"Eј, види го овој..."!

Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Тоа е балкански менталитет да се оговара некој друг како е облечен...Пред неколку месеци бев во србија,седев таму 1 недела,и на првото искачанје одма некој те забелезува како си облечен,одма почнуваат со подли муабети...Така да не е само ова случај кај нас...
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Pa obicno ne komentiram a sekako deka ima lugje koi im e hobi toa duri idat po ulica komentiraa na kefe ogobvaraat , hehe mentalitet toa ti e:):):)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ехеее цел свет коментира вакви работи така да и ја
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Види го овај... Дете дрварче 5 мин сколија нема сосе голем одмор. Мрсулко се курчи. И да не продолжувам оти има еден тон да напишам... Коментирам нема што.
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
bas vcera go pravih taj maabet so deckoto i so edna drugarka i nejziniot decko.
neli kako i sekoj od nas bla bla i ke kazame za nekoj nesto.vcera mojot decko mi dokaza deka ne e ubavo toa taka...mene mi e jasno zasto imam pisuvano za nego deka e smenet i znam kako mu e koga ke slusne i za nekoj drug jas ili nekoj drug taka da zboruva nekulturno.Stvarno e besmisleno da zboruvame koj kakov e na kraj kraista zivotot e eden i svoj i kako i sto sakas toa ke pravis.Nikoj ne smee da ti sudi!!!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Коментирам, но не заради завист, едноставно ми доаѓа, а дали е менталитет, маана или просто потреба, не размислувам. Не кажувам никогаш гласно, туку си кажувам на носот или евентуално споделувам со друштво кога колективно сме фатиле некоја иста сеирџиска мета. Мене ми е малограѓанско тоа, но не сум лишена од него, јебеш га, се случува...:toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.084
Цел свет сеирџии и го*нојадачи, епа и ја сум дел од тој свет :) тоа е.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
za mene dopirale muabeti vakov takov onakov....
NO...toa e se dodeka jas ne namignam i shmeknam i muabetite odma se menjavaat...
vidi go ovoj ama e shmeker...mi se sdviga najcesto komentiraat devojkite...hahaha:):)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Почесто кога ќе видам таква феномална појава се запрашувам зошто наместо коментар да оставам.
Ми се случува кога сакам убаво да се насмеам да шетнам кај што се"шема" местата и да гледам какви квазимодо појави се појавуваат, прекрасно чуство. Бациња со свилени кошуљлиња трчаат по сијави девојчиња-а сијави девојчиња трчаат по мрсни македончиња:back:.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Јас не се замарам многу со муабети..Ама не можам да не искоментирам како некои типки на рок музика мешаат како чочек да играат и такви слични глупости..:tapp:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Тоа е типично за нашиов народ,,дефинитивно,,и е нешто што најмногу ме нервира...Добро,,и мене ми се случило,,не велам дека не,,ама дефинитивно кога зборувам така,,го правам тоа без лоша намера туку за забава а најмногу ме иритираат такви жени што немаат друга работа па коментираат се и сешто и измислуваат глупости,,е таквите понекогаш знаат и да ја преминат границата :jaj:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Тоа е човечки... Не го правиме тоа само ние... Во странство колку го има, само да знаете...

Нормално е дека не е баш во ред, ама некој доста паметен (не се сеќавам сега кој) на времето рекол: „Кога луѓето би зборувале само тогаш кога би имале нешто сериозно и вредно да кажат, одамна би престанале да зборуваат.“

Значи, муабетите се во голем дел шумови, па не треба ни да нè тангираат толку многу, ако се кон нас насочени.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
познавам девојки кои неможат да прифатат дека има и поубави девојчиња од нив,па како да се љубоморни на секоја девојка која ке помине,а е убава ,коментираат злобно барајки ги сите можни мани на неа,и јас ке им речам -,,па супер е девојчево,, ,а они-,,шооо?па глеј каква е ,косава и е ужас,,!А,нема веза!тие коментари најчесто се од лица несигурни во себе и оние кои нема што да прават па се занимаваат со проучување на туѓиот изглед!!!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не ми е гајле што зборуваат за мене, нити пак ги слушам... тоа им е работа, мора да зборуваат...

А јас... коментирам редовно, ама само кога ми е досадно и кога нема ништо интересно и тогаш почнувам со коментарите за да ми помине досадата... во други случаеви кога имам попаметна работа ама ич не ме интересираат...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
коментирам за некои :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom