Erepublik - помогнете на еМакедонија

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
По не знам којти пат барам единица која рефундот нема обврска да бидам онлајн на чат во одредено време. Секој ден ќе ја правам мисијата.
Иам 2857 стр или 1335 q5 удар - 27ми левел, ранк Colonel** 490,918 / 540,000 и не утињам ден работа (ако ви значи нешто)

/237 дена постоење :D
Као ќе стигнеш до 3000 сила, аплицирај у Silver Shields. Они не бараат на чат да бидеш мислам а рефундот ти го праќаат на крајот на неделата, за цела недела. Али само тенкови мислам, без леб. Ама затоа праќаат повеќе тенкови одошто ти би одработил. Барем еднаш мислам дека така прочитав кај нив у весник коа правеа регрутација. Пиши им... прашај си...

П.С. 266/266 дена постоење :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Леле усерување играва со новиот медал........
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.407
Поени од реакции
7.693
Што му фали на новиот медал бе? 30 дена по над 3 миљона демиџ. Нема шанси да го фатиш без цедење картичка со реални пари :pos:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Конечно и ја да фатам некој левел. 28ми.
Тешко се левелира коа си двокликаш.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Леле усерување играва со новиот медал........
исто ко фармвил да игран. Алати, делови, на 5 дена + 5, штета што нема да испратиш на пријател скопе ..:icon_lol:
и зошто бе двоклокаш? Така е бетер потапа. :confused:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
исто ко фармвил да игран. Алати, делови, на 5 дена + 5, штета што нема да испратиш на пријател скопе ..:icon_lol:
и зошто бе двоклокаш? Така е бетер потапа. :confused:
Досадно е, шо да праам.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Ќе ве замолам за мала помош, денеска беше хакнат мојот акаунт thedragon http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1570320 , (нека не ве буни аватарот сум на ПТО мисија) Затоа ќе ве замолам да испратите тикет до админите дека ми е хакнат акаунтот и да средат нешто.
Еве пример што да пратите :

Dear Administrator
My friend now was call me and tell me that his account is hacked!
His account is http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1570320 Username: thedragon
(hacked was him e-mail,facebook,erepublik account...)
What can we make to do to give back him account?
i hope that you can help to bring back this account
Си го врати бе ти акаунтот?

Ти праиш ова?

 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Може да направам upgrade па додека трае попустот downgrade? За да надградам town center и да искористам малку q2 оружје ?


И колку голд треба за да изградам Aluminium mine?
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Може да направам upgrade па додека трае попустот downgrade? За да надградам town center и да искористам малку q2 оружје ?


И колку голд треба за да изградам Aluminium mine?
Можеш.
За Aluminium mine ќе ти требаат 10 голд :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Можеш.
За Aluminium mine ќе ти требаат 10 голд :)
Само дали ке ми го врати цело злато? Сега слушам дека го вракало само пола? Мислам дека минатиот пат цело ми го врети..
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Само дали ке ми го врати цело злато? Сега слушам дека го вракало само пола? Мислам дека минатиот пат цело ми го врети..
Минатиот пат попустот беше 50% за надоградба на фирмите, т.е. од q1 да ја направиш фирмата q2 беа потребни 10 голд, сега попустот е 44% и за надоградба се потребни 11.2 голд, што е 1.2 повеќе, а дека кога се руши фирмата од q2 на q1 секогаш се добива 10 голд, ти во загуба ќе си 1.2 голд :)
А ако не сакаш да ја задржиш и фирмата за Алуминиум, тогаш ќе си уште 5 голд во загуба :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Минатиот пат попустот беше 50% за надоградба на фирмите, т.е. од q1 да ја направиш фирмата q2 беа потребни 10 голд, сега попустот е 44% и за надоградба се потребни 11.2 голд, што е 1.2 повеќе, а дека кога се руши фирмата од q2 на q1 секогаш се добива 10 голд, ти во загуба ќе си 1.2 голд :)
А ако не сакаш да ја задржиш и фирмата за Алуминиум, тогаш ќе си уште 5 голд во загуба :)
Тогаш ќе ја оставам таа за Алуминиум...

Ајде ако може ваше мислење дали вреди за си потрошам околу 11 голд за тоа?
Значи 1,2 ке загубам кога ке си вратам фирмата на q1 и 10 за Aluminium mine. Имам 15 голд и онака што ке му правам.. за неколку дена ке земам плус 5 па ке имам пак. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom