Cyberpunk 2077

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Пред една година CD projekt RED, творците на Witcher серијалот објавија дека работат на нова игра. Имено, станува збор за Cyberpunk 2077, базирана на истоимената pen n paper RPG игра.

Што е познато?

Играта е сместена во метрополата Night city и нејзините околни подрачја во 2077 година. Градот е поделен помеѓу 2 банди - Afterlife и Forlon hope, а играта ќе има sandbox структура и нелинеарност во приказната. Играта ќе содржи голем избор на оружја и разни додатоци, класи и можности за развој на ликовите како што доликува во RPG.

Ова ќе биде next gen игра. Најавена е за PC и next gen конзоли.

 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Ако ја направат и оваа игра барем блиску до квалитетот на Witcher 2 .....CD Project ќе бидат новите Blizzard за мене.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.749
Ако ја повторат истата грешка со енџинот од Witcher 2 - џабе и графика, и саундтрак, и приказна, и гејмплеј, и све. Се' ќе отиде у курац. Пак.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Мислев да отварам тема, ама еве веќе имало уште од кога излезе првиот трејлер кој предизвика премногу хајп :D

Седум години подоцна, играта конечно излага за една недела, уште со огромни очекувања.



Ќе ја игра некој на рилис деј? Какви ви се очекувањата?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.909
Поени од реакции
84.314
Пред една година CD projekt RED, творците на Witcher серијалот објавија дека работат на нова игра. Имено, станува збор за Cyberpunk 2077, базирана на истоимената pen n paper RPG игра.

Што е познато?

Играта е сместена во метрополата Night city и нејзините околни подрачја во 2077 година. Градот е поделен помеѓу 2 банди - Afterlife и Forlon hope, а играта ќе има sandbox структура и нелинеарност во приказната. Играта ќе содржи голем избор на оружја и разни додатоци, класи и можности за развој на ликовите како што доликува во RPG.

Ова ќе биде next gen игра. Најавена е за PC и next gen конзоли.

Бреееј седум години откако е излезено ова :eek: :eek: Како Аватар продолженијата стана играва :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.856
играва ми делува многу претенциозно копирајќи многу од сај фај филмови како блејд ранер. Вака просечно изгледа у поглед на гејмплеј, и приказна не верувам да има некоја.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
играва ми делува многу претенциозно копирајќи многу од сај фај филмови како блејд ранер. Вака просечно изгледа у поглед на гејмплеј, и приказна не верувам да има некоја.
Нема некако смисла ова што си го пишал знаејќи дека на играва се работи 7 години и работи CD Projekt Red, студио што ја направи Witcher која за многумина важи во топ 5 игри евр.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.856
Нема некако смисла ова што си го пишал знаејќи дека на играва се работи 7 години и работи CD Projekt Red, студио што ја направи Witcher која за многумина важи во топ 5 игри евр.
па ја работат 7 години пошто немале финансирање, штом проектот се одлага има причина за тоа, имале други побитни проекти. А и 7 години у оваа индустрија е многу. Ја реално се надевам дека грешам.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Со душа ја чекав зашто мислев дека ќе успеам да земам PS5 конзола на release date и дека ќе можам да ја изиграм одма штом излезе.
Не се ни сомневам дека ќе биде една од појаките игри што ќе ги имам изиграно. Се мислам дали да ја земам за PS4 или да почекам до средина на декември ако излезат PS5 конзоли, да ја земам за PS5.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Со душа ја чекав зашто мислев дека ќе успеам да земам PS5 конзола на release date и дека ќе можам да ја изиграм одма штом излезе.
Не се ни сомневам дека ќе биде една од појаките игри што ќе ги имам изиграно. Се мислам дали да ја земам за PS4 или да почекам до средина на декември ако излезат PS5 конзоли, да ја земам за PS5.
Не излага некст џен верзија сега. И на ПС5 би ја играл ПС4 верзијата. Понатаму ќе пуштат апдејт за некст џен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom