Black Mirror

Член од
8 јули 2008
Мислења
3.873
Поени од реакции
6.223
ти губиш.
изглеа пошо не играш затоа толку те има „стресено“ филмов
многу глуп муабет праиш. Нетипично за тебе. дури и арогантно.
Демек ако не сум играл, сум губел... извинииии гејмеру :D . "Ја какви мајндфак игри сум прошол, ова е пичкин дим за мене" тип на муабет.
Не пер, ме чепна бидејќи сериозно го чекав филмот, го глеав неколку пати (3 пати, од кои 2 пати бев малце high и мозокот ми отвори 50 филозофски прашања). И почнав многу подлабоко да чепкам во одредени теории (пред се) за слободната волја, за која и претходно сум читал многу пати.

Муабетов ти е,
"си ја играл Premier Manager 99-та?" - Не.
"eпа ти губиш". Тотално непотребен и со доза на ароганција.
Иначе, сум играл многу у животов али веќе се нема време за губење на игри.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
23.325
многу глуп муабет праиш. Нетипично за тебе. дури и арогантно.
Демек ако не сум играл, сум губел... извинииии гејмеру :D . "Ја какви мајндфак игри сум прошол, ова е пичкин дим за мене" тип на муабет.
Не пер, ме чепна бидејќи сериозно го чекав филмот, го глеав неколку пати (3 пати, од кои 2 пати бев малце high и мозокот ми отвори 50 филозофски прашања). И почнав многу подлабоко да чепкам во одредени теории (пред се) за слободната волја, за која и претходно сум читал многу пати.

Муабетов ти е,
"си ја играл Premier Manager 99-та?" - Не.
"eпа ти губиш". Тотално непотребен и со доза на ароганција.
Иначе, сум играл многу у животов али веќе се нема време за губење на игри.
нема потреба од толкав батхртизам
всушност арогантен си ти со стрикно „не играм“
немам ништо против негејмери, имам нешто против луѓе кои стриктно одбиваат да изиграат една игра, категорично викаат „не играм“ без да прашаат да разгледаат што како зошто

играта се игра одеднаш, трае три саати.
јас ти ја предложив само затоа што мислам дека ќе ти се допадне ако ти се допаднал филмов а не дека ја ги играм најјаките мајндфак игри а вие поима немате но
whatevs
и онака најјакиот момент во играта не е за секого :D
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.873
Поени од реакции
6.223
нема потреба од толкав батхртизам
всушност арогантен си ти со стрикно „не играм“
немам ништо против негејмери, имам нешто против луѓе кои стриктно одбиваат да изиграат една игра, категорично викаат „не играм“ без да прашаат да разгледаат што како зошто

играта се игра одеднаш, трае три саати.
whatevs
Не не, демек тебе муабетот ти е, како е можно џејми да е толку хајпнат за филмот?
Тебе заради играва не те чепна демек?
Серијава е скроз субјективна. Една епизода тебе ќе ти се свиѓа, друга мене.
Ти реков, бидејќи имам многу читано и учено на тема за слободна волја и ilusion of choice, затоа овој специјал ме погоди и уште повеќе ме заинтригира да истражувам на таа тема.
Сум читал многу вакви слични fiction книги во животот, и пак специјалов ми е топ. А тебе со игра од 3 саати ти е меххх. Нема многу логика тука.

(оф топик) Го ѕирнав гејмплејот уше одма, и обожавам (т.е обожавав) такви one sitting игри. Limbo ми е можеби најомилена игра шо сум ја играл. Ама веќе ств неам време :D

Како и да е, ќе има изгледа 4 епизоди од 5та сезона. Уште сега сум турбо и ултра хајпнат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
23.325
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.873
Поени од реакции
6.223
Еве ти четиво
https://forum.kajgana.com/threads/Драга-Кајгана-виртуелен-дневник.76971/page-1543#post-8538728
Ако имаш време за филмови/серии/форум, имаш време и за ова.
Ама нема да се убедиме, заеби.
Субјективен е специјалот.
Реално Блек мирор постави високи стандарди и е тешко да се остане во тек и да се одржува тоа ниво.
Сепак мора да им се даде почит дека пробаа нешто ново и невидено досеа, и релативно добро им помина.
ајт у скоро и нова сезона.реално и тоа е единствената причина зашо сум хајпнат за 2019та.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.323
Добра серија.

едит: имам нетфликс акаунт и хајдефинишн екран со голема дијагонала, ако има заинтересирани девојки бујрум...
Ќе им го покажам намештајот.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.469
Поени од реакции
8.325
И јас имам нетфликс акаунт и хајдефинишн екран со голема дијагонала, ако има заинтересирани девојки бујрум.

ПЕДЕРИ СТОП!
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.045
Поени од реакции
3.267
Јас немам нетфликс акаунт, ниту хајдефинишн екран со голема диjагонала, ако има заинтересирани девојки, нека не идат. :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom