FIFA 13

А

Анноун

Гостин
А не е времето пократко да си ги наместеш на стрелките? o_O
Не можам да се снајдам баш . Ни да најдам како се менуваат копчињата , ни пак да најдам каде ги пишува дефолт контролите па да ги учам како што се . Ај од утре , слаб сум на нерви , а доцна е.

башка пишуваше на замунда да се блокирало fifa.exe некој фајл од интернет пристап. шо ,како?
 
А

Анноун

Гостин
дечки , абе ги сменив контолите по старата школа , на стрелките да се движат играчите , а на w,a,s,d e,q да е за другото .ама нешто не ми штима . сум погрешил некое копче , раката другчие ми се мести :pos: може некој да ми помогне да ги најдам како беа контолите од пред 3-4 години . нешто околу спринтот и менувањето играч ми е проблем . :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
дечки , абе ги сменив контолите по старата школа , на стрелките да се движат играчите , а на w,a,s,d e,q да е за другото .ама нешто не ми штима . сум погрешил некое копче , раката другчие ми се мести :pos: може некој да ми помогне да ги најдам како беа контолите од пред 3-4 години . нешто околу спринтот и менувањето играч ми е проблем . :)
Спринт на Е, а менување играч на Q, бар јас така играм и ми е екстра :)
Има луѓе што играат спринт на W
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Имам проблем, играв virtual player и ми текна да симнам мод за играта со најнови состави и фаци, се деси што се деси ми се коруптираше сејвот, сакам да прашам дали има некој начин како да си ги boost статистиките кога ќе си направам нов virtual pro дека не планирам да почнувам од 64 пак дека веќе стигнав до 78. Кажете начин,дали со cheat engine дали со нешто друго, брзо Arsenal needs me :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Се откажувам.Играва ме победи.

По втор пат од нигде никаде ми се ресетира профилот и не може да се игра кариерата нити да се користат копчињата што ги наместив.
Фак дис шит, требаше оригинал да си ја земев.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Имам проблем, играв virtual player и ми текна да симнам мод за играта со најнови состави и фаци, се деси што се деси ми се коруптираше сејвот, сакам да прашам дали има некој начин како да си ги boost статистиките кога ќе си направам нов virtual pro дека не планирам да почнувам од 64 пак дека веќе стигнав до 78. Кажете начин,дали со cheat engine дали со нешто друго, брзо Arsenal needs me :D
Неможи. Ќе мораш пак од почеток. Јас така до 86 стигнав и пак од ново :)

Иначе незнам дали имате прочитано и дали сте информирани, али на ЕА страната ставаш 2 свои слики (профил+предна) и фацата ти ја генерира 100% точна и успат те внесува во игра :)
Не сте свесни колку е добро тоа, абе се дупнав од играње (зборувам на почетокот кога излезе играта), ама ете сум забораил да ви кажам :)
Кој што ја има оригиналката нека проба, нема да стане од ПЦ :icon_mrgr:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Дечки ај ако може некој совет како да ја оправам одбранава, играм прилично дефанзивно со 4-4-1-1 формација имам посед имам и шанси, овие од една шанса гол ми даваат :cautious:...Дали да сменам нешто во поставките како на пример колку високо да излагаат, дали да покриваат или офсајд замка да прават?
Инаку играм со Њукасл прва постава у одбрана ми се Симпсон, Колочини, Сантон и сега го земав Тиаго Силва, значи не е до играчите...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Ми исклучува кога сакам да ја продолжам сезоната. Чаре?
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Дечки ај ако може некој совет како да ја оправам одбранава, играм прилично дефанзивно со 4-4-1-1 формација имам посед имам и шанси, овие од една шанса гол ми даваат :cautious:...Дали да сменам нешто во поставките како на пример колку високо да излагаат, дали да покриваат или офсајд замка да прават?
Инаку играм со Њукасл прва постава у одбрана ми се Симпсон, Колочини, Сантон и сега го земав Тиаго Силва, значи не е до играчите...
Играта е скриптирана, значи енџинот наредува кога ќе победиш и кога ќе изгубиш.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Играта е скриптирана, значи енџинот наредува кога ќе победиш и кога ќе изгубиш.
Мислам дека си грешка. Менаџер можат да сфатам, многу пати ми се дешавало да го вратам сејвот и да играм иста утакмица и да заврши со ист резултат и во исти минути головите, ама Фифа ти самиот си играш нема логика...Ке земам 90 минути ке си подавам со голманот и бекот, па ај нека ми дадат гол.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Мислам дека си грешка. Менаџер можат да сфатам, многу пати ми се дешавало да го вратам сејвот и да играм иста утакмица и да заврши со ист резултат и во исти минути головите, ама Фифа ти самиот си играш нема логика...Ке земам 90 минути ке си подавам со голманот и бекот, па ај нека ми дадат гол.
Верувал или не сум пробал.Освен ако не играш на лесно или средно ниво, противникот одеднаш мава пресинг кога се подаваш со голман без да идеш напред и како така ја земаат топката и постигнуваат гол.
Еднаш водев 3-0 на полувреме, добив црвен картон и во второ полувреме си викам ај ќе си подавам со голманот и до 60 минута колку толку ги одбегнував и после скриптата улета и од 3 акции, 3 гола. И многу пати слични работи се дешавале.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Верувал или не сум пробал.Освен ако не играш на лесно или средно ниво, противникот одеднаш мава пресинг кога се подаваш со голман без да идеш напред и како така ја земаат топката и постигнуваат гол.
Еднаш водев 3-0 на полувреме, добив црвен картон и во второ полувреме си викам ај ќе си подавам со голманот и до 60 минута колку толку ги одбегнував и после скриптата улета и од 3 акции, 3 гола. И многу пати слични работи се дешавале.
Не се сложувам со ова.
Јас премногу ја играм Фифа, и до сега никаква иста ситуација немам приметено. Можда слична, али иста НЕ.
Неможам да коментирам за тие 3 шанси и 3 гола, зошто не знаеме какви биле. Иначе незнам колку знаеш, али има in game тактика. Пр. Counter Attack, Deffenders join attack, Swap wingѕ итн итн.
Значи овие тактики јас нонстоп ги користам дур го играм мечот и тој екстра си тече. Е сега кога си водел, ваљда пц-то пошло све на една карта, а тоа е сите напред :)
Ако не си ги користел до сега тактиките, пробај. Ќе видеш колку друга димензија играта ќе ти добие.

P.S. И ако веќе мислиш дека сварно некои работи ти се повторуваат, пробај намести се' на мануал, па кажи :)
--- надополнето: 10 март 2013 во 04:29 ---
Дечки ај ако може некој совет како да ја оправам одбранава, играм прилично дефанзивно со 4-4-1-1 формација имам посед имам и шанси, овие од една шанса гол ми даваат :cautious:...Дали да сменам нешто во поставките како на пример колку високо да излагаат, дали да покриваат или офсајд замка да прават?
Инаку играм со Њукасл прва постава у одбрана ми се Симпсон, Колочини, Сантон и сега го земав Тиаго Силва, значи не е до играчите...
Истиот одговор и за тебе е погоре.
Тактиките се на десниот аналог на гејмпадот. Долу и горе-тактики, лево и десно си подесуваш колку играчите да ти се офанзивни/дефанзивни :)

P.S. Во тактиките имаш offside trap и како што гледам доста работа ќе ти врши. Само мораш да погодиш точен момент, иначе 99% примаш гол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom