EuroBasket 2017

Кој ќе го освои Евробаскетот

 • Шпанија

  Гласови: 22 30,6%
 • Србија

  Гласови: 19 26,4%
 • Хрватска

  Гласови: 3 4,2%
 • Франција

  Гласови: 1 1,4%
 • Литванија

  Гласови: 2 2,8%
 • Италија

  Гласови: 6 8,3%
 • Некој друг

  Гласови: 19 26,4%

 • Вкупно гласачи
  72
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Не заебавај Јовиќ вреди 30% во стопирање на противничкта транзиција, со него на паркет нема шанси Словенците така да летат по теренот, плус Боби и Куз ќе му мочаат на глава на Видмар, Скариоло е таков мученик што не знаеше цело второ полувреме да го нападне Видмар кој имаше 3 фаула. Србите ќе спуштат се на Боби.
Дур беше надвор Видмар, овој Жика Димец солидна работа им заврши ... :pos:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Гасолите играа одбрана на бази курца...затоа и Димец им се шеташе.

Првични квоти 1.70 за Србија, 2.30 Словенија
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.910
Поени од реакции
11.527
Втф Драгиќ еј... се надевам дека нема да има волку добро второ полувреме.
 
M

MD_

Гостин
Не е лоша Србија ама Словенциве растураат ептен сигурно делуваат

Драгич 26 на полувреме :zver:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.048
Поени од реакции
36.488
One man team ти ебам педерот скапан, се шо шутна погоди.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Србија ептен лошо го чува, Богдановиќ се плаши да влезе поцврсто во дуелите со него да не дојде во проблем со фаулови. Другиве на тие позиции се ептен лоши во одбрана, ако не го затворат малку повеќе Драгиќ барем второво, ништо не прават.
 
M

MD_

Гостин
Србија ептен лошо го чува, Богдановиќ се плаши да влезе поцврсто во дуелите со него да не дојде во проблем со фаулови. Другиве на тие позиции се ептен лоши во одбрана, ако не го затворат малку повеќе Драгиќ барем второво, ништо не прават.
Слабо му помагаат на Богданович, а ако почнат да му помагаат како што треба ќе се распуцаат Препелич и Дончич тројки = во превод е*ани се Србите :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom