Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

M

memento

Гостин
На вториот акаунт на фејсбук за покер кога се логирав пиши Help us confirm your identity и ми бара број, ако не неможам да го уклучам фејсбукот.
Направив нов фејсбук и пак истото ми го пиши, зошто?
Има начин без број? зошто не сакам да внесам мој број.
 
M

memento

Гостин
Ново ниво на идиотизам, ајде дали ќе можеш да го надминеш тоа ниво со нова досетка.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
3 пати до сега ми го затвораат профилот на фејсбук па потоа треба да докажам дека сум јас (иако имам над 3.000 слики на профилот) и треба да го променам пасвордот. Причина било дека сум лајкнал некој сајт што бил сличен на фејсбук. 3 пати ме затвораат за истата причина демек.
Не пишувам ништо навредливо на фејсбук општо, само тоа што сум поактивен во групите.

Дали и на некој друг му се има случено ова?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
мене исто бидејќи сум коментирал во многу фб групи. против community standars им било.
јебеш им комјунити стандардс.
 
S

staycalm

Гостин
Ми треба помош од некој што има работено со ads на фејсбук.

Претходно имам ставано реклами и завршила промоцијата платено било се како што треба, меѓутоа пред пола саат ми стигна порака дека ми наплатиле 25$ fb ads, се зачудив ама реков може сум имал заостанати неплатени претходнит реклами, отварам ад менаџер и гледам дека се појавила магично некоја реклама за палто, за некоја си шкљ страница чиј што линк ставен на рекламата не го отвара, ставена со буџет 15 долари на ден?! Одма сменив пасворд и на пејпал и на фејсбук и на све, ја паузирав промоцијата, направив на пејпал dispute на трансакцијата се со цел да некако ми се вратат парите. Му се десило на некој нешто слично на ова и што може да е? Ептен се чудам. А да немав смс пораки при трансакција којзнае колку пари ќе се истрошеле.
 
Член од
7 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, ве молам за одговор на едно прашање ако знаете: Сакам да направам custom audience со Facebook App User ID. Пробувам и ми јавува грешка: This data isn't mapped. If you choose not to map a data type, it won't be uploaded and used. Дали знаете што може да е проблемот?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Dali reklamata na fb moze da ja adresiram striktno za Makedonija, potocno da dobijam pregledi (lajkovi) striktno od makednija ?
 

ivop

Актив
Член од
15 декември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
49
Секогаш кога ќе се вклучам на ФВ на мобилен ми покажува дека имам 1 непрочитана порака. Листав многу надолу ама не најдов таква.
На компјутер не ми дава дека имам непрочитана. (n)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Секогаш кога ќе се вклучам на ФВ на мобилен ми покажува дека имам 1 непрочитана порака. Листав многу надолу ама не најдов таква.
На компјутер не ми дава дека имам непрочитана. (n)
На компјутер кога ќе ја отвориш листата на пораки, најдолу имаш Mark All as Read.
Кликни и види дали ќе се среди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom