Black Mesa Source

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Се симна, и.. видов дека немам инсталирано ниту една Source игра :facepalm:
Ќе почекам да излезе некоја верзија без толку компликации....симни ова, симни она, регистрирај се ваму таму итн..
..по систем пљукни залепи...
не се брзаме нигде..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Се симна, и.. видов дека немам инсталирано ниту една Source игра :facepalm:
Инсталирај само Source SDK Base 2007, доволно е
--- надополнето: 14 септември 2012 во 20:51 ---
Ќе почекам да излезе некоја верзија без толку компликации....симни ова, симни она, регистрирај се ваму таму итн..
..по систем пљукни залепи...
не се брзаме нигде..
Оваа ти е најоригиналната,најсигурна и најпроста :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Инсталирај само Source SDK Base 2007, доволно е
--- надополнето: 14 септември 2012 во 20:51 ---


Оваа ти е најоригиналната,најсигурна и најпроста :)
Тоа со црвеното не ми е по ќејф..

1. Свалете и инсталирајте Steam.

2. Ако нјамате акаунт, направете си безплатен и се впишете в него.

3. Влезте в Steam клиента. От менју Library, изберете Tools и безплатно свалете Source SDK Base 2007. Стартирајте го поне ведн'ж.

4. Инсталирајте мода от BlackMesa-Setup.exe. Не променјајте инсталационната директорија.

5. Рестартирајте Steam.

6. Стартирајте играта от Steam -> Library -> All Games -> Black Mesa.

7. Играјте!
Инаку да се живи неколку руски торент портали... по ден два ќе имаат се спакувано на едно место
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Може некој да ми дае линк до Source SDK Base 2007, нејкам да ги симињам преку стим.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.101
Поени од реакции
5.742
Дали само мене ми јавува 45 ерори (повеќето од нив се аудио) при екстрахирање?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Играва (римејков) е пичку матер! :vozbud:
Е у пичку матер (сепак ја симнав и сум негде отприлика до пола) во поглед на графичкото редизајнирање, но сепак цело време имам осет на дежа ву, во секој случај една стварно добра, ма не добра туку одлична игра за помладите генерации кои немале можност да го играат оригиналот од 1998 година...
.. е сега треба да ги редизајнираат и Blue Shift и Opossing Force па да ја заокружат целината.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Е у пичку матер (сепак ја симнав и сум негде отприлика до пола) во поглед на графичкото редизајнирање, но сепак цело време имам осет на дежа ву, во секој случај една стварно добра, ма не добра туку одлична игра за помладите генерации кои немале можност да го играат оригиналот од 1998 година...
.. е сега треба да ги редизајнираат и Blue Shift и Opossing Force па да ја заокружат целината.
На тие што не ја играле кецот (на времето, не пред 5 дена), оваа нема да им биде ништо посебно. Затоа мене ми е ПМ!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
На тие што не ја играле кецот (на времето, не пред 5 дена), оваа нема да им биде ништо посебно. Затоа мене ми е ПМ!
А зошто нема да им биде посебно?
Имаш игра ... динамична, занимлива, со одлична приказна, игра која трае колку десетина денешни шутери заедно , игра која на некои места бара размислување ... како понатаму... со еден збор имаш одлична игра но која поради застарената графика новите играчи и не ја ни погледнуваат, вака со редизајнирањето и тие можат да уживаат во неа ... а и valve.. да ќари нешто екстра..

(лесно ни е нас кога сме ја оригиналот прошле преку десет пати па на памет ја знаеме, сети се на првиот пат кога си ја играл... ми идеше компјутерот да го фрлам низ прозор на она местото кога не смееш да допреш ниеден зрак од мините, а тоа голине очерупани „кокошки“ скокаат лево десно и ќе ја поебат работата, па кога во оној складот те бркаат оние женскине нинџи )

А како што стојат работите во играчката индустрија... т.е. безидејност ... и исфрање на безвредни наслови со ознаки 2,3,4,5...н... само колку да се исфрли нешто и соберат набрзина пари на стара слава .... не е чудно овој потег на valve да го следат и другите издавачи на игри , уствари први беа aliens vs predators во 2010 година..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Aбе римејк ова уствари со нов енџин? Ја па се изнарадував демек нешто ново поврзано околу приказнава, ретко читам, нејќам да се спојлнам.
Е ај ќе почека некој ден или недела..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А зошто нема да им биде посебно?
Имаш игра ... динамична, занимлива, со одлична приказна, игра која трае колку десетина денешни шутери заедно , игра која на некои места бара размислување ... како понатаму... со еден збор имаш одлична игра но која поради застарената графика новите играчи и не ја ни погледнуваат, вака со редизајнирањето и тие можат да уживаат во неа ... а и valve.. да ќари нешто екстра..

(лесно ни е нас кога сме ја оригиналот прошле преку десет пати па на памет ја знаеме, сети се на првиот пат кога си ја играл... ми идеше компјутерот да го фрлам низ прозор на она местото кога не смееш да допреш ниеден зрак од мините, а тоа голине очерупани „кокошки“ скокаат лево десно и ќе ја поебат работата, па кога во оној складот те бркаат оние женскине нинџи )

А како што стојат работите во играчката индустрија... т.е. безидејност ... и исфрање на безвредни наслови со ознаки 2,3,4,5...н... само колку да се исфрли нешто и соберат набрзина пари на стара слава .... не е чудно овој потег на valve да го следат и другите издавачи на игри , уствари први беа aliens vs predators во 2010 година..
Мислев да кажам, нема да им биде UBER EPIC ПИЧКУ МАТЕР ако директ го играат римејков, без добрите спомени од 1998 :)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
А како што стојат работите во играчката индустрија... т.е. безидејност ... и исфрање на безвредни наслови со ознаки 2,3,4,5...н... само колку да се исфрли нешто и соберат набрзина пари на стара слава ....
за жал вака е и во филмската индустрија

извињавам се на офф
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
А како што стојат работите во играчката индустрија... т.е. безидејност ... и исфрање на безвредни наслови со ознаки 2,3,4,5...н... само колку да се исфрли нешто и соберат набрзина пари на стара слава .... не е чудно овој потег на valve да го следат и другите издавачи на игри , уствари први беа aliens vs predators во 2010 година..
Јас ќе морам да речам дека сега не си во право. Индустријата како оди станува се подобра и подобра. 2011 и 2012 се значајни години, години на реформи, години на нов бран.

Отвори Стим или било која поголема продавница за игри, кликни на било која нова игра, високи се шансите дека ќе играш добра игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom