Football Manager 15

Член од
16 август 2007
Мислења
1.751
Поени од реакции
1.273
Има пач од играва каде што ќе почнеш од оваа сезона и ги има моменталните трансвери?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.704
Поени од реакции
2.527
Само што успоставив ред во Монако и успеав да средам тактика, да победам конечно во Лига 1 против Лион 3-2, и израмнувам на Бенфика во Лига на Шампиони за 1-1 и тоа со ова голчиште на пољаков, го ставам на youtube и ми крешнува играва ... а цел вечер се мачам да ги доведам во ред ... ме враќа на дата пред утакмицата со Лион, кој знае сеа ке ја изгубиам може бидејки слично ми се случи на сејвот со Хајдук, победив утакмица, ми крешна пуштам пак ја губам .. ебати играта ...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.411
Поени од реакции
10.220
Dafuq е со играва?

Не можам да победам, една победа во 5 во просек му иде. Нерешени ко од шала секоја утакмица. Моиве по 3-4 стативи погодуваат на утакмица како од шала, гол никако да дадат. Одбраната е катастрофа, секој втор нивни напад е гол. Кога ќе успеам да дадам гол следен нивни напад МОРА да биде гол и да ми изедначат без разлика со кој тим играм.

На предхондните менаџери сум немал вакви потешкотии. Ќе утепам можеби цел ден во местење тактика, трансфери, тренинг ама после тоа газење. На 14-ката со Евертон за малце ќе освоев ПЛ во прва сезона, тука со Фулам кој се стабилен клуб со одлични финансии и солиден тим едвај преживувам во лига, а очекувањата се да завршам во плеј-оф место. Во лига купот едвај ги тепав Портсмут на пенали :фејспалм:. Моиве утнаа 5-6 100% шанси од 5 метра, која во статива погоди која у голман. Дадоа еден шугав гол и викам ај нема шанси да дадат овие пошто до гол не стигнаа. И ете следна акција одат двајца сами во напад и тој едниот нафрлува во петерец каде што е само мојот голман и никој друг и голманов си ја брца автогол. :boksix:
Да не зборам за повредени. Секоја ебана утакмица мора да искочат 2ца ради повреда, а после утакмица ништо да не им е. Битно да потрошам измени за глупости, а најчесто најдобрите се ''повредуваат''.

Можеби дека почнав без тим па тек на крајот од Јули отидов во Фулам и само 2-3 пријателски изиграв па не се уиграа на мојот стил.

А, може треба да симнам некој понов пач зошто ова не се игра.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.704
Поени од реакции
2.527
Dafuq е со играва?

Не можам да победам, една победа во 5 во просек му иде. Нерешени ко од шала секоја утакмица. Моиве по 3-4 стативи погодуваат на утакмица како од шала, гол никако да дадат. Одбраната е катастрофа, секој втор нивни напад е гол. Кога ќе успеам да дадам гол следен нивни напад МОРА да биде гол и да ми изедначат без разлика со кој тим играм.

На предхондните менаџери сум немал вакви потешкотии. Ќе утепам можеби цел ден во местење тактика, трансфери, тренинг ама после тоа газење. На 14-ката со Евертон за малце ќе освоев ПЛ во прва сезона, тука со Фулам кој се стабилен клуб со одлични финансии и солиден тим едвај преживувам во лига, а очекувањата се да завршам во плеј-оф место. Во лига купот едвај ги тепав Портсмут на пенали :фејспалм:. Моиве утнаа 5-6 100% шанси од 5 метра, која во статива погоди која у голман. Дадоа еден шугав гол и викам ај нема шанси да дадат овие пошто до гол не стигнаа. И ете следна акција одат двајца сами во напад и тој едниот нафрлува во петерец каде што е само мојот голман и никој друг и голманов си ја брца автогол. :boksix:
Да не зборам за повредени. Секоја ебана утакмица мора да искочат 2ца ради повреда, а после утакмица ништо да не им е. Битно да потрошам измени за глупости, а најчесто најдобрите се ''повредуваат''.

Можеби дека почнав без тим па тек на крајот од Јули отидов во Фулам и само 2-3 пријателски изиграв па не се уиграа на мојот стил.

А, може треба да симнам некој понов пач зошто ова не се игра.
Istoto mi se slucuvase mene procitaj pogore sto pisav taman gi opraviv mi crash ... A povredi toa ne znam sto da kazam nemozes asalno da izigras utakmica bez da se povredi nekoj, edinstveno so Hajduk nemav problemi so povredi mnogu ama pa tamu na polu sezona mi gi snema igracite ... Nekoi nepoznati mladinci a drugive isceznaa ... o_O

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Има пач од играва каде што ќе почнеш од оваа сезона и ги има моменталните трансвери?
FMSCOUT друже го имат најновиот пач,ама кај мене излезе некој чуден Албански тим во групната фаза на ЛШ
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.938
FM 16

Да си го направиме ликот


Инструкции за тактикатаДоговарање трансфер, договор со играчАнлиза на утакмицата


Можност да се направи свој клуб
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.684
Поени од реакции
1.010
Од каде сликициве жити се
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153140818427616.1073741839.262490537615&type=3
Има некој интересни работи што ќе ги стаат на 16, ама пак се надевам дека не се фокусирале премногу на глупости како тоа да си направиш човече на аут линија, туку да ја подобрат играта, зашто реално крш беше ланската.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153140818427616.1073741839.262490537615&type=3
Има некој интересни работи што ќе ги стаат на 16, ама пак се надевам дека не се фокусирале премногу на глупости како тоа да си направиш човече на аут линија, туку да ја подобрат играта, зашто реално крш беше ланската.
Тоа да пошто со поголеми грешки немале верзија до сега
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.938
Од каде сликициве жити се
ја ги видов на српска страна за играва која ја пратам, еве сеа гледам на 13ти ноември ќе излезе официјално, па до кај нова година да излезе пиратски верзии ово оно да видиме што чудо ќе е. Нема да треба и за оваа верзија некој машина компјутер, исти барања како и за 15кава шо беа.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
ја ги видов на српска страна за играва која ја пратам, еве сеа гледам на 13ти ноември ќе излезе официјално, па до кај нова година да излезе пиратски верзии ово оно да видиме што чудо ќе е. Нема да треба и за оваа верзија некој машина компјутер, исти барања како и за 15кава шо беа.
Не смениле ништо драстично па да ти треба нешто повеќе од 1гб рам и обичен дуал процесор бар по мене ;)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.497
Поени од реакции
11.398
глупости,да ти ебам играта.Ај ако не како СИМС нека ја направат,и кога јаде играчот,кога ебе,кога моча,кога прди.

И тоа инструкциите за тактиките додека ги средиш,дошол више нов фудбал менаџер.

Срање бе срање.
 
На врв Bottom