Football Manager 15

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Иако нема доста информации за тоа како ќе изгледа и кои новини ќе ги содржи играта верувам дека многумина со нетрпение ја очекуваат, поготово тие што ја пробаа фм 14(n)
Единствено што засега се знае е што ќе може од сега да стримате на Twitch а има и неколку скриншатс само не можам другите да ги најдам еве еден :)
10574286_713041242098412_3167295999242966721_n.jpg
Ова е доста интересно иако не знам каква улога ќе има во играва.
Единствено што се знае е дека играва ќе излезе во Ноември а уште од сега можете да ја порачате од Steam за само $49.99 :D. Повеќе информации очекувајте кон крајот на Октомври кога би требало да ги представат сите новини, дотогаш олеснете се и кажете што очекувате, и кои промени би сакале да ги видите во новата.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ако нешто највеќе сакам да се внесе во новава верзија е да ти стигаат повеќе понуди од други клубови.
Нема смисла се убиваш од играње, освајање и се на се ќе ти стигне 1-2 понуди.
Мислам дека на тоа треба да поработат, сепак е игра, немора уште од старт Реал и Барса да те бараат ама некои послаби клубови или на исто ниво со твојот е океј да те бараат.
 
Ф

Флеш

Гостин
Шо сакам од играва е ,само да можат да ја твикнат да се може како на ФИФА менаџер ,да го земеш или купиш клубот или пак да оформиш . Супер кул би било да ми можело и како еден вид на симулација да се вклучи во играта . И онака плата земаш од клубот кај работиш и ти стојат во профил колку си заработил во тек на кариера .Е,да можеше тие пари собрани,како на ФИФАта(ова зборувам за пред 2/3 години верзијата,можда и сеа е). А и некако не е лошо малку побрзо процесирање на датата во играта да се среди , некако цела вечност е како да чекаш да израснеш компир,седиш и се ѕвериш , зараза ..... :vozbud:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Шо сакам од играва е ,само да можат да ја твикнат да се може како на ФИФА менаџер ,да го земеш или купиш клубот или пак да оформиш . Супер кул би било да ми можело и како еден вид на симулација да се вклучи во играта . И онака плата земаш од клубот кај работиш и ти стојат во профил колку си заработил во тек на кариера .Е,да можеше тие пари собрани,како на ФИФАта(ова зборувам за пред 2/3 години верзијата,можда и сеа е). А и некако не е лошо малку побрзо процесирање на датата во играта да се среди , некако цела вечност е како да чекаш да израснеш компир,седиш и се ѕвериш , зараза ..... :vozbud:
Па тогаш тоа ќе биде иста како Фифа менаџер, a и со тоа уште толку би ја расипале играта, одлична е и вака, баговите се друга ствар, не ги ставам овде.

Веќе листата на тимови е спремна :)))
 
Ф

Флеш

Гостин
Па тогаш тоа ќе биде иста како Фифа менаџер, a и со тоа уште толку би ја расипале играта, одлична е и вака, баговите се друга ствар, не ги ставам овде.

Веќе листата на тимови е спремна :)))
Не бе бегај таму,ќе била иста као ФИФА , тоа тие како да споредуваш ферари и фичо , која е поебачка кола за фраерлук ... Предложив опција од ФИФА која ја сметам како светла точка од таа игра само ,а за негативности :notworthy: да се зборува ..... FM ја сакам :cuc: само нека се напраи предложеното,а да и нека стаат Македонска Лига веќе и да корегираат со имињата, Љуфтим Тодоровски и уште со јазикот ,коа читам ,сум зборувал македонски и бугарски, не разбирам српско-хрватски како најблиска опција .... :pos:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Истото ќе биде ко лани само малце шминкање и некој нови багоој
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Се надевам дека конечно нашава дата база ќе ја подсредат малку, да не е Трифун газда на Вардар и слични глупости. Не знам кој ја прави, али очајно ја работи!
 
Ф

Флеш

Гостин
Се надевам дека конечно нашава дата база ќе ја подсредат малку, да не е Трифун газда на Вардар и слични глупости. Не знам кој ја прави, али очајно ја работи!
Ја прават Срби и Словенци,екипа-соработници за СИ . Си имате во играта и имиња кој и кој се . Што значи за нас пишуваат други лица и праќаат информации дали точни или неточни се . И Македонија може да биде дел од екипата на СИ ,со пријавување на конкурс кога ќе искочи,сите членови добиваат фри верзија секоја година,се работи на волонтерска база . Неколку пати пишав за ова како иде . Доволно е македонска екипа ,неколку членови,основни компјутерски вештини и барање за Македонска Лига . Отприлика е тоа основата . :)[DOUBLEPOST=1412585689][/DOUBLEPOST] Screenshot_1.png
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
@Vori Е па ајде ако има ентузијасти, а верувам има, пошто многу се игра игрва тука, а верувам сите сакаат подобра мак. дата база. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Одамна нема апдејт на нашава лига и играчите. Проблемот е со слободните играчи, кои не ни знаеш дали уште им се игра или се пензионирани. Знам за еден дечко кој не игра фудбал веќе неколку години, си брка други бизниси а во играва го има уште како слободен играч и тешко да се дознае дека се откажа.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Има доста такви македонци, гледаш последен пат играл во 2006 а пола прва лига заинтересирана за него :pos:
а еве повеќе информации според FMScout
Sports Interactive announced that FM 2015 will be released in November. Unlike recent years, they didn't reveal any of the game's new features with their first announcement. More information will be revealed with the Football Manager 2015 new features video on October 7th, so keep your eyes peeled for more details around that time.

- Beta will be made available 2 weeks before final release.
- Demo should be out about 1 week before final release.
http://www.fmscout.com/a-football-manager-2015-new-features.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom