"Eј, види го овој..."!

F

filmadzijka

Гостин
Искрено кажано, помислувам такви работи чат-пат кога ќе ги видам „дотичните субјекти“ ама се трудам да не коментирам гласно оти со тоа сама себе се девалвирам.
:ban?:
Такво етикетирање на луѓето околу себе „упражњаваат“ површните простаци.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Коментирам доколку стварно има нешто ептен за коментирање..
Ги одбегнувам таквиот вид на коментари.. Од тој аспект што баш и многу не ме интересира што прават другите, ниту пак како се облечени.. Дали сум била коментирана, сигурно сум била иако не сум дознала до сега..
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Според мене различни 2 степени на коментирање.Кога само на другарите околу тебе им кажеш тивко,колку да ги насмееш,тогаш е во ред.Но кога ке искоментираш урочито колку да те слушне личноста која е предмет на коментарот,тогаш не е во ред!Со тоа само покажуваш колку си ’сељак’.
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Е ова е нешто што највише ме нервира.САмо коментираат одоколу а некои од нив не се ни виделе какви се.Ама не е битно какви се него нека си бркаат работа а не да какаат за секој што ке го видат.Не се задолжени за тоа.
Јас пред некоја година кога фурав чекта фризура, мартинс, тесна фармерка и таканатака а бре до еден да прокоментираат.и више ми се смачи од тоа и морав дасе вратам у нормала.Абе најшкарт особина на Македонциве.Поздрав !
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Не се замарам со околината кој ,како, што, зашто, итн.... А позади добар коњ се дига прашина :helou:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
voa kaj nas e sekojdnevno
eva vidi go vaj juruk
eva vaa kolku se ebe
eva ama e selski iblecen/a
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
ЅОНЕ напиша:
Не се замарам со околината кој ,како, што, зашто, итн.... А позади добар коњ се дига прашина :helou:
немам што да додадам
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
ЅОНЕ напиша:
Не се замарам со околината кој ,како, што, зашто, итн.... А позади добар коњ се дига прашина :helou:
Ama konjite so pedigre ne trchaat niz pesok za da se digne prashina, samo onie koi sluzat za 'predna vucha' go pravat toa! :pos:
P.S. Mislam deka me razbra - NEMA, NEMA, NEMA, vo Makedonija takvi luge shto ne se zamaraat so okolinata, a toj shto veli deka ne go interesira mozam da garantiram so glava deka tri pati poveke se zamara so okolinata nego nekoj shto go manifestira toa preku kometiranje. I ajde naubavo e da se istaknesh sebesi i svojata poniznost,nesposobnost ili nemoznost preku ponizuvanje na podobriot. Prifatil ili DA toa ti e.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Dzings напиша:
Ama konjite so pedigre ne trchaat niz pesok za da se digne prashina, samo onie koi sluzat za 'predna vucha' go pravat toa! :pos:
P.S. Mislam deka me razbra - NEMA, NEMA, NEMA, vo Makedonija takvi luge shto ne se zamaraat so okolinata, a toj shto veli deka ne go interesira mozam da garantiram so glava deka tri pati poveke se zamara so okolinata nego nekoj shto go manifestira toa preku kometiranje. I ajde naubavo e da se istaknesh sebesi i svojata poniznost,nesposobnost ili nemoznost preku ponizuvanje na podobriot. Prifatil ili DA toa ti e.
Ќе се потрудам да ти реплицирам...ИМА луѓе којшто го живеат својот а не животот на другите.Јас значи зборам за мене сум направил работи кои другите не ни помислиле дека ќе ги направат некогаш и не ме подржувале ама јас (не дека сум тврдоглав) сум мислел дека сум во право и сум ги правел...некогаш изелагувало дека јас сум во право но не и секогаш ...мислам дека бев јасен :smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Zemzela напиша:
Ќе се потрудам да ти реплицирам...ИМА луѓе којшто го живеат својот а не животот на другите.Јас значи зборам за мене сум направил работи кои другите не ни помислиле дека ќе ги направат некогаш и не ме подржувале ама јас (не дека сум тврдоглав) сум мислел дека сум во право и сум ги правел...некогаш изелагувало дека јас сум во право но не и секогаш ...мислам дека бев јасен :smir:
Ti si jasen ama izgleda Jas sum toj shto ne e jasen!
Hmmmm.. Aj vaka! Zamisli situacija kako shto beshe opishana od Mistichen, sedish na klupa so nekoja devojka i nekoj proaga so CLK pokraj tebe sleduva - TI NE SE ZAMARASH, ama devojkata se zagleduva u dechkoto u CLK-ta. I? Ushte nema da se zamarash? Si idesh po ulica takov slab(ne znam kakov si, zboram opshto) i pokraj tebe proaga nekoj tip nabildan ,mislam, dobro graden shto bi mozel cela zdrada da premesti a tebe te bolat racete od nedelnata generalka i ako denes e petok, da rechime. Gledash kaj komshijata sekoj den idat po dve tri zgodni devojki, dechkoto si pravi orgii sekoj den a ti :drk: ! Primeri i sluchki eden kup. Sakam da ti kazam deka kolku i da ne se zamarash so okolinata ima momenti u zivotot koga mora da obrnish vnimanie, MISLAM DEKA NE E VO RED DA BIDESH ZADOVOLEN SO SOPSTVENATA MIZERIJA, e sega za da se izvadish od loshata situacija ke iskomentirash ustvari toa ne e i nekakov kometar nego zobori koi gi kazuvash za da se zashtitish ,normalno , na shteta na podobriot vo situacijata! Sega mislam deka bev pojasen?:star:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Dzings напиша:
Ti si jasen ama izgleda Jas sum toj shto ne e jasen!
Hmmmm.. Aj vaka! Zamisli situacija kako shto beshe opishana od Mistichen, sedish na klupa so nekoja devojka i nekoj proaga so CLK pokraj tebe sleduva - TI NE SE ZAMARASH, ama devojkata se zagleduva u dechkoto u CLK-ta. I? Ushte nema da se zamarash? Si idesh po ulica takov slab(ne znam kakov si, zboram opshto) i pokraj tebe proaga nekoj tip nabildan ,mislam, dobro graden shto bi mozel cela zdrada da premesti a tebe te bolat racete od nedelnata generalka i ako denes e petok, da rechime. Gledash kaj komshijata sekoj den idat po dve tri zgodni devojki, dechkoto si pravi orgii sekoj den a ti :drk: ! Primeri i sluchki eden kup. Sakam da ti kazam deka kolku i da ne se zamarash so okolinata ima momenti u zivotot koga mora da obrnish vnimanie, MISLAM DEKA NE E VO RED DA BIDESH ZADOVOLEN SO SOPSTVENATA MIZERIJA, e sega za da se izvadish od loshata situacija ke iskomentirash ustvari toa ne e i nekakov kometar nego zobori koi gi kazuvash za da se zashtitish ,normalno , na shteta na podobriot vo situacijata! Sega mislam deka bev pojasen?:star:
Да во ред но нема да се замарам со сето тоа,девојката тогаш не е вредна за да биде со тебе ако се загледува во се што ќе пројде,комшијата секоја му чест за девојките само ќе му речам напред...и за крај не се задоволувам со мизеријата напротив се трудам се подобар да бидам во секој поглед ама си ги пуштам нозете до кај ми се чергите :smir: поздрав
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Da ponekad vikam ama ne e dobro toa. Ne treba da se zanimavame so drugi i mind our own bussines. Mnogu pati sum rekol Vidi go seljakov ili bilderov, ili smizlava. I ja sum bil degen edno vreme, toa e.
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
Сеирџиска држава сме мора да ги има тие изрази,ако ништо од горе наведеново не се спомиња по улициве,кафичиве и дискотеките,тоа нема да личи на Македонија.
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Секојдневие од кое нема бегање. Никој не би можел да остане воздржан (барем некогаш) кога ќе забележи дека некој носи селска патика на пр. Но, постојат и посељачки замерки, кога самиот не се погледнува како изгледа, а коментира друг.
Секаде во светот постојат коментари од тој тип, но секој различно ги сваќа и коментира.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
А бе ова изгледа само кај нас може да се случи.Не знам што менталитет и култура имаме кога да излезеш од дома сите само оговараат каков е, како е облечен, не викам дека јас не сум оговарал, ама во последно време се одвикнувам,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom