Football Manager 2016

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ништо да си почнам со Јунајтед значи од старт, т.е. почнав веќе една со Вест Хем, ама поарно со подобар/побогат тим да ја научам играта. :))


Има да им се доделат задачи на сите вработени во клубот нели? Да не се замарам и со тренинзи, мерчендајз, цени на билети и слични работи. xD
Почни со најбогатиот шо ќе го најдеш. И не очекувај да ја научиш целосно некад. И ја уште откривам нови работи, а со години ја играм.

И ако кажеш уште еднаш дека Фифа Менаџер била боље, ќе се борам до крај да те банираат. Од форум.

И не прашувај многу ситници, освен нешто што ти е пребитно. Може книга за играва да се напише и пак све да не биде опфатено, такада сам ќе мора да научиш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Почни со најбогатиот шо ќе го најдеш. И не очекувај да ја научиш целосно некад. И ја уште откривам нови работи, а со години ја играм.

И ако кажеш уште еднаш дека Фифа Менаџер била боље, ќе се борам до крај да те банираат. Од форум.

И не прашувај многу ситници, освен нешто што ти е пребитно. Може книга за играва да се напише и пак све да не биде опфатено, такада сам ќе мора да научиш.
Oкеј моментално пребитно ми е да знам дали може да си почнам сеа на мира со Јунајтед и утре/задутре да средам за фаците на игрчите и амблемите на екипите со што ќе се поправат на истиот сејв. Или нема да важи таму, туку ќе треба одново да почнувам за да бидат океј? :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Oкеј моментално пребитно ми е да знам дали може да си почнам сеа на мира со Јунајтед и утре/задутре да средам за фаците на игрчите и амблемите на екипите со што ќе се поправат на истиот сејв. Или нема да важи таму, туку ќе треба одново да почнувам за да бидат океј? :D
Можеш да си почнеш и кога било да средиш другото.

Ама уште отсеа ме фаќа глава коа ќе треба да ти објаснувам како да средиш фаците. Се надевам некој друг ќе се нафати.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Можеш да си почнеш и кога било да средиш другото.

Ама уште отсеа ме фаќа глава коа ќе треба да ти објаснувам како да средиш фаците. Се надевам некој друг ќе се нафати.
Затоа некој направил видеа на јутјуб, ваљда ќе бидат од корист. :D


Фала у секој случај, да одам да видам дали ќе се снајдам сега. xD
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Шо е бе ова, пуштам понуда за Гинтер на Дортмунд ми враќаат контра понуда 317 милиони евра. :pos: За Саул нудам 35, малку им се, после недела дена оди во Арсенал за 14. :facepalm:


За Маркињос ми бараа 117 милиони, итн, итн... xD
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Шо е бе ова, пуштам понуда за Гинтер на Дортмунд ми враќаат контра понуда 317 милиони евра. :pos: За Саул нудам 35, малку им се, после недела дена оди во Арсенал за 14. :facepalm:


За Маркињос ми бараа 117 милиони, итн, итн... xD
Инфлацијата е претерана на оваа верзија, мислам дека последна со нормални цени беше ФМ 2012 :D Сакаат вака да ти кажат клубовите дека не ти го даваат тебе :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Шо е бе ова, пуштам понуда за Гинтер на Дортмунд ми враќаат контра понуда 317 милиони евра. :pos: За Саул нудам 35, малку им се, после недела дена оди во Арсенал за 14. :facepalm:


За Маркињос ми бараа 117 милиони, итн, итн... xD
Затоа ќе си ги земеш Драговиќ од Динамо Киев и Нкулу од Марсеј за џепарац.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Затоа ќе си го земеш Mammana од Ривер за 7-8 милиони и ќе си свиркаш.
Затоа ќе си го земеш Живковиќ од Партизан за 1.5 милиони и ќе си свиркаш.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Ете го МКдев вчера објавил нова верзија на последниот пач
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Пу да му ебам гз мајчин, а ја 16.2 вчера ја симнав пак. :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
@bodybuilder ti sledis ova so krakovive, go sredija li ova konecno ili ne, ne mozam info da najdam na netov.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
@bodybuilder ti sledis ova so krakovive, go sredija li ova konecno ili ne, ne mozam info da najdam na netov.
Се жалат многу луѓе дека не работи пак има проблем со трансферите...ама и да има јас не издржав си ја купив на попуст бидејки пиратската е неигрива и со багови.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Инфлацијата е претерана на оваа верзија, мислам дека последна со нормални цени беше ФМ 2012 :D Сакаат вака да ти кажат клубовите дека не ти го даваат тебе :D
Затоа ќе си ги земеш Драговиќ од Динамо Киев и Нкулу од Марсеј за џепарац.
Да ве прашам за трансфер листа и free agents, никаде неможам да најдам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom