EuroBasket 2017

Кој ќе го освои Евробаскетот

 • Шпанија

  Гласови: 22 30,6%
 • Србија

  Гласови: 19 26,4%
 • Хрватска

  Гласови: 3 4,2%
 • Франција

  Гласови: 1 1,4%
 • Литванија

  Гласови: 2 2,8%
 • Италија

  Гласови: 6 8,3%
 • Некој друг

  Гласови: 19 26,4%

 • Вкупно гласачи
  72

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Каква штама надвор, едно авто нема поминато саат време :icon_mrgr:
i mene grupniot chat od rabota prazen mi sedi 2-3 dena, da pises deka snema internet cela drzava nikoj so prst nema da mrdne :lolzz:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Јбг, тојето, можеа многу боље во финалево, ептен глупи потези и глупи промашувања. На сите тие пехови пред првенствово, фалеше уште повреден Јовиќ. Веројатно пред првенствово да им понудеа сребро, ќе прифатеа со две раце.
Словенија заслужено!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.346
Поени од реакции
42.177
sale ja usra ovaa, stimac vakva minutaza u cela reprezentativna kariera nemal, go imaa momentumot, ja imaa sansata i mnogu glupo ja prokockaa, gi otkorna i faktot sto bogdanovic izlupa glava od parket, barase zamena bas u tie momenti, a jovic ocigledno ne mozese u finalevo.
Na kraj ovoj prepelic bese klucniot clutch igrac kaj slovencive, im donese medalja definitivno, za dragic izlizno e da se zbori, strava od igrac, bez dusa na krajov cigli frlase, ali cel tovar padna na nego poradi neigranjeto na doncic.

all in all zasluzija titula slovencive, srbive u ovie okolnosti i srebro im e premija, cela petorka startna skoro i da ne im e tuka prisutna, osven bogdanovic, ja da sum im trener jokic radi ova nikad vise ne bi mu dal reprezentativen dres. Im se poklopija kockite, ne vkrstija so pojaki do finalevo, osven rusite, ama ne se ni oni nesto posebno jaki, za razlika od spancite.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Сосема заслужено злато за Словенците, цело ЕП го одиграа во транс. На Србите некој да им понудеше сребрен медал пред почетокот со тој состав, сигурно ќе го прифатеа, ама вака боли поразот. Премногу лоша игра од нив, посебно првото полувреме. На крајот Богдан се распадна, од Драгиќ ќе беше премногу и второто да го изигра така, душа немаше повеќе. Немаше кој друг да повлече кај Србите на крајов, од другава страна расположени беа и Препелиќ и Рендолф.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Игор Кокошков после ова си ги отвори вратата во НБА, да биде прв Европски тренер.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
ИГОР КОКОШКОВ! Со повреден Дончич, последни 4 минути у финале ги игра без најдобриот играч на цело првенство Драгич. Се умори Драгич, форсираше 4,5 шута го седна на клупа во финале еј! Тренериште со муда, свака част. Заслужено.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.606
Поени од реакции
8.316
Реално србиве на првенствово да ги имаа само Теодосиќ и Јокиќ ќе се прошетаа до златото. Да не праам муабет ако беа и Калиниќ, Радуљица, Симоновиќ, Недовиќ итн. Али тоа е, Словенија одигра фантастично првенство, Дончиќ и Драгиќ се нестварни ( посебно вториов тоа што го презентираше во финалево е за учебник). Лука изгоре од желба во финалево а и повредата беше капак. Коа го гледам сето ова не можам да не се потсетам што се дешаваше во Литванија, и тоа до каде стигнавме моментално во кошарката. Нека им служи на чест на сите куртони кои по успехот во Литванија беа заслужни за постепениот распад на репрезентацијата. Од тие што го тргнаа Марин, па Џикиќ, и на крајот секако шупакот Пеце Наумоски најголемиот лешперски куртон кој за век и векови ја осакати македонската кошарка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom