EuroBasket 2017

Кој ќе го освои Евробаскетот

 • Шпанија

  Гласови: 22 30,6%
 • Србија

  Гласови: 19 26,4%
 • Хрватска

  Гласови: 3 4,2%
 • Франција

  Гласови: 1 1,4%
 • Литванија

  Гласови: 2 2,8%
 • Италија

  Гласови: 6 8,3%
 • Некој друг

  Гласови: 19 26,4%

 • Вкупно гласачи
  72

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.442
Поени од реакции
5.438
Цело првенство ми се врти во глава ако имавме 2011 тренер од калибарот на Кокошков дали ќе можевме и ние до медал да стигниме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.918
Поени од реакции
106.035
Едно нормално прашање ќе поставиш и наместо да ти одговорат како што треба тие се заебаваат дека погрешно е напишано презимето на Кошаркарот како небаре сите се професори и лингвисти во Фиромската академија на науки......
Фиромската со мала буква треба бро, до кога ќе учам...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако некој има вишок пари, а не знае како да ги потроши нека оди да уплати на Русија.:D

Ќе биде јако финале.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Каков звер само создаде Дуле Вујошевиќ...

Неверојатна работна етика, со таков карактер и целоснa посветеност на кошарката не гледам како нe би можел да успее во нба, најдобар европски бек во моментот.

Јовке ако не игра во финлето, Словенците се во предност.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.918
Поени од реакции
106.035
Каков звер само создаде Дуле Вујошевиќ...

Неверојатна работна етика, со таков карактер и целоснa посветеност на кошарката не гледам како нe би можел да успее во нба, најдобар европски бек во моментот.

Јовке ако не игра во финлето, Словенците се во предност.
Играл не играл секако се во предност Словенците, што нормално не значи дека ќе освојат.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Не заебавај Јовиќ вреди 30% во стопирање на противничкта транзиција, со него на паркет нема шанси Словенците така да летат по теренот, плус Боби и Куз ќе му мочаат на глава на Видмар, Скариоло е таков мученик што не знаеше цело второ полувреме да го нападне Видмар кој имаше 3 фаула. Србите ќе спуштат се на Боби.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.918
Поени од реакции
106.035
Не заебавај Јовиќ вреди 30% во стопирање на противничкта транзиција, со него на паркет нема шанси Словенците така да летат по теренот, плус Боби и Куз ќе му мочаат на глава на Видмар, Скариоло е таков мученик што не знаеше цело второ полувреме да го нападне Видмар кој имаше 3 фаула. Србите ќе спуштат се на Боби.
Се ми е тоа јасно ама сепак предноста е кај Словенците на хартија. Затоа пишав не значи дека ќе ја искористат, без разлика на тоа дали играл Јовиќ или не, сепак поквалитетни се од Србија моментално. Да играа тие што требаше да играат друга песна ќе се пееше. Инаку Србија мора да ја искористи предноста на петка, зашто друга надеж немаат освен некое преочајно издание на Словенија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom