишен релијз от друг тракер и с'ответно имате направен сејф, п'рво изтријте сејфа и чак тогава изп'лнете ст'пките от 4.1 и 4.2. Трјабва да премахнете с'ответно сејфа както от My Documents папката, така и от appdata\local folders

ја инсталирав го копирав фолдерот crack .... и ова ми го вика


Треба да имаш DirectX инсталирано, тогаш ќе ти се вклучи играта. Тоа го имаш овде.

во папката Redist, DirectX, Jun2010 и скролаш надоле бараш DXSETUP.exe и инсталираш.
 
C

Castiel

Гостин
Дајте предлог некој тим од пониска лига што има ок финансии и добро се развиваат играчи. Што е интересен за водење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom