Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Здраво да ве прашам на лап топот кога ке отворам фејсбук чат не ми ја појавува опцијата за виедо повик го нема тоа камерчето горе што сто а со тоа не можам ни да го инсталирам програмот. Како ке може тоа да се поправи или пак да ја добијам камерата. Кога ке отидам на страната од каде што ке можам да го симнам ке стиснам да се симне и ништо не сака.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.007
Поени од реакции
16.631
Каде да видам на кои пријатели сум им направил хајд на нивните статуси, како некој од нив селективно да ги „одблокирам“.
Оди на почетна.
Од левата страна, имаш колона со News feed, Messages, Photos, Events, итн.
Од лева страна, до News feed, имаш знакче:
--> edit settings.
Кај мене ми се појавија сите апликации коишто ги имам „блокнато“, а кај тебе би требало и пријателите да ти се појават. :)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
814
Поени од реакции
100
здраво. ми треба помош. пред некој ден по грешка избришав порака на фб.. дали може таа порака да ја вратам некакооо.. ми требаа....
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
339
Ми се појави еден иритирачки проблем во пораките на фб, поточно во времето кога се испратени.
Ми покажува едно 15 часа понапред дека сум ја добила или испратила пораката, на пример наместо 00:50, таму пишува 03:50 p.m.
Има некој начин да се поправи ова?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.785
Поени од реакции
1.323
Има ли опција да не покажува со кого се станува пријател ?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.007
Поени од реакции
16.631
Ве зеза моментално фејсбукот?
Се` ми отвора, само фејсбук не.
 
Член од
2 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
1
Facebook

Вака сеа имам еден проблем со фејсбуков. Вчера аднав може преку 15 луѓе, и ме прифатија скоро сите ми дојде известување. Арно ама тоа што ќе го објават тие не ми се појавува кај мене кога ќе одам на HOME(Почетна), а одам кај нив на профил и гледам дека имаат објавено се нешто Пред 1 минута, Пред 1 час, Пред 5 часа итн...

Проверив буквално кај сите што ги додадов за пријатели вчера, и сите имаа нешто објавено, и ништо од тоа го немаше на HOME (Почетна) .

Ако знае некој што е работава да ми каже, ќе му бидам благодарен. :)


Отиди им 2-3 пати на ѕид и рагледувај на ѕидот и по сликите и ќе ти се појавуваат :sneaky:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
677
Поени од реакции
635
Бришев некои постови од 2010 и 2011 и сега нешто ми се испоремети на тајмлајнот - цела страна е празно а отпосле со скролање се појавуваат постовите. Што да се праи?
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
create event па после избриши го,иако мислам дека треба да имаш над 100 пријатели
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
2
Луѓе дали знае некој да сменам facebook да го отвара како http a не како htps ?
 
На врв Bottom