Fantasy Premier League 2020/21

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.934
Поени од реакции
48.001
004902CA-AD55-4B59-BA0C-76B977C0E2FE.jpeg

Навали народе, регистрациите на тимови за новата сезона се отворени.
Распоредот се уште не е објавен, така да тим и не може да се направи баш, но може да се разгледаат комбинациите.

https://fantasy.premierleague.com

Правила
https://fantasy.premierleague.com/help/rules

Кајгана лига
Kajgana Classic: s9exiv
Kajgana H2H: q11qml


Новост
Deadline-от ќе биде 90 минути пред почетокот на првиот натпревар

Copy/Paste делот

10 fantasy заповеди.

1. Не кради!
2. Не лажи!
3. Не слушај други играчи!
4. Не купувај деструктивци!
5. Не прави трансфери во понеделник за сабота!
6. Не менувај капитен во 5 до 12! (или боље кажано 5 до 12:30)
7. Не менувај одлуки! (не мисли дека има подобар избор од првичниот)
8. Нека поените ти бидат поважни од парите!
9. Нека клупата ти биде еднаква важна како и стартната постава!
10. Не почитувај туѓи заповеди! Играј како те учи памет!

И запомнете. ФПЛ е маратон, а не спринт!


Посакувам само стабилна сезона без одложени натпревари.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.151
Речиси невозможно ќе биде да составиш тим со по една ѕвезда од Ман Сити, Ливерпул, Јунајтед и Челзи.


Еве на што мислам:


fpl.PNG
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.150
Поени од реакции
16.576
Знаат да направат помпа се да им ебам. :D

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.151
Од ВБА фали можеби и најдобриот - Матеус Переира
Мене тој и Sawyers ми се еден од пиковите од ВБА.
Хернандез од Лидс можеби, и Алиоски секако, па макар и дупка направел на клупата.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.777
Поени од реакции
10.718
Некако ми е рано за Фантази, нели има уште 4 недели плус до Октомври трае трансфер рокот...Инаку Обамејанг го ставиле во среден ред.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.934
Поени од реакции
48.001
Некако ми е рано за Фантази, нели има уште 4 недели плус до Октомври трае трансфер рокот...Инаку Обамејанг го ставиле во среден ред.
Секогаш ја пуштаат околу месец пред почеток на сезоната
Автоматски споено мислење:

Aubameyang MID
Delph MID
Richarlison FWD
Fernandinho DEF
Rashford MID
Martial FWD
Ritchie MID
Lundstram MID
Dier DEF
Antonio FWD
Jota MID

Промените во однос на ланската сезона
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.752
Поени од реакции
4.567
Screenshot_20200815_142453_com.pl.premierleague.jpg

Вака ќе е сега за сега, кога ќе излезе распоредот ќе има промени секако.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.758
Поени од реакции
9.745
Како и секоја година ќе изиграм две кола, ќе го допрам дното и ќе заборавам дека постои играта.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.934
Поени од реакции
48.001
Апдејт на постот од погоре, со целосна листа на промени

1597597818329.png

Интересни ми се сите овие што од напад станаа среден ред. Прејака конкуренција има во средина сега, не знам за што да се одлучам.
Веројатно ќе одам со Обамејанг, Салах и Стерлинг, а послаб напад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom