Fantasy Premier League 2020/21

Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.747
Поени од реакции
4.558
Аууу full on на средина и напад имаш удрено а? :D
Се сменија малце работиве во Фантази, барем од тоа ја што имам приметено.
Пред 4-5 сезони апсолутно не се исплатеше да вложуваш премногу во одбраната.
Сега малце тоа се избалансира, имаш бекови кои може да ти донесат многу повеќе поени од прв напаѓач на mid table тим.
Исто така и паметно е да се инвестира во голман, брдо поени донесоа минатата сезона Хендерсон и Мекарти.
Ептен ме еба тоа што Сити и Јунајтед имаат одложено прво коло.

Screenshot_20200823_170102_com.pl.premierleague.jpg

Ете за почеток ваљда вака нешто ќе е.
Хендерсон носеше лани, Мекарти си го помешал со некој ваљда.

Јас лани почнав со јака одбрана, микс од Сити и Пул понесен од тоа дека имаа 100 клин шитс кога се бореа пролетта за титула и 2те екипи даваа гол и се затвараа. Робертсон, Арнолд, Едерсон, Лапорт, Зинченко стартери ми беа. И се заебав гадно. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.123
Поени од реакции
16.426
Ептен ме еба тоа што Сити и Јунајтед имаат одложено прво коло.

Прегледај го приврзокот 263537

Ете за почеток ваљда вака нешто ќе е.
Хендерсон носеше лани, Мекарти си го помешал со некој ваљда.

Јас лани почнав со јака одбрана, микс од Сити и Пул понесен од тоа дека имаа 100 клин шитс кога се бореа пролетта за титула и 2те екипи даваа гол и се затвараа. Робертсон, Арнолд, Едерсон, Лапорт, Зинченко стартери ми беа. И се заебав гадно. :D
Носеше и Мекарти, ама можно е да сум го помешал со Поуп или некој друг.
Тим без Алиоски во него сезонава е осуден на пропаст само да знаеш. :D
Уште го немам напраено мојов тим, вака на прв поглед ти изгледа океј.
Едино нешто што знам дека ќе го направам сезонава, е што ќе го градам тимот околу Обамејанг.
Ставен е во средина, а сега со купувањето на Вилијан мислам дека ќе го играат најситурен во нападот, поготово ако го продадат и Лаказет.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.722
Поени од реакции
21.401
Јас Ремјсдејл си го ставив за голман, за 5.0 мислам дека е топ избор. Рајан од Брајтон резерва.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.491
Поени од реакции
6.125
Прегледај го приврзокот 263545
Прегледај го приврзокот 263546

Мислење? Прв пат играм па мош малце нубски избор :D
Тргни ги играчите од Јунајтед и Сити, одложено е првото коло за нив.
Остај 1/2 ако планираш дека се неизоставен дел за понатаму.
Премногу скапа одбрана, од Пул ти треба само еден дефанзивец за почеток, со остатокот од парите подобри го средниот ред, на Канте и Хендерсон мислам.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.491
Поени од реакции
6.125
Шо мислете колку цена ќе му закачат на Меси евентуално ако направе трансфер во Сити, ќе ја поремети играва :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.982
Поени од реакции
8.970
Шо мислете колку цена ќе му закачат на Меси евентуално ако направе трансфер во Сити, ќе ја поремети играва :D
Баш за тоа разговаравме со колегиве пред 2 дена.
Јас мислам дека ќе биде 13-13.5, они типуваат на 14-15.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.900
Поени од реакции
47.850
И резервниот е 5 милиони бе, а натпревар не одигра лани... кога играше 4 го плаќавме

Шо мислете колку цена ќе му закачат на Меси евентуално ако направе трансфер во Сити, ќе ја поремети играва :D
Максимум 13
Рекорд мислам беше 14 милиони РВП
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.491
Поени од реакции
6.125
Баш за тоа разговаравме со колегиве пред 2 дена.
Јас мислам дека ќе биде 13-13.5, они типуваат на 14-15.
Цената најверојатно ќе зависи од позицијата, ако е ставен како напаѓач поефтин треба да е, околу 12/13, средина 14м мош поскапо :D

Ја откако почнав да играм, најскапи играчи се Агуеро и Салах, 12.5/13м.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
18.700
Поени од реакции
38.987
13 преку сила ќе биде, како везњак и тоа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.608
Поени од реакции
13.601
13 или 14, ќе направи проблем при составување тим, особено ако е средина, за напад не го гледам сигурно зашто не верувам во 13м напаѓачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom