Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Шведска батката скапа фалширање и лагано си влезе во финале :pos: штета за Хрватска и Австралија.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.881
Поени од реакции
7.831
Како да не се пласираш во финале?

Да не се педерчиш.
Да не плачеш од 6 до 8.

За повеќе типс анд трикс фоллоу ме.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Таман се спремав сто мајки да им пцујам кога како последни влегоа двата мои фаворити во финале. Украина ми е секако еден од фаворитите, пишав веќе тука. Белгија претходно не ми остави впечаток ама вечерва некако ми се бендисаа, ми имаше некој 90s vibe песната.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.397
Поени од реакции
7.654
Кој среќник сум значи, влагам во дневна и почнува настапот на Украина. Траката е ТоБ, настапот ко од филмот Трон :)
BTW у мојата соба немам телевизор :)

Да се отворат клубовите летово има песнава да фуче :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.106
Поени од реакции
34.900
8/10 погодив. Ги имав само Романија и Хрватска наместо Азербејџан и Израел, ама после полуфиналево Романија ја исфрлив зашто заедно со Ирска, најлош настап имаа. Вокално: катастрофа! Васил одличен, малку cheesy беше тоа со срцето, плус и со огледалата, реков - тешка кражба, ама во глобала ОК му беше настапот. Само што дека, кога песната беше тешко срање, па секако немаше шанси да влезе со тоа. Ептен ми е мака за Хрватска само. Guilty pleasure ми е песничето годинава.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.030
Дечкото ок испеа, ама не покажа распон на глас нити пак песната беше таква.
Башка делуваше ко да дошол да испее и да си оди, немаше пасија, мотивација за победа, немаше жар (ок и песната е таква, дизни цртан). Имаше класично фестивалско (цветници/макфест) понашање. Не ни очекував финале, бидејќи другите песни беа далеку пододирливи од нашата. Инаку не сум гледал одамна ама ми личи ко да евровизија станала лгбт/трансвизија.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Русија е интересна, како и секогаш..(y)
Русија курташак си игра, секогаш праќаат мајтап песни, типично исмејување на срањевизијава, како што и заслужува.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.558
Русија курташак си игра, секогаш праќаат мајтап песни, типично исмејување на срањевизијава, како што и заслужува.
Песната е посветена на Руската жена, според мене сосема ОК тема за обработка.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.832
Поени од реакции
15.945
Русија курташак си игра, секогаш праќаат мајтап песни, типично исмејување на срањевизијава, како што и заслужува.

иначе мислам дека имавме до сега најдобар настап, визуелно многу добро.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
23.554
Не само Русија, многу држави си играат курташак. Јасно дека им е дека се е политика и ЛГБТКРРХАХКДХАГХАДГ пропаганда. Црна Гора во сите нејзини 2 настапи го испрати Рамбо кој што сакаше со магаре да се појави на сцената. Им одржа говор уз музика со Еуро - Неуро и после тоа си се откажаа од настапи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom