Fantasy Premier League 2020/21

Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.151
Неофицијален...
Сигурно ќе има замени, потенцијален е Вилиан место Обамејанг за да ја појачам одбраната. А може и вака да остане.


fplmk.PNG
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.777
Поени од реакции
10.718
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.151
Оф-топик можеби, што означуваат овие квадратчиња под цената?
Наредни 5 натпревари и тежина на натпреварите.
Зелено - лесен противник
Црвен - тежок противник

Екстензија е за ФПЛ еве линк
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
70
Поени од реакции
94
Апдејт на постот од погоре, со целосна листа на промени

Прегледај го приврзокот 262720

Интересни ми се сите овие што од напад станаа среден ред. Прејака конкуренција има во средина сега, не знам за што да се одлучам.
Веројатно ќе одам со Обамејанг, Салах и Стерлинг, а послаб напад.
Vidi go Grenwood 2019/2020 bese 4.5 sega e 7.5 OMG !!!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.934
Поени од реакции
48.001
Vidi go Grenwood 2019/2020 bese 4.5 sega e 7.5 OMG !!!
Очекувано беше. 10 гола постигна, во вториот дел од сезоната избори првотимски статус, па веројатно и следната сезона ќе е стартер доколку не доведат засилување.
Ако продолжи вака во новата сезона и 7.5м не е многу, јас му дадов шанса (мада со одложениов натпревар ќе видам дали ќе го задржам на клупа или ќе го купам подоцна)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.752
Поени од реакции
4.567
Од новајљиите од која екипа би зеле голман? Кој игра најдефанзивен фудбал?

Касиља од Лидс 15 клин шитс од 36 утакмици.
Родак од Фулам исто.
Џонстон од ВБА 14 клин шитс на 46 утакмици.

Вака вика статистиката но друго е во втора лига, друго во ПЛ.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.151
Од новајљиите од која екипа би зеле голман? Кој игра најдефанзивен фудбал?

Касиља од Лидс 15 клин шитс од 36 утакмици.
Родак од Фулам исто.
Џонстон од ВБА 14 клин шитс на 46 утакмици.

Вака вика статистиката но друго е во втора лига, друго во ПЛ.
А мора од новајлиите?
Тој на Астон Вила норвежанецот за 4.0 е исплатлива опција. Покрај него би го земал Дубравка или Мекарти.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.752
Поени од реакции
4.567
А мора од новајлиите?
Тој на Астон Вила норвежанецот за 4.0 е исплатлива опција. Покрај него би го земал Дубравка или Мекарти.
Па норвежанецот е резерва колку што гледам, а и Астон Вила лани беа ептен слаби во одбрана. Намерата ми е да го потрефам новиот Шефилд. :D

Инаку Пулишиќ ќе биде спремен за 1во коло?
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.304
Поени од реакции
47.760
Инаку Пулишиќ ќе биде спремен за 1во коло?
Првичните информации беа 4-6 недели, значи би се вратил баш пред стартот. Ама од тогаш ништо не се знае. Ќе видиме следниве две недели.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.150
Поени од реакции
16.576
Па норвежанецот е резерва колку што гледам, а и Астон Вила лани беа ептен слаби во одбрана. Намерата ми е да го потрефам новиот Шефилд. :D

Инаку Пулишиќ ќе биде спремен за 1во коло?
Не мора да го бркаш новиот Шефилд, кога можеш од истиот Шефилд да го земеш за 5 милиони Рамсдејл. :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.151
Па норвежанецот е резерва колку што гледам, а и Астон Вила лани беа ептен слаби во одбрана. Намерата ми е да го потрефам новиот Шефилд. :D

Инаку Пулишиќ ќе биде спремен за 1во коло?
Можно е да е прва постава. Он после короната имаше нрколку стартови а и Пепе Реина е пред потпис со Лацио...
За Хитон незнам, ама по се изгледа не е во плановите, така да за 4.0, доста исплатлива опција.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
18.727
Поени од реакции
39.168
Не мора да го бркаш новиот Шефилд, кога можеш од истиот Шефилд да го земеш за 5 милиони Рамсдејл. :D
Алтернативно може и Шефилд Венсдеј у Чемпионшип да го најде :D
 
  • Хаха
Reactions: ob1
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.752
Поени од реакции
4.567
Не мора да го бркаш новиот Шефилд, кога можеш од истиот Шефилд да го земеш за 5 милиони Рамсдејл. :D
Да де ама Шефилд после рестартот беа лоши во одбрана. А и барам 2ца од 4.5 кој би ги роторал, скап ми е тој. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.150
Поени од реакции
16.576
Да де ама Шефилд после рестартот беа лоши во одбрана. А и барам 2ца од 4.5 кој би ги роторал, скап ми е тој. :D
Аууу full on на средина и напад имаш удрено а? :D
Се сменија малце работиве во Фантази, барем од тоа ја што имам приметено.
Пред 4-5 сезони апсолутно не се исплатеше да вложуваш премногу во одбраната.
Сега малце тоа се избалансира, имаш бекови кои може да ти донесат многу повеќе поени од прв напаѓач на mid table тим.
Исто така и паметно е да се инвестира во голман, брдо поени донесоа минатата сезона Хендерсон и Мекарти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom