Football Manager 15

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Овие се од Кисела Вода мислам, селска Цементарница. :D
Во таа лига се, Кисела Вода ама не пишува стадион дека имаат. Значи кај било може да испаднат на крај. Интересно е да се почне со вакви мизерии од тимови. Чекам FMRTE да излезе па да го едитирам клубот т.е. дресовите и логото. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.815
Поени од реакции
24.134
Многу е глупо ова со work application. Имам играч во клубот, а нема работна дозвола. Два пати испратив жалба и два пати ми ја одбија, знае некој некое чаре како да се ослободам од играчот? Зашто цела сезона минатата ми беше во тим и не играше, сеа оваа исто.. а зима плата. Пробав да му го раскинам договорот заеднички, ама управата не ми даде. Незнам што да правам.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Како се правеше принт скрин на чудово бе? Да ви покажам како ја финиширав првава сезона со Борнмут.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Како се правеше принт скрин на чудово бе? Да ви покажам како ја финиширав првава сезона со Борнмут.
ALT+F9[DOUBLEPOST=1416864581][/DOUBLEPOST]
Многу е глупо ова со work application. Имам играч во клубот, а нема работна дозвола. Два пати испратив жалба и два пати ми ја одбија, знае некој некое чаре како да се ослободам од играчот? Зашто цела сезона минатата ми беше во тим и не играше, сеа оваа исто.. а зима плата. Пробав да му го раскинам договорот заеднички, ама управата не ми даде. Незнам што да правам.
Чекај во која лига има такво нешто англиска да нее зш у италија нема
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Competitions_  Competitions.png

Првичната цел беше она be competive, у превод прај шо сакаш само не испаѓај. Ко што глеате горе на почетокот ептен ми тргна па зголемив на mid-table finish, али после имав пад во играта, сфатив дека не можам да фурам иста тактика цело време. Адаптирав, ова-она, и океј е, задоволен сум. Знам дека тимот може бољи да ми игра и добро е што не беше така лесна сезонава. Проблеми со повреди речиси никакви, проблеми со играчите се појавуваа али лесно ги решавав, едино да видиме дали капитенот ќе ми остане пошто сакаше да го кренам ранкингот на клубот малце, па нз колку е задоволен. Transfer philosophy ми е да купувам имиња (нешто што го нема у Ливерпул да речеме), па го земав Мохамед Диара. Здравје следна сезона некои ветерани ќе си земам на free пошто неам многу пари за трансфери :)
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Многу е глупо ова со work application. Имам играч во клубот, а нема работна дозвола. Два пати испратив жалба и два пати ми ја одбија, знае некој некое чаре како да се ослободам од играчот? Зашто цела сезона минатата ми беше во тим и не играше, сеа оваа исто.. а зима плата. Пробав да му го раскинам договорот заеднички, ама управата не ми даде. Незнам што да правам.
Боже сачувај се енглезиве! Пола Индија и Пакистан им се досели, само були по улицине им шетаат, на фудбалери не даваат дозволи!
Инаку, јас Павел Савитски го земав во Њукасл, не му даваа дозвола, но по два пати одбивање од трета му дадоа, ама дремеше така година дена. :(
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Боже сачувај се енглезиве! Пола Индија и Пакистан им се досели, само були по улицине им шетаат, на фудбалери не даваат дозволи!
Инаку, јас Павел Савитски го земав во Њукасл, не му даваа дозвола, но по два пати одбивање од трета му дадоа, ама дремеше така година дена. :(
Такви играчи кои може да ти дојдат во клубот со полувиза се земаат само млади, кои нема шанси да заиграат за националниот тим во брзо време или пак се од послаби репрезентации па да може да почекаш да добијат дозвола. Фората е да имаат некој процент изиграни натпревари за сениорскиот тим на репрезентација и да е репрезентацијата не знам кое место на фифа ранкингот. Е сеа кога се млади може да ги пратиш на позајмица 2 години во Белгија или Хрватска, со што би добиле државјанство и би биле играчи од ЕУ и моеш да ги играш.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.815
Поени од реакции
24.134
Боже сачувај се енглезиве! Пола Индија и Пакистан им се досели, само були по улицине им шетаат, на фудбалери не даваат дозволи!
Инаку, јас Павел Савитски го земав во Њукасл, не му даваа дозвола, но по два пати одбивање од трета му дадоа, ама дремеше така година дена. :(
Чекам да поминат 120 дена за да можам по трет пат да аплицирам за да му дадат. Најлошото е што неможам да го продадам, ниту еден клуб не го сака зашто бара преголема плата. Така дреме и си зима паричка, му чуе.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Да тој е иако нее вирус антиврусот го регистрира така исклучи го имаш на 10 страна инструкции како да инсталираш ако имаш steam исклучи го.[DOUBLEPOST=1416795912][/DOUBLEPOST] БОЖЕ МЕ САЧУВАЈ ФУДБАЛ ЛИЕ РАКОМТ ЛИЕ :P
Прегледај го приврзокот 107506
Дај аплоадирај тактика.Јас играм со Ајакс и моиве неможат врата од два амбари еден до друг да погодат. Играм стабилно, ама се нервирам кога играм против ептен послаби екипи - 30 шута на гол 1 постигнат гол. И нормално ќе примам еден еврогол од Анонимусиќ, прв во кариерата лонг шотс 5.[DOUBLEPOST=1416870591][/DOUBLEPOST]
Чекам да поминат 120 дена за да можам по трет пат да аплицирам за да му дадат. Најлошото е што неможам да го продадам, ниту еден клуб не го сака зашто бара преголема плата. Така дреме и си зима паричка, му чуе.
Паша, ѓоа македонски административец. :D Дај го на позајмица некоја, колку да не го гледаш.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Дај аплоадирај тактика.Јас играм со Ајакс и моиве неможат врата од два амбари еден до друг да погодат. Играм стабилно, ама се нервирам кога играм против ептен послаби екипи - 30 шута на гол 1 постигнат гол. И нормално ќе примам еден еврогол од Анонимусиќ, прв во кариерата лонг шотс 5.[DOUBLEPOST=1416870591][/DOUBLEPOST]

Паша, ѓоа македонски административец. :D Дај го на позајмица некоја, колку да не го гледаш.
Со оваа тактика играм еве две сезони веке

http://www.fm-base.co.uk/forum/shar...l-domination-arrigo-sacchis-442-ss-lazio.html
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Само мене ми крашнува кога кликам на Declare Interest?
 
C

Castiel

Гостин
:facepalm:

И тоа сите се на месец+ повредени и се повредија во рок од една недела...и тоа баш пред натпревар со слован либерец.едина екипа во група ЛЕ што можам бодови да зеам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom