Fantasy Premier League 2020/21

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Го користам постов, официјално и свечено да го повикам нашиот брат, пријател, другар, побратим, ефенди @Джонтра Вохохолта да учествува во годинешнава Фантази Премиер Лига. :D

21 поен
Кој си бе ти Мињоле голман? Кој си бе ти да ти ебам носот удрен со тесла?
Кој си бе ти Коларов? Кој си бе ти пијаницо една безобразна, кој си бе ти селски човеку, кој си бе ти курназ атанас све да ти ебам намќорско? Кој си ти, Синиша Михајловиќ? Кој си ти 0 поени да ми носиш? Не те разбирам.
Кој си бе ти Кресвел бек? Кој си ти со 1 поен што ми доаѓаш?
Кој си бе ти Махрез играчиште? Кој си бе ти терористу проклет? Кој си бе ти алаху акбар? Ќе искочам сеа на пруга ќе те начекам боговог бога ќе убијам у тебе бе да ти ебам избеглицата проклета. Кој си ти фудбалер?
Кај си бе Хазард? Кај си бе Роналдо и Меси? Кај си бе да ти ебам тоа подвитканата долна брада детска? Кај си бе да ти ебам тоа ниското тежиште мртво? Кај си бе ти спор шутеру на пенали? Кај си бе ти најјак играч у свет? Кој си бе ти играч гробот да ти го ебам ја на тебе. Лебот што го јадеш да ти го изнаебам и мајката да ти ја ебам, одма у понеделник пакуј куферите и да те нема да не ти ебам све најмило копиле едно.
Кој си бе ти Бентеке горило едно мртво 0 минути што си играл? Кој си ти да се повредиш пред утакмица?
Аман бе Кун па и ти у пизду матер да се носиш да ти ебам капитенот залижан да ти ебам тоа бившата женица да ти ја испоебам.

Кој сум бе ја со овие играчи? Кој сум ја играч на фантази? Кај сум пошол со Фернандињо, Флечер, Муниеса и Лајун? Не постојат играчиве ја у состав сум ги акнал. Све да си ебам.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
6 нови играчи додадени
Lowe DEF Sheffield Utd £4.5m

Bogle DEF Sheffield Utd £4.5m

Ampadu DEF Sheffield Utd £4.5m

Rodríguez MID Everton £7.5m

Fraser MID Newcastle £6.0m

Wilson FOR Newcastle £6.5m
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.523
6 нови играчи додадени
Lowe DEF Sheffield Utd £4.5m

Bogle DEF Sheffield Utd £4.5m

Ampadu DEF Sheffield Utd £4.5m

Rodríguez MID Everton £7.5m

Fraser MID Newcastle £6.0m

Wilson FOR Newcastle £6.5m
Добра цена за Родригез.
Вилсон и Фрејзер незз дали се добра опција. Њукасл секако имаат играчи на тие позиции и мислам ќе ротираат многу сезонава.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Добра цена за Родригез.
Вилсон и Фрејзер незз дали се добра опција. Њукасл секако имаат играчи на тие позиции и мислам ќе ротираат многу сезонава.
Прв тим ќе бидат, оној Џоелингтон не му е природна позиција шпиц, ќе биде замена за Сент Максим на лево крило, Фрејзер има шанси да биде ротиран почесто, многу слаба сезона одигра за Борнмут, зависи од формата.

Почетокот секогаш е хаос, 150играчи сменив, уште немам комплетна постава, освен 3/4 премиум играчи...

@Dani Ако не купе Волфси замена за Дохерти ќе имаме подобар избор од Винагре, буџет дефанзива, Оскар Бур, 4м.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Апдејт во петок :D

Прегледај го приврзокот 265528

Бемфорд и Винагре ќе летаат 99%
Ич не сум сигурен дека Рудигер ќе биде стандарден. Мислам дека на крај на сезоната Лампард малце изгуби диверба во него. Џејмс ќе изгази сезонава, ама можно е на почеток да дели минутажа со Азпи.
Гринвуд не очекувам да е константен, а и ако донесат десно крило, полимитирана минутажа ќе има.
Бамфорд не го бива. Митрович ќе си дава голови, а го земав Ају и јас.
Мане и Де Брујн ги ставив место Салах и Стерлинг :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Рамсдејл ми е голман. :D Инаку јога ке има кодови за лига?

fantazi.png
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Рамсдејл ми е голман. :D Инаку јога ке има кодови за лига?

Прегледај го приврзокот 265562
Во првиот пост има кодови
Автоматски споено мислење:

Коларов слабиот според мене. :kafence:
Тек сега наебал братот (и блиските негови)
 
Последно уредено:

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
А овие што не играат прво коло кога ќе го одиграат? Маме им ебам пола играчи ги сменив заради тоа.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
А овие што не играат прво коло кога ќе го одиграат? Маме им ебам пола играчи ги сменив заради тоа.
Па ке имаат дупли кола, како кога се игра ФА купот паралелно.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
А овие што не играат прво коло кога ќе го одиграат? Маме им ебам пола играчи ги сменив заради тоа.
Нема у скоро време да е, после 10 коло прочитав некаде.
Него Трент дали ќе игра прво коло, се збори дека сеуште не е спремен, без припреми ем, многу неизвесни фактори има па да се земе уште еден играч кој не е сигурен стартер.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Нема у скоро време да е, после 10 коло прочитав некаде.
Него Трент дали ќе игра прво коло, се збори дека сеуште не е спремен, без припреми ем, многу неизвесни фактори има па да се земе уште еден играч кој не е сигурен стартер.
Играше за репрезентација.
Јас ќе го оставам во секој случај, макар и резерва да е.
Треба отстапувања за Јунајтед и Сити, премногу ќе биде и ТАА покрај нив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom