Football Manager 15

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Иначе ФК Владе од МФЛ Струмица навистина постои. Фирмата на типот му се вика Владе Банско па и екипата. :D
:pos: :pos: :pos:

Тоа уствари и најнереално ми звучеше.....ВЛАДЕ БЕ! Колку некреативен/егоист треба Владе да си ја крстиш екипата бе..

Алал му вера бе, се надевам некад во прва/втора ќе влезат :D
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.920
Поени од реакции
4.366
:pos: :pos: :pos:

Тоа уствари и најнереално ми звучеше.....ВЛАДЕ БЕ! Колку некреативен/егоист треба Владе да си ја крстиш екипата бе..

Алал му вера бе, се надевам некад во прва/втора ќе влезат :D
Нема. Освен ако не ги купи некој Самсоненко вол.2. :D
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Ja zapocnav kariera kako menadzer na Srbija,i uste odma se soociv so povredeni igraci,pa taka odvaj go sostaviv timot.
Na debito,so ogled na site problemi so povredi izvadiv dobar rezultat so Svedska na gosti.Zavrsi mecot 1-1,a za Srbija edinstveniot gol go dade Ignjovski.Na vtoriot mec pak zagubiv doma od Juzna Koreja so 2-1,edinstveniot gol go dade Djuricic,no ova bea samo prijatelski,doprva sledi ona najvaznoto,a toa se kvalifikaciite za EURO 16.Se nadevam ke uspeam da se kvalifikuvam.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Јако ми е што кога играш во Скопје против Македонија на трибините фановите гордо имаат ставено пароли "FYR Macedonia" :ROFLMAO:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248


http://www.balls.ie/football/7-lies-every-football-manager-player-loves-to-tell-themselves/314226

Хахаха, тоа е тој начин на седење на кауч дур играш бе, му ебам матер, истото го правам! :pos:
колку се здрвува раката пизда му матер али џабе ја тргаш на секунда ја тресиш 2-3 пати и продужемо даље дури вратот не се фати и почни да боли али и за то 2-3 вежби и стара песма :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ќе може ли некој по ПП да ми прати линк од играва и линк од последните трансфер апдејти зошто коа ја симнувам играва од TPB нејќат да ми се инсталираат апдејтите, т.е. правам се како што стои во уптаството ама џабе, пак си се старите трансфери...
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Ќе може ли некој по ПП да ми прати линк од играва и линк од последните трансфер апдејти зошто коа ја симнувам играва од TPB нејќат да ми се инсталираат апдејтите, т.е. правам се како што стои во уптаството ама џабе, пак си се старите трансфери...
Ај ако ти пратија прати ми ги линковите и мене ако сакаш :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Стабилна е играва, има крак и апдејт и се тоа? Мислам во споредба со 2016, да не губам нерви со нејзе, ако е постарата веќе добро искракирана :rolleyes:[DOUBLEPOST=1452425629][/DOUBLEPOST]Како се прави за одреден натпревар одма да добијам резултат, да не влегувам да го менаџирам воопшто? Нешто мислам имаше да го пратиш асистентот да менаџира или така нешто...
 
Последно уредено:

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Стабилна е играва, има крак и апдејт и се тоа? Мислам во споредба со 2016, да не губам нерви со нејзе, ако е постарата веќе добро искракирана :rolleyes:[DOUBLEPOST=1452425629][/DOUBLEPOST]Како се прави за одреден натпревар одма да добијам резултат, да не влегувам да го менаџирам воопшто? Нешто мислам имаше да го пратиш асистентот да менаџира или така нешто...
Тоа само за пријателски може, во staff-responsibilities имаш таму за помошникот да ги игра пријателските
 

Kajgana Shop

На врв Bottom