Black Mirror

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.795
Поени од реакции
33.611
Ниту еден развој на филмската индустрија, особено од тие што ги наброја, нема логика да влијае на одлука за времетраење на филм.
Едно е VR, друго е анимирана содржина, трето е едноставно времетраење на содржина.
Не знам како да ти објаснам, без да нацртам: со зголемувањето на бројот на ТВ филмови, се појавила потребата (веројатно и самите филмски работници барале), да се префрлат во посебна категорија. За да не биде големо ограничувањето, зашто немало доволно кандидати, одлучиле да биде времетраењето помало од тоа за вистински, кино-филм. Кога сепак се појавила можност да има поголем број такви филмови продуцирани, тогаш и го зголемиле времетраењето на 75 мин.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
На пиратскиве линкови ја има ли, и има ли опција да бираш како ќе се одвива дејството како на нетфликс?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
На пиратскиве линкови ја има ли, и има ли опција да бираш како ќе се одвива дејството како на нетфликс?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
ова е филм, не е серија што е пуштена на нетфликс
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
ова е филм, не е серија што е пуштена на нетфликс
Добро, еве на коди да ја најдам или на торент ќе има таква опција како што читав по интернетов?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Добро, еве на коди да ја најдам или на торент ќе има таква опција како што читав по интернетов?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
искрено незнам за каква опција кажуваш, де прати линк

Разбрав сеа баш го пуштив на нетфликс и ти го командаш за некој работи, е маме им е.ам
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
искрено незнам за каква опција кажуваш, де прати линк

Разбрав сеа баш го пуштив на нетфликс и ти го командаш за некој работи, е маме им е.ам


Вака нешто е изгледа, ти како гледач одбираш како ќе тече дејството, и јас сум збунет...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135


Вака нешто е изгледа, ти како гледач одбираш како ќе тече дејството, и јас сум збунет...

да и јас приметив,педерски е што неможеш да вракаш назад да смениш нешто мораш све од почеток пак
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ја го „изиграв“ ова, мислам дека два-три пати „згрешив“.
Не знам што да мислам.
Ептен е искомплицирано.
Имаше јаки моменти, не само што те вклучува со бирањево, туку зборат за тебе, онака дури малку и језа те фаќа.
Глупо беше што некои можности беа исти.
Некогаш не знаеш дали си „згрешил“ или не.
Ја разбирам поентата ама не требало олку да се искомплицира.
Мојот Бандерснач заврши со
мојата смрт при разговор со психијатарот. смрт поради тоа што одбрав да одам со мајка ми во возот и некако сум ја сменил одлуката во минатото и резултираше во моја смрт во сегашноста?
Веројатно има и некој подобар крај.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Јас откако изгледав мислев дека имам прилично добра идеја за како би се одвивало дејството доколку изберев различно, според опциите кои ги видов. Ама го изгледав и втор пат и видов сцени кои воопшто не ги очекував, ме однесе во ептен различни правци.

Најдобро неколку пати да се изгледа, за да се види што повеќе материјал.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ја го „изиграв“ ова, мислам дека два-три пати „згрешив“.
Не знам што да мислам.
Ептен е искомплицирано.
Имаше јаки моменти, не само што те вклучува со бирањево, туку зборат за тебе, онака дури малку и језа те фаќа.
Глупо беше што некои можности беа исти.
Некогаш не знаеш дали си „згрешил“ или не.
Ја разбирам поентата ама не требало олку да се искомплицира.
Kako telltale igrite i life is strange taka?
Prais izbor i prviot pat ti e jako ali posle sfakas deka mnogu izbori ne bile bitni i ne si smenil nisto.

Interesno e ova da se vidj u serija, barem e nesto novo i razlicno makar being that just for the sake of being that.

Ke i sednam vecer.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Kako telltale igrite i life is strange taka?
Prais izbor i prviot pat ti e jako ali posle sfakas deka mnogu izbori ne bile bitni i ne si smenil nisto.

Interesno e ova da se vidj u serija, barem e nesto novo i razlicno makar being that just for the sake of being that.

Ke i sednam vecer.
Така некако. Седни и.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.795
Поени од реакции
33.611
Имаше на времето и книги вакви. Детски беа, по малку смешни, ама мене како дете ми беа прејаки и умојебачки за тоа време. На една од нив особено се сеќавам, се викаше „Сечилото на гилотината“ и имаше само 2 можни краја, ама за да стигнеш до било кој од нив треба да направиш мал милион правилни или погрешни избори. Некогаш дури и цело време се вртиш во круг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom