Erepublik - помогнете на еМакедонија

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Има некој шо може да ми среди да зеам македонско државјанство? Демек бев на печалба али само у минус отидов па си дојдов назад.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Ќе ве замолам за мала помош, денеска беше хакнат мојот акаунт thedragon http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1570320 , (нека не ве буни аватарот сум на ПТО мисија) Затоа ќе ве замолам да испратите тикет до админите дека ми е хакнат акаунтот и да средат нешто.
Еве пример што да пратите :

Dear Administrator
My friend now was call me and tell me that his account is hacked!
His account is http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1570320 Username: thedragon
(hacked was him e-mail,facebook,erepublik account...)
What can we make to do to give back him account?
i hope that you can help to bring back this account
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Ми треба совет...

Дали може да ме банираат ако ставам понуда на пример: 10 мкд за 10 голд и од мулти да си ги купам тие 10 мкд :)
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
661
Поени од реакции
331
Ооо зајче и ти ерепублик ? :D
--- надополнето: Nov 16, 2011 6:51 PM ---
Ми треба совет...

Дали може да ме банираат ако ставам понуда на пример: 10 мкд за 10 голд и од мулти да си ги купам тие 10 мкд :)
имам јас вака правено , ме немаат банувано али престанав....
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Ми требаше за мисијата па направив мулти. Па сега не знам дали да го искористам и златото :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ми требаше за мисијата па направив мулти. Па сега не знам дали да го искористам и златото :)
Ако сакаш да јадеш бан - sure why not. Имаш среќа сеуште не си јадел бан.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Ако сакаш да јадеш бан - sure why not. Имаш среќа сеуште не си јадел бан.
Не ме свати... Од друга ип ми е нема зошто да јадам бан :) Го направив кај еден другар колку за мисијата нема зошто тука да ме банира. Само за голгот ми е страв дали да го купам како што мислам или не...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не ме свати... Од друга ип ми е нема зошто да јадам бан :) Го направив кај еден другар колку за мисијата нема зошто тука да ме банира. Само за голгот ми е страв дали да го купам како што мислам или не...
Епа чим е друго ајпи - немој. :D
Сериозно, ако ти се ризикува да префрлаш голд - ок (или да го шитнеш на маркет шо исто бара лвл 15 и афтоматски raises suspicion помеѓу админите)
И да, можат да те банираат ако сакаат, остај ти шо пишале у правилата таму. Мене ме банираа зашо кај мене логирав туѓо мулти за да префрлам пари на трет чоек (посредник изигравав, замисли да беше IP-то на играчница, сите ќе јадевме бан)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Е па не ризикувам.. Ако сакаат ке им го префрлам на МТО единицата гледам собираат за тенкари :)

Во тој случај постои ризик за мојот акаунт?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Е па не ризикувам.. Ако сакаат ке им го префрлам на МТО единицата гледам собираат за тенкари :)

Во тој случај постои ризик за мојот акаунт?
Тогаш не, друг компјутер, друго ајпи, друга цел и намена на златото - би требало да си сејф :)
Него и ја на почеток имав многу мултија (сите ми ги банираа, осим главниот) али еве веќе 6 месеци поминаа и сеа не се осудувам да си играм пошо не ми се одкажува втор пат од играва. (првиот пат беше у 2009та)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
И јас не сакам да ме банираат, играм веќе 4-5 месеци. За неколку злато не ми се ризикува :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
И јас не сакам да ме банираат, играм веќе 4-5 месеци. За неколку злато не ми се ризикува :)
Епа ондак не си играј играчки.
И имај навика да ги цитираш луѓето со кои збориш за да им стига нотификација (90% од активните форумџии ја имаат уклучено опцијава) дека си им пишал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom