Erepublik - помогнете на еМакедонија

М

Мартин`

Гостин


Се работи за browser game во која играчот се става во улога на граѓанин на една држава (си бира која). Почнувате така што си барате работа, се вработувате, треба да работите секој ден. Со секое работење се зголемува skill-от по што откако ќе достигне одредено ниво, може да се пријавите за повисоко работно место, што значи и повисока плата. Освен што може да работите, секој ден можете да тренирате со војската и со тоа да си зголемувате strength, што многу е битно во случај на војна.

Инаку Македонија е додадена пред само 5-6 дена и во моментов правиме подготовки за што подобро да ја спремиме државата и да ја одбраиме од ПТО (политичко превземање) на првите избори од страна на Грција затоа секој играч ни е потребен моментално. Сега Македонија има 3 региони и тоа Eastern Macedonia, Povardarie и Western Macedonia.

За регистрација одење на сајтот на играта www.erepublik.com или искористите го мојот реферал линк доколку сакате (клик за регистрација) со цел полесно да видиме кои се нови играчи и секако да им помогнеме, и да регистрирајте се во Eastern Macedonia каде што имаме регион со високо произодство на камен.

Инаку потребни ни се што повеќе играчи моментално Турција остана на само 2 региона, останатите се окупирани од Грција доколку не направиме солидна бројка за скоро време може и нас да не окупираат.

Ако имате некакви прашања или потешкотии со играта пишете ;)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
769
да напоменам дека после решението на еРепублик админите да не аднат како ФИРОМ .. и после лобирањата и подршката од многу еРепублики ... додадени сме како еМакедонија односно Република Македонија (фиром), голема еДипломатска победа на малубројните Македонци спрема илјадниците гејци :) кои се заканија дека ќе ја напуштат играта затоа шо не им е по кеиф :)

моментално се спрема еВлада на еМакедонија ... и има голема организација за отпор на еГрција од која се очекува напад после 40тина дена ...

ако се регистрирате регистрирајте се преку реферал линкот на Мартин за да се собере голд за организација ..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Oops, something went wrong. The server is apparently unavailable for the moment. We're doing everything we can to correct the problem. Please try again later.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Во кој регион да одам?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.716
Два дена по ред ми дава:
Oops, something went wrong. The server is apparently unavailable for the moment. We're doing everything we can to correct the problem. Please try again later.
И шо е со делон у Грција, Македонија шо се вика? Ќе се буниме и за тоа ко ќе успееме да се собереме, така? :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
769
Два дена по ред ми дава:


И шо е со делон у Грција, Македонија шо се вика? Ќе се буниме и за тоа ко ќе успееме да се собереме, така? :)
тој ќе гледаме да го освоиме понатаму со помош на алијанса со турција и останати ... инаку за промена на име тешко нема шанси ...

Тони во Источна Македонија иди ...


а тоа шо ви дава Упс ... незнам стварно .. се е у ред .. би требало да е у ред .. пробајте ако не зачленете се за у друга држава .. па ќе побарате карти од организација и ќе се преселите, да не не прима сеуште или имаат баг за зачленување директно во Мк
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не знам зошто ама не можам да најдам карти за директно да одам во Македонија,повеќе од една зона да поминам не ми дава карта!

Од Кина дојдов во Иран! Ако може некој да ми прати карта за директно да одам во Македонија? Никот ми е Veton
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.716
тој ќе гледаме да го освоиме понатаму со помош на алијанса со турција и останати ... инаку за промена на име тешко нема шанси ...

Тони во Источна Македонија иди ...


а тоа шо ви дава Упс ... незнам стварно .. се е у ред .. би требало да е у ред .. пробајте ако не зачленете се за у друга држава .. па ќе побарате карти од организација и ќе се преселите, да не не прима сеуште или имаат баг за зачленување директно во Мк
Се населив на Флорида. Од кого да барам карта сеа да не ми се уарни ваму покрај плажа?:)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
769
Се населив на Флорида. Од кого да барам карта сеа да не ми се уарни ваму покрај плажа?:)
тууу кај си отишол :)
шо не си се населил поблиску ... за една карта да поминеш :)
чек малце ќе ти пишам ..
 
С

Спенсер

Гостин
Makedonero is back :)

ајде дечки... полека да се собираме... 25ти лвл сум,се надевам и постарите појаки играчи ке се вратат..
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не знам зошто ама не можам да најдам карти за директно да одам во Македонија,повеќе од една зона да поминам не ми дава карта!

Од Кина дојдов во Иран! Ако може некој да ми прати карта за директно да одам во Македонија? Никот ми е Veton
Ок е...се средив дома сум :)

Аплицирав за државјанство пошто имам индонезиска!
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
И јас сум назад... Не успеав да се вратам на стариот јузер, па на друг сум (лвл 11)...
Ник = AddictusMKD, ставете во пријатели..
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
И ја сум back веќе неколку дена. Се вработив во Русија и сеа чекам да помине тој периодот за да дадам отказ и одма се преселувам во МК.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.716
Ја не можам на стариот пошо мислам дека некако го избришав, или појма немам што ми се случи, така да побарајте ме како GladiusII :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom