Cyberpunk 2077

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Donev vo pravo si bil, dvizenjeto bilo vakvo radi ray tracing mode, koga smeniv vo performance idese smooth.

Inace go projdov demoto i kudos za kaj sto go zavrsile, duri kako klifhenger. Ponatamu ne mi se bugna no kaj i da pustev ray tracing konzolata kako da ne postigase, se gubese frames, seckase, ednostavno neigrivo. AI-to e slaba strana, pedestrians cesto minat kako duhovi niz tebe. Isto i so kola produzuvat da vozat preku sekoja prepreka. Loso iskoristeni vibraciite na kontrolerot, naknadno dodadeni se oseka. Sitni stvari.

But... This is my jam man. Me hukna i najverojatno ke ja igram. Znam deka neon i sve toa e trademarkot (predobro izraboteno) no mene mi se dopadna i preku den kako izgleda i se ponasa. Ima nekoj... rustic feel sto mi dava jaki cyberpunk vibes. Zemav edno jugo i mi napravi kejf vozenjeto niz grad. Detalite i grafikata se definitivno next gen, mene mi dade feel na ispolirana igra. I plus me prai horny, ima neso epten sexy u igrava. :3

Heistot go pominav i samo sto se pojavi Johnny zavrsi demoto. Prvicno sakav da pocnam schemy lik no preminav u chaotic i site gi backstabnuvam i biram dijalog kontra intuitivno. A toa premotuvanjeto na snimkite barajki clues ne e preporaclivo da se pravi high poso e trippy. :icon_mrgr:

Duri i da ne bese sredena so patchevi, milo mi e sto ja skipnav na release so site hajpovi. Demoto/prvite 5 casa od igrata - 9/10. I dont care, fight me.
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
Donev vo pravo si bil, dvizenjeto bilo vakvo radi ray tracing mode, koga smeniv vo performance idese smooth.

Inace go projdov demoto i kudos za kaj sto go zavrsile, duri kako klifhenger. Ponatamu ne mi se bugna no kaj i da pustev ray tracing konzolata kako da ne postigase, se gubese frames, seckase, ednostavno neigrivo. AI-to e slaba strana, pedestrians cesto minat kako duhovi niz tebe. Isto i so kola produzuvat da vozat preku sekoja prepreka. Loso iskoristeni vibraciite na kontrolerot, naknadno dodadeni se oseka. Sitni stvari.

But... This is my jam man. Me hukna i najverojatno ke ja igram. Znam deka neon i sve toa e trademarkot (predobro izraboteno) no mene mi se dopadna i preku den kako izgleda i se ponasa. Ima nekoj... rustic feel sto mi dava jaki cyberpunk vibes. Zemav edno jugo i mi napravi kejf vozenjeto niz grad. Detalite i grafikata se definitivno next gen, mene mi dade feel na ispolirana igra. I plus me prai horny, ima neso epten sexy u igrava. :3

Heistot go pominav i samo sto se pojavi Johnny zavrsi demoto. Prvicno sakav da pocnam schemy lik no preminav u chaotic i site gi backstabnuvam i biram dijalog kontra intuitivno. A toa premotuvanjeto na snimkite barajki clues ne e preporaclivo da se pravi high poso e trippy. :icon_mrgr:

Duri i da ne bese sredena so patchevi, milo mi e sto ja skipnav na release so site hajpovi. Demoto/prvite 5 casa od igrata - 9/10. I dont care, fight me.
И зашто сега вакво мислење? :D

Скроз ја отпишав играва и сеа ме тераш да ја штракнам картичката на 50%.

На PS4 или PS5 ја играш?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
И зашто сега вакво мислење? :D

Скроз ја отпишав играва и сеа ме тераш да ја штракнам картичката на 50%.

На PS4 или PS5 ја играш?

Na petkata ja mavam.

Mene mi e vo queue, da vidam so vreme prvo kako a i novite so treba da iskocat mesecov, ama definitivno ke ja igram do kraj, samo da se vidi koga. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Најголемиот проблем на играта не беа сите багови, туку дека не е баш тоа што се очекуваше. Хајпот што го направија со целиот маркетинг создаде очекувања дека ова ќе биде нешто невидено, скоро сите очекуваа да биде најдобрата игра направена до сега. Ќе можеш да збориш со секој човек во градот, секој најситен избор ќе има влијание врз целото искуство, светот ќе биде жив како никогаш до сега, и така натаму. А реалноста е дека нема некоја голема разлика во класите, освен каде ќе ја започнеш првата мисија, главната приказна 90% за сите ќе биде иста се до крајот кај што има неколку опции, а твоите акции повеќе ќе влијаат само на тоа кои споредни мисии ќе ги добиеш.

Ама и покрај тоа, според мене е супер игра која баш ме внесе. Приказната ми беше интересна, целиот вајб е одличен, сајд квестови има колку сакаш и тоа некои ептен добри. Уствари е доста добра модерна open world игра со RPG елементи. Ако и влезеш како таква, мислам дека ќе уживаш целосно. Ама ако очекуваш нешто поразлично, нормално дека ќе бидеш разочаран.

Јас поминав околу 70 саати на РС кога излезе, а сигурно ќе ја играм и на РЅ5 до платинум штом завршам со Хорајзон и Елден Ринг.

Само @ob1 најдобро провери на јутуб каков е перформансот на РЅ4 верзијата затоа што нема да ме чуди уште да не е добро искуство. А секој што има јак компјутер, дури и да не планира да ја игра му препорачувам да уклучи на макс сетинзи да разгледа само низ светот затоа што стварно изгледа неверојатно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Проблем е, кога ќе направиш мастер како Вичер, и после очекувањата те ебат. Ќе ја играм СБ, ко ќе имам 5ка,засега на про мислам дека не вреди.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
На попуст е, еден клик ме дели да ја куцнам.
Ја изигравте ли, вреди ли да се игра, ја оправија ли играта со новите пачови?

@wot
@Донев
@Solaire of Astora
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.535
На попуст е, еден клик ме дели да ја куцнам.
Ја изигравте ли, вреди ли да се игра, ја оправија ли играта со новите пачови?

@wot
@Донев
@Solaire of Astora
I ja planiram periodov da ja zemam, odamna veke citav dali vredi da se zima i odogovorot e definitivno Da zasto razlika den i nokj e od momentot koga iskoci, e sea znam imase problemi za ps5, a ja planiram bas za toa da zimam ama najverojatno i toa sve e sredeno od toa sto citam.

Zimaj, ja mozda ke pocekam neam momentalno mnogu vreme i onaka da gejmam ali do Nedela moze da se predomislam cisto radi popustov, ali garant ke ima popust i dekemvri tamu nakaj nivniot Bozikj sigurno. Momentalno RDR2 ja pocnav taka da nisto nema da mi smeni dali sea ili Dekemvri za igrava.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
На попуст е, еден клик ме дели да ја куцнам.
Ја изигравте ли, вреди ли да се игра, ја оправија ли играта со новите пачови?

@wot
@Донев
@Solaire of Astora
Вреди, заедно со Фантом Либерти.
Јас кога излезе ја изиграв на РС, а минатиот месец од старт на РЅ5. Ја завршив 100% без никакви проблеми.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
I ja planiram periodov da ja zemam, odamna veke citav dali vredi da se zima i odogovorot e definitivno Da zasto razlika den i nokj e od momentot koga iskoci, e sea znam imase problemi za ps5, a ja planiram bas za toa da zimam ama najverojatno i toa sve e sredeno od toa sto citam.

Zimaj, ja mozda ke pocekam neam momentalno mnogu vreme i onaka da gejmam ali do Nedela moze da se predomislam cisto radi popustov, ali garant ke ima popust i dekemvri tamu nakaj nivniot Bozikj sigurno. Momentalno RDR2 ja pocnav taka da nisto nema da mi smeni dali sea ili Dekemvri za igrava.
И ја немам толку време, 1 игра на 3 месеци ако изиграм али ме рокна некој вирус и не останува ништо друго освен да се лечам со течности и гејмање.

Ја земав заедно со DLC-то, па ќе видиме. Чим имаш RDR2 за играње, немаш потреба да ја зимаш сега, не е прв пат да е на попуст, а како што кажа и сам на крај на година сигурно ќе имаат пак некој ваков Christmas Sale.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
боља ли е од глупион Старфилд или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom