Black Mirror

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
6тава со пчелите ништо посебно, да беше упола долга може боље ќе беше, пример White Christmas исто е саат ипол али многу поинтересна. Убедливо најдобри Nosedive и Shut up and Dance (оваа може најдобра ми е до сега од сите).
San Junipero истиот проблем со 6тата, многу долга, да беше 15 минути пократка многу подобра ќе беше, олдскул 80ти филингот и музиката ми ја вадат во голема мера.
Со гејмерот и војникот ми се на исто ниво, океј епизоди.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
лигуши... сан јуниперо и шат ап ен денс се за лигуши...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Јебига знам нејќете али да дооценам кога веќе почнав. 4тава ми е некоја нијанса послаба сезона од другите, мислам дека третата ми е врв.
А од четвртава Диџејот и Црниот Музеј ми беа најдобри. После нив Стар Трек. Потценети ми се Аркангел и Металхед а преценета Крокодилот. Во крокодилот суреално како прво не сакаше да крие убиство за после да утепа уште двеста души типкава. За Аркангел убаво видување даде Илумиус, а Металхед ми е класично олдскул човек-машина бркање, некоја декада уназад видено сценарио, каде што сум јас и заглавен уствари, со моите омилени филмови.
Како и да топ серија, секоја епизода засебна, баш по мој вкус.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Can't wait.
У рок од 3 месеци ова треба да биде, ваљда. Не е многу, ќе се дочека.
НО,
Во зависност од тоа како ќе ја направат, ме плаши тоа што можеби интеракцијата нема да биде возможна за пиратските верзии :( или пак би била со поблаг ефект.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Can't wait.
У рок од 3 месеци ова треба да биде, ваљда. Не е многу, ќе се дочека.
НО,
Во зависност од тоа како ќе ја направат, ме плаши тоа што можеби интеракцијата нема да биде возможна за пиратските верзии :( или пак би била со поблаг ефект.
активирај си Нетфликс барем за месец дена па после стисни цанцел :Р
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
активирај си Нетфликс барем за месец дена па после стисни цанцел :Р
Веројатно ќе одиме на таа варијанта :D
Ако ја има на македонскиот Нетфликс...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Веројатно ќе одиме на таа варијанта :D
Ако ја има на македонскиот Нетфликс...
ја има бе, одма ги ставаат овие што се од нивна продукција, во 00:00 се појавуваат new episodes на слајдерот :)
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
881
Поени од реакции
1.403

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
https://www.unilad.co.uk/tv/black-mirror-season-5-release-date-leaked-as-december-29th/

As well as the release date, the image leaks a Black Mirror title, naming it Black Mirror: Bandersnatch.

In previous seasons of the show each episode has had its own subtitle, so whether we’ll just be getting one episode titled Bandersnatch on December 28 or whether this is a sweeping title for the whole season is still up for debate.
Одамна сакав да пишам тука. Руморов со Bandersnatch е одамна, и верувам дека навистина ќе има Крисмас Спешл именувам Бандерснач.
А за цела сезона мислам дека ќе почекаме, иако се ветуваше дека ќе биде оваа 2018 година...
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Не згрешив што додека одеше Crocodile го прескролав Инстаграм уздолж и попреку.
Arrow подобри епизоди вади од ова.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не згрешив што додека одеше Crocodile го прескролав Инстаграм уздолж и попреку.
Arrow подобри епизоди вади од ова.
Еееј Crocodile ако не ти се свиѓала, чекај тек на Metalhead кога ќе стасаш, очи ќе сакаш да си ископаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom