"Eј, види го овој..."!

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Тоа е типично за нашиов народ,,дефинитивно,,и е нешто што најмногу ме нервира...Добро,,и мене ми се случило,,не велам дека не,,ама дефинитивно кога зборувам така,,го правам тоа без лоша намера туку за забава а најмногу ме иритираат такви жени што немаат друга работа па коментираат се и сешто и измислуваат глупости,,е таквите понекогаш знаат и да ја преминат границата :jaj:
конечно во нешто да се согласиме:smir:
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
81
Поени од реакции
1
aah sekoj vika taka ama ne priznava :wink::helou:

jas na primer si priznavam taka vikam:vozbud:
 
Член од
20 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
13
sakam mnogu da komentiram posto znam deka i drugite komentiraat za mene i ne mi smeta ako slusnam komentar za mene...sekoj si ima pravo da si kaze sto milsi ako ne mu se dopagjam mnogu mi e galje....Ako ne se zboruva za tebe toa znaci deka ne si interesen... barem vo pp e taka za drugite mesta neznam
 
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
неможеш да не искоментираш нешто за некој freak или некоја,не е важно,ако е "нус" појава коа сме со другари се пукаме од смеење,али за некои што се убаво дотерани,убави женски нема шо да се коментира,а мислам дека сме единствен ваков народ,еве на пример кај мене ако се вратиш во 4саат сабајле цела населба дознава,уште пенкала да им даеме да почнат да запишуваат,од тоа многу се курчам и секогаш ги пцујам тие што многу зборат
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
пффффф...па кој ке преќути на некои е баш такозвани фрикови , коа ке се избацат онака ... нема шанси да не искоментираш нешто:pipi:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Фрчело искреност на темава, признаваш дека коментираш и сметаш дека тоа ти дава повисок статус, делумно прочистен од гревовите, од оние кои не признаваат.

Деновиве, и на признавањето дека оговараш, ко и на признавањето на други многу нешта, му мине кул ефекат ерата.
Сфаќаме некои работи.
Our shit is better off in silence.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Кога немаш што да кажеш, ќе коментираш за другите. А иначе да ми се дешава тоа.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Пошо сум мрчатор/реметџија ми се дешава од време на време ама на одбрани лица...
Коа ќе се најдам сред реченица прекинувам....
Ама најчесто коментирам за однесување во овој контекст бидејки за облека и изглед многу ми е сељачко..
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Кога немаш што да кажеш, ќе коментираш за другите. А иначе да ми се дешава тоа.
:ne: Имам што да кажам, ама некад не можам да го преќутам или да го зачувам во себе тоа што го мислам за некој.
Затоа:pipi: си коментирам а ако е е некој што го познавам сигурно и во фаца ке му кажам. Многу ме нервира на близок пријател зад грб да му зборам.:toe:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Да.
Еднаш ми се деси да седнам на клупа со другарка ми и на секој шо ќе поминит да му најдам мана и да искоментирам нешо.
И дур сфатив то се претвори во монолог.
,,И шо сеа овај рапер е демек? Оф леле види ја каква е ко бочка. Леле фрииииз, ко со петарда да се чешлала,,
И такви работи.
А за мене да зборвеле сум слушнала ама шо да се прајт. Не можам да им замерам. :helou:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Обично коментирам ама на комичен начин. Значи никого не навредувам. Баш денес пола саат се смеевме кога оговаравме едно девојче со голема глава. :pos::pos:
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Оговарам ама ... после тоа се ставам во нивно место и глупо се осеќам ипак глупо е некој тебе да те оговара така.. како на пример денеска дејче беше ептен ниска прва година фаца као гремлин незнаеш дали да плачеш или да се смееш.:kesa:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Мој другар, се вели така на секој човек/дете/жена тоа мислам дека не му вреди, од сите она што ги спомна Мастичен све е извикал. глупо е искрено :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom