Eurovision Song Contest (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од MARCELLO, 25 јануари 2019.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.724
  Допаѓања:
  4.223
  Последно уредено: 25 јануари 2019
  На Lurtz и staycalm им се допаѓа ова.
 2. kokoskar

  kokoskar

  Член од:
  7 април 2012
  Мислења:
  918
  Допаѓања:
  612
 3. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.006
  Допаѓања:
  9.067
  Врчак ако нема дел да израпува нема да гледам.
   
  На JagodicaBobica, Mr. Goodsir и staycalm им се допаѓа ова.
 4. Albertos

  Albertos

  Член од:
  29 септември 2015
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  108
  Од овие Тијана и Тамара веќе преку глава дојде. Тато изгледа уште си ги гали ќерќиве. Пред некоја година зема меѓу последните места и сега ајде пак на евровизија. Срамота:notworthy:(n)
   
  Последно уредено: 25 јануари 2019
  На xope и Bibo им се допаѓа ова.
 5. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.167
  Допаѓања:
  1.520
  Ох... Triggered жмрони everywhere.
  Нешо петиција Калиопи да ја пратиме за да напраиме ќеиф на жмрони, има?
   
  JagodicaBobica, MiniTurtle, Rigil и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.499
  Допаѓања:
  1.564
  оваа година грците 12 поена ќе ни дадат
   
  На The_Master_NeptuNE >:D и коцка им се допаѓа ова.
 7. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.997
  Допаѓања:
  14.335
  Оваа година никој нема да ни даде поени, зашто gay лобито кое најмногу гласа на Евровизија нема да биде импресионирано од главниот адут на Тамарчето - :цицки:

  P.S. Ај се кладиме дека никој нема да има поголеми цицки од неа на ESC 2019.
   
  На Sawyer88 и whatto им се допаѓа ова.
 8. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.167
  Допаѓања:
  1.520
  [​IMG]
  За малку и ќе звучеше смешно.
   
  OmarSpears, MiniTurtle, Rigil и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.997
  Допаѓања:
  14.335
  Па не требаше да звучи смешно. Значи сум ја постигнал поентата. ;)
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.499
  Допаѓања:
  1.564
  а да не трошиме пари по еуровишн. или тоа е обврска за прием во еу?
   
 11. Riddler

  Riddler Кротитељ курве

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  5.230
  Допаѓања:
  6.473
  Дури и овде истите луге се вртат ко во политикава шо е
  ДНО
  нема место за други овие нека одат пак пичкави стопанкина и МРТ и сите како црева шо сте врзани маму ви ебем
   
  На whatto и BilboBaggins им се допаѓа ова.
 12. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.218
  Допаѓања:
  7.901
  Французинкава е да ја грабнеш и да бегаш :love:

  upload_2019-1-27_3-59-17.png
   
  На JagodicaBobica, OmarSpears и Scirea им се допаѓа ова.
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.724
  Допаѓања:
  4.223
  Франција


  Шпанија


  Албанија
   
 14. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.167
  Допаѓања:
  1.520
  Франција супер песна ама пеењето во живо малку лошо, треба да поработи на тоа.
  Туку, зашо волку фама за шпанскава песна, просечна ми е скроз, и ептен веч видено.
  Шпанциве небитно лоша или добра, песните шо ги праќаат секоја година си ги величат ко најдобри да им се. E тоа е веќе патриотизам :icon_lol:
  Албанија.. Ок е
   
  Последно уредено: 27 јануари 2019
 15. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  1.224
  Допаѓања:
  613
  Овие Шпанциве лагано си го бираа победникот на Операција Триумф, си организираа такмичење во шоуто и публиката си гласаше. Поарно здравје.
   

Сподели преку: