Erepublik - помогнете на еМакедонија

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Епа ондак не си играј играчки.
И имај навика да ги цитираш луѓето со кои збориш за да им стига нотификација (90% од активните форумџии ја имаат уклучено опцијава) дека си им пишал.
Ок нема проблем ке цитирам друг пат :)

И ако може некој да ми каже што се добива од извршувањето на новите мисии...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Кој сака и може нека се регистрира на играва преку мојот реферал линк...ќе му помогнам и со храна и со оружје само нека стаса до
Lieutenant Rank Level.

поздрав
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.408
Поени од реакции
7.695
Па зарем не сме сите Македонци бе?
Пред Струмјанин да стане претседател на еМакедонија касата увек беше празна, а сомнително е тоа што претседатели беа од армакедон.
А еднаш арамија, засекогаш арамија.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Пред Струмјанин да стане претседател на еМакедонија касата увек беше празна, а сомнително е тоа што претседатели беа од армакедон.
А еднаш арамија, засекогаш арамија.
Чекам да видам Apokalipto шо ќе каже на ова :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Као да “резервирам“ БХ медал? И колку инфлуенс од прилика треба да направам?
едит: можам 1 милион инфлуенс да напраам (иам базуки и чоколада)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.621
Поени од реакции
52.481
Као да “резервирам“ БХ медал? И колку инфлуенс од прилика треба да направам?
едит: можам 1 милион инфлуенс да напраам (иам базуки и чоколада)
1 милион би требало да е доволно. И со 600к на повеќето "неважни" битки. А за резервирање, преку шаут.
 
П

Паган-др

Гостин
Као да “резервирам“ БХ медал? И колку инфлуенс од прилика треба да направам?
едит: можам 1 милион инфлуенс да напраам (иам базуки и чоколада)
Батали резервирање. Баш преска кога напраив милионче, ми се пушти еден зашто сум му го крадел БХ медалот. Напраи некои 800.000 ако не ти се троши се, види ако се пушти некој пред тебе дотроши го останатото.

А и можеш све да истуриш, па може да земеш и медал за најмногу демиџ у цела кампања.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
колку се само досадни, не се свесни. И да се во право, од што отекуваат ќе ти се смачат.
На крај краева, игра е бре. КОлку погрешно и озбилно сфаќаат тоа е чудо едно. Јас искрено почнав тешко да поднесувам неколку панзераши. Отров. Се иселиле, нека си бркаат работа. За кој сакам ќе удирам, од кај сакам тенкови ќе купувам и чие сакам државјанство ќе имам. Некои мислат дека стварно се политичари, способни претседатели и новинари. Лол бе. ЛОЛ
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
По не знам којти пат барам единица која рефундот нема обврска да бидам онлајн на чат во одредено време. Секој ден ќе ја правам мисијата.
Иам 2857 стр или 1335 q5 удар - 27ми левел, ранк Colonel** 490,918 / 540,000 и не утињам ден работа (ако ви значи нешто)

/237 дена постоење :D
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
По не знам којти пат барам единица која рефундот нема обврска да бидам онлајн на чат во одредено време. Секој ден ќе ја правам мисијата.
Иам 2857 стр или 1335 q5 удар - 27ми левел, ранк Colonel** 490,918 / 540,000 и не утињам ден работа (ако ви значи нешто)

/237 дена постоење :D
http://www.erepublik.com/en/main/group-show/1017
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Као да “резервирам“ БХ медал? И колку инфлуенс од прилика треба да направам?
едит: можам 1 милион инфлуенс да напраам (иам базуки и чоколада)
Јас фатив 2 и 1 КХ. Чекав при крај на битка во С Арабија и чекав дали некој ке направи над 500 000. Немаше никој и јас направив 650. На наредната од почеток направиви 600 па ме замина некој и на крај направив 1 200 000 и со 1 800 000 зедов и КХ. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom