FIFA 13

Член од
16 мај 2010
Мислења
5.017
Поени од реакции
3.038
Гледам во темата за ПЕС 13 на големо се дискутираше уште пред да излезе траилерот..чекав некој да го пробие ледот со контра тема ама нема кој...еве јас ке почнам.
Како што знаете излезе и trailer за FIFA 13,некои очекувања,ваши видувања за 13-кава ..
БУЈРУМ НАРОДЕ !

во продолжение еве го видеово od Е3
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.431
Поени од реакции
9.670
Ај нека излези побрзо оти ми се здосади 12ката.
Јас уште си стојам на ставот дека треба 2К да почни да ја прај ФИФА.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Ај нека излези побрзо оти ми се здосади 12ката.
Јас уште си стојам на ставот дека треба 2К да почни да ја прај ФИФА.
А може да ми кажеш зашто мислиш дека 2К треба да ја прави ФИФА?
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
A да прашам ке ја има негде да се купи у мк ? или ако некој праи ордер нека ја земе и за мене да се дог преку ПП пошто се заебав што не ја земав 12 сеа мора 13ката :)
 
F

FuckYouAll

Гостин
Лан пак немат да мојт да се играт ? Исто ко на 12ката шо напраја ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.469
Поени од реакции
5.457
А може да ми кажеш зашто мислиш дека 2К треба да ја прави ФИФА?

И ја би се сложил со Кико. 2К, Графички би ја направиле многу подобро. Вака кога ќе ја играм исто како со анорексични играчи да играм. И играчите ми тргаат со рацете, како да да се развиени у грбот џоа Арнолд у најбоље денови. Само тоа не ми се свиѓа, се друго е супер. Графиката е единствената причина поради која не ја играм играва.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.017
Поени од реакции
3.038
Во меѓувреме гуглав и успеав да пронајдам некои ревјуа и неколку слики за 13кава ... а ако има некој да правиме групна порачка и јас и се мислам дали да ја зимам оригиналче,ама па некако може таму околу нова година да одам за германија па да ја земам на божиќен попуст колку толку некое евро да ми остане во џеб :D

П.С еве линк од ревјуата
http://www.t3.com/reviews/fifa-13-review
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.431
Поени од реакции
9.670
Во меѓувреме гуглав и успеав да пронајдам некои ревјуа и неколку слики за 13кава ... а ако има некој да правиме групна порачка и јас и се мислам дали да ја зимам оригиналче,ама па некако може таму околу нова година да одам за германија па да ја земам на божиќен попуст колку толку некое евро да ми остане во џеб :D

П.С еве линк од ревјуата
http://www.t3.com/reviews/fifa-13-review
Колку пари ќе биди оригинал или не се знај?
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Ќе ја подобрат во многу погледи. Нешто слично како шо напраја со НБА.
И ја би се сложил со Кико. 2К, Графички би ја направиле многу подобро. Вака кога ќе ја играм исто како со анорексични играчи да играм. И играчите ми тргаат со рацете, како да да се развиени у грбот џоа Арнолд у најбоље денови. Само тоа не ми се свиѓа, се друго е супер. Графиката е единствената причина поради која не ја играм играва.
Пошто од спортскиве игри од 2К само за НБА знаете да ви кажам дека и таа игра им пропаѓа од година во година пошто прават само мали подобрувања и мачкаат очи. Иначе МЛБ 2К им е тиња, НХЛ 2К ја откажаа пошто ЕА ги утепа во хокеарските игри. Единствено нешто добро од 2К е Топ Спин 4 која е убедливо најдобра тениска симулација. Пробаа со бокс и тука ништо не направија пошто ЕА ги нокаутираше со Фајт Најт франчизата. Ја не сум сигурен дека можат асален енџин да направат за фудбалска симулација па каде ли целосен продукт. Не ги бранам ЕА, но 2К се многу overrated.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Јас сум за да земеме кејс.Поефтини се. Ако има некој да нарачаме 3-4 кејс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom