FA & Capital One Cup

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Одличен гол на Суарез....и ќе навивам да се паднат Сити-Јунајтед во 1/4 финале :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Јунајтед - Сити
Ливерпул - Челзи
Кардиф - Арсенал
Кристал Палас - Блекбурн

Вака јас типувам а сакам со Ливерпул да се паднеме. У секој случај ако некој од премиерлигашиве не добие нас тогаш мислам дека ќе има лесна задача т.е. Венгер ќе игра со резерви/младинци годинава не верувам уопште да се замара со овој куп како лани
--- надополнето: Oct 26, 2011 9:59 PM ---
И да, типувам дека Сити ќе земе купот чим уште сеа игра со јак тим :D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Свака му част на Адам Џонсон за првото полувреме од дуелот Сити-Вулвс. Класа играч. Освежување за Англиската репрезентација, за веќе дотраените Стиви и Френк. Знае да игра на двете страни, како плеј, добар удар/центаршут со лева нога, и стопати подобар од Даунинг, со кого го споредуваат. Јас би го споредил во Бекам, бидејќи знае да даде гол, да шутни слободен (ако стигни на ред), да упати центаршут, да напрај дриблинг... Според мене, трансфер во уште поголем клуб ќе му годи во кариерата, али да е Англиски тим. Можеби Сити и му е таман, али вистинска средина за него би била Ливерпул или Јунајтед, не знам зошто, но така размислувам.

Другите мечеви, освен драмата на Ивуд Парк, очекувано, освен „мачењето“ на Челзи на Гудисон Парк. И не знам шо прат овие играчи, ко добиваат црвени картони како нас, во првите 3 кола. Некој црвениот на Трнбл да го најди ?

Ждрепката, прочитав дека е сабота во 12 00 ! Очекувам едно големо дерби ! Ливерпул - Манчестер Јунајтед ! )))
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
На сите Манчестер Јунајтед ви се мота во главата ... што ќе е проблемот ? :D Сигурно ги сакате колку што и јас ги сакам...од уста не ги испуштате... срциња сте:love:... :) (y)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
На сите Манчестер Јунајтед ви се мота во главата ... што ќе е проблемот ? :D Сигурно ги сакате колку што и јас ги сакам...од уста не ги испуштате... срциња сте:love:... :) (y)
Мене, најпоќе Флечер, искрено, најубаФ ви е :))))))))
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.889
Карлинг куп ко секоја година си е стандард за вторите тимови на јаките екипи против првите тимови на се останато - од просечните во премиер па се до 98ма англиска дивизија каде играат месари...безвезе е, ама што да се прави, некој пари прави од ова, т.е. пере :icon_mrgr: За вечен победник во купов го сметам Јунајтед, но поради фактот што силниве екипи почнаа со први состави да играат, ќе видиме што ќе биде...но ако еден ден има петиција за да се укине купов, прв ќе се потпишам, ова е безпотребно трошење време, пари и играчи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Карлинг куп ко секоја година си е стандард за вторите тимови на јаките екипи против првите тимови на се останато - од просечните во премиер па се до 98ма англиска дивизија каде играат месари...безвезе е, ама што да се прави, некој пари прави од ова, т.е. пере :icon_mrgr: За вечен победник во купов го сметам Јунајтед, но поради фактот што силниве екипи почнаа со први состави да играат, ќе видиме што ќе биде...но ако еден ден има петиција за да се укине купов, прв ќе се потпишам, ова е безпотребно трошење време, пари и играчи.
На залезот е веќе купов, последна година како Карлинг е спонзор..
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Карлинг куп ко секоја година си е стандард за вторите тимови на јаките екипи против првите тимови на се останато - од просечните во премиер па се до 98ма англиска дивизија каде играат месари...безвезе е, ама што да се прави, некој пари прави од ова, т.е. пере :icon_mrgr: За вечен победник во купов го сметам Јунајтед, но поради фактот што силниве екипи почнаа со први состави да играат, ќе видиме што ќе биде...но ако еден ден има петиција за да се укине купов, прв ќе се потпишам, ова е безпотребно трошење време, пари и играчи.
Не се слагам со тебе. Купов си е во духот на англискиот фудбал.
Баш заради ослабените премиерлигашки екипи многу малечки екипи стигаат далеку. еден убав микс со кој на некои аматерчиња им се овозможува да играат со гиганти.
СЛиковито објаснето, знаеш ли ти со Лидс коа играв менаџер коа ми се паднаа Челзи колку сум се радувал. И победив 1-4 во гости. Се осеќав као да го глеам Ливерпул во финале на Лига на шампиони. Епа ти види сеа како се осеќаат тие во Англија.
Јас би ги турил премиерлигашиве и во она Johnson Paint trophy:))))))))
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.713
Карлинг куп ко секоја година си е стандард за вторите тимови на јаките екипи против првите тимови на се останато - од просечните во премиер па се до 98ма англиска дивизија каде играат месари...безвезе е, ама што да се прави, некој пари прави од ова, т.е. пере :icon_mrgr: За вечен победник во купов го сметам Јунајтед, но поради фактот што силниве екипи почнаа со први состави да играат, ќе видиме што ќе биде...но ако еден ден има петиција за да се укине купов, прв ќе се потпишам, ова е безпотребно трошење време, пари и играчи.
Абе во Англија имаш Карлинг и ФА куп и двата се играат по една утакмица ( освен ФА ако е нерешено )
А во Шпанија на пример во купот се играат 2. Па сега рачунај. Горе - долу исто иди. Можеби некоја утакмица плус ама сигурно не се многу утакмици. Ако го укинат Карлинг тогаш ФА нека го направат со реванш.
--- надополнето: Oct 27, 2011 1:28 PM ---
Свака му част на Адам Џонсон за првото полувреме од дуелот Сити-Вулвс. Класа играч. Освежување за Англиската репрезентација, за веќе дотраените Стиви и Френк. Знае да игра на двете страни, како плеј, добар удар/центаршут со лева нога, и стопати подобар од Даунинг, со кого го споредуваат. Јас би го споредил во Бекам, бидејќи знае да даде гол, да шутни слободен (ако стигни на ред), да упати центаршут, да напрај дриблинг... Според мене, трансфер во уште поголем клуб ќе му годи во кариерата, али да е Англиски тим. Можеби Сити и му е таман, али вистинска средина за него би била Ливерпул или Јунајтед, не знам зошто, но така размислувам.

Другите мечеви, освен драмата на Ивуд Парк, очекувано, освен „мачењето“ на Челзи на Гудисон Парк. И не знам шо прат овие играчи, ко добиваат црвени картони како нас, во првите 3 кола. Некој црвениот на Трнбл да го најди ?

Ждрепката, прочитав дека е сабота во 12 00 ! Очекувам едно големо дерби ! Ливерпул - Манчестер Јунајтед ! )))
Добро мислиш :) Првата опција ќе да е подобра пошто овие другиве имаат 100 крила
 

Kajgana Shop

На врв Bottom