Black Mirror

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Срање е преку торент, се надевам нема да вадат повеќе такви епизоди.

1/10

Може преку Нетфликс е подобро, ама тоа е тоа...
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Јас го симнав овај торент ама уште не ми е гледан. Видеото трае 5 ч и 12 минути.
Black Mirror - Bandersnatch (2018) WEBRip x264 - MovieGlide [All Endings Included]
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Јас го симнав овај торент ама уште не ми е гледан. Видеото трае 5 ч и 12 минути.
Black Mirror - Bandersnatch (2018) WEBRip x264 - MovieGlide [All Endings Included]
И, има инструкции како да се гледа ова?
Каша попара ќе (ти) биде.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Najverojatno kako knigata, za toj i toj izbor prodolzi od taa i taa strana t.e prodolzi od taa i taa minuta. :D

Ja go imav na anon krajot, se vrativ u vozot i umrev kaj psihijatarkata. Posle me vrakjase celo vreme ama odbivav da go ubijam tatkoto se do samiot kraj koga sakav da vidam so ke bide. Kill bill action netflix i objasnuvanjeto so e netflix mi bese veke epten epten meta i me izvadi od film.

Moja greska e sto ne otidov end creditas posle prviot kraj, tuku birav novi raboti pocnuvajki od koga e sam u sobata.

Nejse... Poise od prolazna. Mnogu jako mi pocna ama ne mi poentirase jako ko so znae black mirror.

3.5/5

Kje ja gledam pak.
@GavolRulz ako sakas pass da ja izgledas na netflix?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Тоа торентот не ги ни покажува опциите на екран, само си префрла од една на друга сцена. После некое време станува ептен измешано и си вртат рандом сцени. Не е за гледање. Може само ако сакаш да ги најдеш сите сцени што не си ги видел при гледањето на Нетфликс.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Како знаеш дека не е добра кога не си ни гледал како што треба?
Тоа што го гледав не беше добро.
Ќе си ги чекам нормалните епизоди, голем сум за игри :icon_lol:
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Добро, еве на коди да ја најдам или на торент ќе има таква опција како што читав по интернетов?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Вреди да отвориш нов акаунт на Нетфликс. Имаш 30 дена за проба.[DOUBLEPOST=1546249935][/DOUBLEPOST]
Без оглед што и да изберете, крајот е секаде негативен за Стефан.
Иначе, какво задирање во суштината на нашето постоење и животи е целава епизода, пред се моментите каде што праат трип со жолтиот и овој објаснува за Пек Мен.
Дали сме ние под контрола на нашите животи, дали воопшто постои слободната волја, дали уствари сите ние сме пек мен заглавени у "игра" ?
Од вчера го гледав 3 пати... перфекција.
https://www.forbes.com/sites/insertcoin/2018/12/30/so-can-you-actually-win-black-mirrors-bandersnatch-with-a-good-ending/#651d33225afe
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Najverojatno kako knigata, za toj i toj izbor prodolzi od taa i taa strana t.e prodolzi od taa i taa minuta. :D

Ja go imav na anon krajot, se vrativ u vozot i umrev kaj psihijatarkata. Posle me vrakjase celo vreme ama odbivav da go ubijam tatkoto se do samiot kraj koga sakav da vidam so ke bide. Kill bill action netflix i objasnuvanjeto so e netflix mi bese veke epten epten meta i me izvadi od film.

Moja greska e sto ne otidov end creditas posle prviot kraj, tuku birav novi raboti pocnuvajki od koga e sam u sobata.

Nejse... Poise od prolazna. Mnogu jako mi pocna ama ne mi poentirase jako ko so znae black mirror.

3.5/5

Kje ja gledam pak.
@GavolRulz ako sakas pass da ja izgledas na netflix?
брат не ме заебавај ако ова немаше јака поента ја незнам што има, епизодава ти праи да се осеќаш толку ситен и минорен што незнаеш дали овој живот што го живееш е реален или не, дали имаш слободна волја воопшто, и колку разните избори што ги праиш у животот ти влијаат на неколку исходи. Покрај тоа, како и секоја епизода - блек мирор те јебе у здрав памет и ти укажува дека нештата за кои што секојдневно се замараш се минорни.
Може ти се свиѓа, може не, ама дека нема поента е малце тапа да кажеш. Можеби една од подлабоките и филозофски/егзистенцијалистички потемелни епизоди на блек мирор.

Целата епизода е мајндфак, и мислам дека дефинитивно заслужува повеќе од 3.5, без оглед колку и да ти е субјективна анализата. Барем 4.3, според мене, и не го зборам ова дека само ради тоа што е Блек мирор, и не сум од оние луѓе што свршаваат на било што, само пошто е labelled како Black mirror.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
брат не ме заебавај ако ова немаше јака поента ја незнам што има, епизодава ти праи да се осеќаш толку ситен и минорен што незнаеш дали овој живот што го живееш е реален или не, дали имаш слободна волја воопшто, и колку разните избори што ги праиш у животот ти влијаат на неколку исходи. Покрај тоа, како и секоја епизода - блек мирор те јебе у здрав памет и ти укажува дека нештата за кои што секојдневно се замараш се минорни.
Може ти се свиѓа, може не, ама дека нема поента е малце тапа да кажеш. Можеби една од подлабоките и филозофски/егзистенцијалистички потемелни епизоди на блек мирор.

Целата епизода е мајндфак, и мислам дека дефинитивно заслужува повеќе од 3.5, без оглед колку и да ти е субјективна анализата. Барем 4.3, според мене, и не го зборам ова дека само ради тоа што е Блек мирор, и не сум од оние луѓе што свршаваат на било што, само пошто е labelled како Black mirror.
Изиграј ја Brothers a Tale of Two Sons.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom