FA & Capital One Cup

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дренте аут против Јунајтед, фала Челзи :icon_mrgr:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Драма на Сент Џејмс Парк.Па и на Гудисон. Ама како можи да нема стримови бе? :mad:
--- надополнето: Oct 26, 2011 9:22 PM ---
Дренте аут против Јунајтед, фала Челзи :icon_mrgr:
Демек немаше да ги тепате инаку? Тоа е сигурна победа на Јунајтед јасно ни е на сите
 
В

Вори

Гостин
Ќе има барем едно дерби во 1/4 финалињата :)
Мене па ме чуди како само Челзи во 4-та рунда игра со тежок противник,а исто така пред тоа играше со солидна екипа како Фулам.
Додека другиве екипи од големата 4-ка,играат со Макерсфилд,Даг & Ред,Лестер итн.
Ноу офенс,само да спомнам.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Драма на Сент Џејмс Парк.Па и на Гудисон. Ама како можи да нема стримови бе? :mad:
--- надополнето: Oct 26, 2011 9:22 PM ---

Демек немаше да ги тепате инаку? Тоа е сигурна победа на Јунајтед јасно ни е на сите
Не се пренесуваат на ниедна телевизија, исто вчера беше случај со Арсенал - Болтон.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Не се пренесуваат на ниедна телевизија, исто вчера беше случај со Арсенал - Болтон.
Па се по список да им е***
Болни луѓе
--- надополнето: Oct 26, 2011 9:28 PM ---
Мене па ме чуди како само Челзи во 4-та рунда игра со тежок противник,а исто така пред тоа играше со солидна екипа како Фулам.
Додека другиве екипи од големата 4-ка,играат со Макерсфилд,Даг & Ред,Лестер итн.
Ноу офенс,само да спомнам.
А мене ме чуди како Ливерпул игра 3 по ред на гости. Ајде првата со Ексетер ( 3та лига ) ајде втората со Брајтон ( чемпионшип ) ама апла беше сега и со Стоук. Сега веројатно ќе играме со некој појак пак на гости :D Море и 1/2 двете на гости. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ждрепка е, нема правило дали си ја играл прошлата на гости или дома, секоја партија ново е. Во сабота во 12 е ждрепката за 1/4.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Ждрепка е, нема правило дали си ја играл прошлата на гости или дома, секоја партија ново е. Во сабота во 12 е ждрепката за 1/4.
Добро тогаш да знам со вас на ОТ дека играме чим немало правило. Ако не можи и финалето наместо на Вембли на гости некаде да го играме
--- надополнето: Oct 26, 2011 9:31 PM ---
Стариџ Даниел. Детево злато им вреди
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро тогаш да знам со вас на ОТ дека играме чим немало правило. Ако не можи и финалето наместо на Вембли на гости некаде да го играме
--- надополнето: Oct 26, 2011 9:31 PM ---
Стариџ Даниел. Детево злато им вреди
Па и ние на гости игравме со фаворитите Лидс и Алдершот :D редно е дома :D
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Манчестер Јунајтед - Кристал палас
Ливерпул со Арсенал
за другите, немам визии :D
Мои „типови“, за четврт маусот, да нема забуна.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Њукасл дадоа 2 во 90та минута, еден во последната минута од првото продолжение, за на крај да го примат во 120та и да испаднат :D

Иначе, јас сакам Јунајтед - Сити...
 
В

Вори

Гостин
Пак нека дадат црвен и пенал,и со играч помалку и пак ќе го јадат.Гниди,со све јајца!
 
А

Анноун

Гостин
blackburn - city
chelsea - crystal palace
cardiff - liverpool
arsenal - united

да не чекате до сабота , само за вас СПЕЦИЈАЛНО резултатите од ждрепката :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom