Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Луѓе дали знае некој да сменам facebook да го отвара како http a не како htps ?
Искучи безбедно сурфање ило како и да се вика. Тоа ќе го најдиш во сетингс или во приваси. Едно од тие две. :)
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
2
Да знам ама ко отидам на тоа безбедно сурфање ништо не ми отвара за да можам да го исклучам, го најдам тоа дека безбедно сурфање е вклучено и ко кликнам на тоа ништо не ми отвара, нема некој прозорец за да се исклучи тоа :(
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Абе ви се дешава да не ве покажува чатот онлајн кај другите? Значи кога ке се уклучам сите ме гледаат онлајн некои 30-60 секунди и после ме прави офлајн. Ако започнам конверзација со некого или ако некој започне со мене повторно ме покажува онлајн но само на кратко :/ .
Знае некој во што е проблемот?
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Јас кај мене имам приметено ко ќе пишвам со други така ми прави. Де он де оф се. Не многу често ама се дешава. И мене ми имат речено дека сум праел така. Ваљда кај сите е.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Како да ги изгасам постовите што се појавуваат во мое име :mad:
Сум кликнал некогаш и сега постојано се објавуваат и од многу различни не само од ова vklucise.net :mad: Засега го решив проблемот со тоа што на одредени ставам во settings ама сакам да не објавуваат како да ги блокирам/исклучам?
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Оди во Privacy Settings/Apps и таму би требало да има некоја апликација што го објавува ова, избриши ја.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Како да ги изгасам постовите што се појавуваат во мое име :mad:
Сум кликнал некогаш и сега постојано се објавуваат и од многу различни не само од ова vklucise.net :mad: Засега го решив проблемот со тоа што на одредени ставам во settings ама сакам да не објавуваат како да ги блокирам/исклучам?
Тоа е така пошто 9 од 10 луѓе даваат согласност пред да прочитаат услови. Недај боже некој ден ќе потпишете нешто сериозно па ќе се чешате.

Инаку како што веќе спомнаа има опција во приватноста да подесиш или иди каде што си постирал линкот во горниот десен агол имаш како стрелка и имаш опции unlike all и block all.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Тоа е така пошто 9 од 10 луѓе даваат согласност пред да прочитаат услови. Недај боже некој ден ќе потпишете нешто сериозно па ќе се чешате.

Инаку како што веќе спомнаа има опција во приватноста да подесиш или иди каде што си постирал линкот во горниот десен агол имаш како стрелка и имаш опции unlike all и block all.

 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535


Дали и некој друг го има овој проблем? На листата има пријатели и одеднаш нема никакви известувања и не ги регистрира пријателите во таа листа (ја регистрира како празна) o_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom