FIFA 13

H

HoT IcE

Гостин
Ја избришав играва, се нервирам кога играм ФИФА на мала резолуција и ми сецка, едноставно толку е. Блазе си ви вас што ја терате на High/Med:pipi:
 
М

Мартин^

Гостин
Ја избришав играва, се нервирам кога играм ФИФА на мала резолуција и ми сецка, едноставно толку е. Блазе си ви вас што ја терате на High/Med:pipi:
И јас ја избришав, кога ја имаше на замунда за прв пат ја симнав одма и ја инсталирав, кога ја уклучив не бре немаше да сецне на High играв и на најдобра резолуција и што се случува ? После 2-3 дена играта почна нагло да ми сецка и исто така и НБА 2к13 почна да ми сецкаше.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Можно ли е дека windowsot ми е 64 бит да не ми ја уклучува играта...? права се како што треба и одам да ја вклучам ништо не ми отвара...:(
 
М

Мартин^

Гостин
Можно ли е дека windowsot ми е 64 бит да не ми ја уклучува играта...? права се како што треба и одам да ја вклучам ништо не ми отвара...:(
Сигурно Фифа 13 не ја подржува на компјутери што имаат 64-битен компјутер.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
А кај да го најдам само Update-от , зашто играта добро тера?
Само во ЕА :)
Шала на страна апдејтот сингл не можеш да го најдеш, зошто фифава со апдејтите функционира слично како windows. Директ во системот се инсталира. Еднаш ми се случи без да знам апдејт да се инсталира. Играв јас, а тоа во позадина си апдејтирало.

Сигурно Фифа 13 не ја подржува на компјутери што имаат 64-битен компјутер.
Мојов е 64 и супер тера.
Пиратската исто ја имам инсталирано на х64. Знае некогаш да угаси, али некогаш игра без проблем (како кај мнозина луѓе тука).
Проверете дали сите чекори ги праете како што треба. Поготово делот каде што треба да блокирате ехе фајлови во firewall.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.233
Поени од реакции
5.449
Crashes...Crashes everywhere
Дали има crash и на оригиналките или вака зеза само на пиратскиве верзии ?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај бе.. не плачете :)
Ете ви ја на замунда FIFA 13 v1.5 [RELOADED]
Го преинсталирав компјутерот и ја спуштив ова. Ама кога ќе ја уклучам ми го вади ова : „The dynamic library rld.dll failed to initialize (E1103)“.
Шо е проблемот?

П.С. rld.dll ми е напраено read only
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Го преинсталирав компјутерот и ја спуштив ова. Ама кога ќе ја уклучам ми го вади ова : „The dynamic library rld.dll failed to initialize (E1103)“.
Шо е проблемот?

П.С. rld.dll ми е напраено read only
Ај пробај со ова, ама ништо не менувај.
И дали тоа поддршките ти се инсталирани сите? Runtime, c++....
 
Член од
13 август 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Абе купите си cd key na internet и фурајте.На оригин платформа се игра.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.650
Поени од реакции
11.305
Моментално играм Manager mode со Лестер, и гледам ми стигаат понуди од репрезентации (Боливија, Шкотска, САД итн.). Дали ако прифатам некоја од овие понуди ќе го напуштам Лестер и ќе се фокусирам само на селекторската функција или ќе ги менаџирам и двата истовремено?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom