Erepublik - помогнете на еМакедонија

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Шо се деси со пиновите на ереп шо беа? Пред злато купување и ствари шо нон-стоп мораа да се пишуваат? Сум го запишал на ливче али глеам више не се користат а?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133

Get into the top

Be in top! Stay in top!

Finish 3 times in top 5 damage in a battle
Check the battle stats from the battlefield page to see your position in the top
Fight in 3 different campaigns



И оваа мисија:

Surpass your current top damage in a campaign before the end of the year
Check your profile to see your top damage in a campaign


Акоз нае некој што се добива за извршување на овие 2 мисии.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.408
Поени од реакции
7.695
Зза првата не знам. Првиот ден кога се појавија мисиите имаше еден кинез ги имаше пишано наградите од мисиите, ама не го зачував линкот.

За втората мисија добиваш бонус од 10% на ранкингот кој што си го остварил.
Јас за 4 дена го надминав потребниот ранкинг и веднаш кликнав да ми даде бонус. Требаше да чекам до нова година за да ми даде бонус за ранкингот што ќе го направам до тогаш.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.652
Поени од реакции
9.866
За втората мисија добиваш бонус од 10% на ранкингот кој што си го остварил.
Јас за 4 дена го надминав потребниот ранкинг и веднаш кликнав да ми даде бонус. Требаше да чекам до нова година за да ми даде бонус за ранкингот што ќе го направам до тогаш.
Си ги помешал мисиите, за друга прашува дечкото. Мисијата е да го надминеш најголемиот инфлуенс што си го направил во 1 битка. Пример мене ми беше 180 000 и не ми беше тешко да го надминам.Е сеа ако добро памтам за таа се добиваше неколку базуки и енерџи барови, али не ме држи за збор.
Иначе и ја исто ко тебе се "заебав" за оваа 10%, пред малце ја извршив. Касно ти го прочитав постот :icon_mrgr:


Иначе мисијава почна на живци да ми иде. -.- 1 стигнав исто овака 4 дена по ред ги средив, 5тиот бев цел ден на работа па вечерта се начукав и не можев компјутерот да го упалам а не па мисијава да ја довршам. :pos: И сеа сигурен сум дека преку 600 здравје вратив денеска и ете нејќе да ми покаже дека сум ја прошол..... нез шо е форава :/
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.408
Поени од реакции
7.695
9:00 е крајот на стариот и почетокот на новиот ден. Зависи во колку саат си се наполнил со здравје.

Инаку јас бркајќи ја мисијата да бидеш Топ 5 во три битки се нафатив да бркам БХ медал во Zulian Венецуела против Хрватска, се борев од страната на Хрватска. Само со тенкови и регуларно здравје направив Топ5 демиџ и си викам, да бркам или не... и се распукав. Стигнав до Топ1 и рифреш, ово-оно, хрватот што беше претходно Топ1 почна да пука со базуки, и се бркавме со базуки и на 1.400.000 ни се потрошија и продуживме со тенкови, и на крај за 40.000 завршив на второ место.
Сево ова се случуваше во 4:00.

Сега сум без базуки, а и без изгледи за неколку месеци да пробам пак да бркам БХ медал бидејќи за месец дена заминувам за странство каде што ќе немам време за играње.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.652
Поени од реакции
9.866
^Знам де не сум почетник,вчера инат ме фати останав до кај 2-3 саат и ја пројдов конечно. Ми се стемни коа видов само што ми дава награда, 44 сила и 1 енерџи бар. :/

Иначе ако има некој таков што би ми позајмил q2 компанија за оружје нека пише ПП да се договориме за детаљи. :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.825
Поени од реакции
13.620
Профилот на Јуни кој го игра ?? Мартин го игра уште или некој друг пошо глеам се кандидирал за претседател .
 
М

Мартин`

Гостин
Профилот на Јуни кој го игра ?? Мартин го игра уште или некој друг пошо глеам се кандидирал за претседател .
Он го игра, а дали ќе се кандидира за сигурно ќе се распрашам ќе се знае следниве денови :icon_mrgr:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Turkey has declared Republic of Macedonia (FYROM) as a Natural Enemy

Обединете се еМакедонци!!! Утре ке не бришат од мапата!!!
Можеби нема да успееме да се одбраниме но сепак да дадеме се од себе и достојно да се спротиставиме на организираниот напад ос страна на Грција, Турција, Кипар и најверојартно Бугарија.


Ќе биде тешко но не и невозможно. Добра организација, во никој случај да нема штедење на базуки и мала помош од сојузниците...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom